Menu

Vyhľadať lety z Bratislavy do Košíc

Ukázať filtre

Košice

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Koncert fontán a strom

  Blízko Urbanovej veže a Štátneho divadla je veľká fontána, ktorá tryská do rytmu hudby, a vo večerných hodinách dodatočne zapnuté sú synchronizované svetlá. Fontánu sprevádza ... kovový strom! Visia na ňom 22 kovové zvony, ktoré hrajú melódiu, podľa ktorej „tancuje“ fontána.

 • Tradičný tokaj

  Počas pobytu v Košiciach je povinná ochutnávka miestneho jedlá a ... tokajské víno! Časť tohto známeho vinárskeho regiónu sa nachádza v blízkosti Košíc.

 • Pozor na jazyk!

  Pred sto rokmi v Košiciach najčastejšie možno bolo počuť maďarčinu. V súčasnosti vládne tu slovenský jazyk, ktorý sa však líši od jazyka, ktorému hovoria obyvatelia Bratislavy.

Čo vidieť v Košiciach?

Druhé najväčšie mesto Slovenská a neoficiálne hlavné mesto východu krajiny. Košice nie sú veľkou metropolou, ale vďaka svojmu šarmu a úžasnej atmosfére starého mesta získavajú srdcia turistov. Určite pomáha v tom bohatá a dlhá história, ktorá v meste zanechala svoje stopy.

Mesto bolo založené v 13. storočí, a obklopené mestskými hradbami Košice svoj rozkvet prežili v 15. storočí, kedy mesto bolo vedúcim mestským centrom vtedajšieho Uhorska. Práve z týchto čias je dóm sv. Alžbety - najväčší kostol Slovenska a majstrovské dielo neskorého gotiku. Úlohu katedrálnej zvonice má ďalšia pamiatka z tohto obdobia – Urbanova veža zo 14. storočia. Opevnené mestské hradby sú dnes len čiastočne zachovalé. Dodnes sa zachovali len ich spodné časti, ktoré teraz sú súčasťou archeologického múzea. Pozoruhodnými pamiatkami z neskorších storočí je eklektické novobarokové Štátne divadlo, ktoré na konci 19. storočia bolo postavené na mieste starej radnice a postavená v 20. stor. synagóga - najväčší stále aktívny židovský chrám v krajine a svedok existencie Židov v Košiciach.

Mesto sa niekoľko storočí vyvíjalo ako uhorské mesto, z tohto dôvodu do 20. rokov minulého storočia väčšinu obyvateľov Košíc predstavovali Maďari. Dnes po tom čase zostali bohaté kulinárske tradície.

Letiská

Bratislava Košice

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Bratislava - Košice

Ako sa dostať zo západu na východ Slovenska za menej ako hodinu? Je to vôbec možné? Áno, je to možné. Stačí, že namiesto železničnej dopravy využijete leteckú dopravu. Lety Bratislava Košíce každodenné zabezpečujú České aerolinie a let na tejto trase trvá 55 minút. Je jasné, že musíte počítať s tým, že na letisku budete musieť stráviť trocha času, veď musíte prejsť bezpečnostnou kontrolou, ale aj tak v Košiciach budete rýchlejšie ako vlakom. Česká národná letecká spoločnosť má vo svojej ponuke aj lacné lety z Bratislavy do Košíc, ktoré si môžete vyhľadať prostredníctvom našej stránky. Rezervujte letenky na trasu z Bratislavy do Košíc a užite si pohodlnú a rýchlu cestu do metropoly východu! Letisko v Košiciach sa nachádza v mestskej časti Barca a odtiaľto do centra mesta sa dostanete mestskou hromadnou dopravou alebo taxíkom.

Tabuľa odletov a príletov:

Bratislava Košice

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Košiach

Nájsť hotely v Košiach