Menu

Vyhľadať lety z Viedne do Košíc

Košice

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: slovenčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Koncert fontány a stromu

  Blízko Urbanovej veže a Štátneho divadla je veľká fontána, ktorá tryská vodou do rytmu hudby, a vo večerných hodinách dodatočne zapnuté sú synchronizované svetlá. Fontánu sprevádza... kovový strom! Visia na ňom 22 kovové zvončeky, ktoré hrajú melódiu, podľa ktorej „tancuje“ fontána.

 • Tradičné jedlo

  Počas pobytu v Košiciach je povinná ochutnávka miestneho jedlá a ... tokajského vína! Časť tohto známeho vinárskeho regiónu sa nachádza v blízkosti Košíc. Pokiaľ hľadáte tradičné slovenské jedlo odporúčame bryndzové halušky alebo strapačky.  

 • Pozor na jazyk!

  Pred sto rokmi v Košiciach najčastejšie bolo možno počuť maďarčinu. V súčastnosti vládne tu slovenský jazyk, ktorý sa však líši od jazyka, ktorý používajú napr. obyvatelia Bratislavy alebo Martina. 

Čo vidieť v Košiciach?

Druhé najväčšie mesto Slovenska a neoficiálne hlavné mesto východu krajiny. Košice nie sú veľkou metropolou, ale vďaka svojmu šarmu a úžasnej atmosfére starého mesta získavajú srdcia turistov. Určite pomáha v tom bohatá a dlhá história, ktorá v meste ponechala svoje stopy.

Mesto bolo založené v 13. storočí, a v tomto čase bolo obklopené mestskými hradbami. Avšak mesto svoj rozkvet zažilo v 15. storočí, kedy mesto bolo popredným mestským centrom vtedajšieho Uhorska. Práve z týchto čias je dóm sv. Alžbety – najväčší kostol Slovenska a majstrovské dielo neskorého gotiku. Úlohou katedrálnej zvonice má ďalšia pamiatka z tohto obdobia – Urbanova veža. Opevnené mestské hradby dnes sú len čiastočne zachovalé, ich spodné časti sú teraz súčasťou archeologického múzea. Pozoruhodnými pamiatkami z neskorších storočí je eklektické novobarokové Štátne divadlo, ktoré na konci 19. storočia bolo postavené na mieste starej radnice a postavená v 20. storočí synagóga – najväčší stále aktívny židovský chrám v krajine a svedok prítomností Židov v Košiciach.

Mesto sa cez niekoľko storočí vyvíjalo ako uhorské mesto, z tohto dôvodu do 20. rokov minulého storočia väčšinu obyvateľov Košíc predstavovali Maďari. Dnes po to čase zostali bohaté kulinárske tradície.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Viedne do Košíc?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Viedne do Košíc?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Viedne do Košíc, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Viedne do Košíc?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Viedne do Košíc zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská

Viedeň Košice

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Viedeň - Košice

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Košiach

Nájsť hotely v Košiach