Menu

Vyhľadať lety z Bratislavy do Košíc

Košice

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: slovenčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Koncert fontány a stromu

  Blízko Urbanovej veže a Štátneho divadla je veľká fontána, ktorá tryská vodou do rytmu hudby, a vo večerných hodinách dodatočne zapnuté sú synchronizované svetlá. Fontánu sprevádza... kovový strom! Visia na ňom 22 kovové zvončeky, ktoré hrajú melódiu, podľa ktorej „tancuje“ fontána.

 • Tradičné jedlo

  Počas pobytu v Košiciach je povinná ochutnávka miestneho jedlá a ... tokajského vína! Časť tohto známeho vinárskeho regiónu sa nachádza v blízkosti Košíc. Pokiaľ hľadáte tradičné slovenské jedlo odporúčame bryndzové halušky alebo strapačky.  

 • Pozor na jazyk!

  Pred sto rokmi v Košiciach najčastejšie bolo možno počuť maďarčinu. V súčastnosti vládne tu slovenský jazyk, ktorý sa však líši od jazyka, ktorý používajú napr. obyvatelia Bratislavy alebo Martina. 

Čo vidieť v Košiciach?

Druhé najväčšie mesto Slovenska a neoficiálne hlavné mesto východu krajiny. Košice nie sú veľkou metropolou, ale vďaka svojmu šarmu a úžasnej atmosfére starého mesta získavajú srdcia turistov. Určite pomáha v tom bohatá a dlhá história, ktorá v meste ponechala svoje stopy.

Mesto bolo založené v 13. storočí, a v tomto čase bolo obklopené mestskými hradbami. Avšak mesto svoj rozkvet zažilo v 15. storočí, kedy mesto bolo popredným mestským centrom vtedajšieho Uhorska. Práve z týchto čias je dóm sv. Alžbety – najväčší kostol Slovenska a majstrovské dielo neskorého gotiku. Úlohou katedrálnej zvonice má ďalšia pamiatka z tohto obdobia – Urbanova veža. Opevnené mestské hradby dnes sú len čiastočne zachovalé, ich spodné časti sú teraz súčasťou archeologického múzea. Pozoruhodnými pamiatkami z neskorších storočí je eklektické novobarokové Štátne divadlo, ktoré na konci 19. storočia bolo postavené na mieste starej radnice a postavená v 20. storočí synagóga – najväčší stále aktívny židovský chrám v krajine a svedok prítomností Židov v Košiciach.

Mesto sa cez niekoľko storočí vyvíjalo ako uhorské mesto, z tohto dôvodu do 20. rokov minulého storočia väčšinu obyvateľov Košíc predstavovali Maďari. Dnes po to čase zostali bohaté kulinárske tradície.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Bratislavy do Košíc?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Bratislavy do Košíc?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Bratislavy do Košíc, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Bratislavy do Košíc?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Bratislavy do Košíc zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská

Bratislava Košice

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Bratislava - Košice

Ako sa dostať zo západu na východ Slovenska za menej ako hodinu? Je to vôbec možné? Áno, je to možné. Stačí, že namiesto železničnej dopravy využijete leteckú dopravu. Lety Bratislava Košíce každodenné zabezpečujú České aerolinie a let na tejto trase trvá 55 minút. Je jasné, že musíte počítať s tým, že na letisku budete musieť stráviť trocha času, veď musíte prejsť bezpečnostnou kontrolou, ale aj tak v Košiciach budete rýchlejšie ako vlakom. Česká národná letecká spoločnosť má vo svojej ponuke aj lacné lety z Bratislavy do Košíc, ktoré si môžete vyhľadať prostredníctvom našej stránky. Rezervujte letenky na trasu z Bratislavy do Košíc a užite si pohodlnú a rýchlu cestu do metropoly východu! Letisko v Košiciach sa nachádza v mestskej časti Barca a odtiaľto do centra mesta sa dostanete mestskou hromadnou dopravou alebo taxíkom.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Košiach

Nájsť hotely v Košiach