Menu

Vyhľadať lety do Larnaky

Ukázať filtre

Larnaka

Larnaka

Lacné letenky do Larnaky – keď Cyprus zavolá...

Viete už do akej dovolenkovej destinácie budú smerovať vaše kroky? Čo tak zarezervovať si lacné letenky na Cyprus a stráviť aspoň pár dní z leta na tomto prekrásnom ostrove? Na Cyprus sa chodí kvôli jazykovým pobytom, ale tiež neopakovateľným letným zážitkom. V tomto smere sa cyperská Larnaka radí k top destináciám južnej časti Európy. Využite ponuky lacných leteniek a príďte sa pokochať krásou Afroditinho ostrova!

Larnaka – základné informácie

Larnaka je po Nikózii a Limassole tretím najväčším mesto na ostrove. Leží na južnom pobreží Cypru, preto niet divu, že miestne pláže a palmové nábrežie patria k najväčším atrakciám mesta. Pozoru a návštevy hodný je aj kostol sv. Lazara postavený nad hrobkou tohto svätca, starý akvadukt Kamares či hrad Larnaka s úžasnými archeologickým exponátmi. Na mieste hradu kedysi stávali ulice Kitia, mesta, kde sa narodil filozof Zenón.

Nielen Larnaka, ale celý Cyprus patrí k obľúbeným dovolenkovým destináciám. Vďaka klimatickým podmienkam sú lacné letenky do Larnaky v kurze prakticky po celý rok. Na Cypre panuje stabilné a teplé počasie s miernymi zimami. Vo zvyšok roka tu teploty atakujú a presahujú hranicu 30 °C; hovoríme najmä o období od mája do novembra. Pre dovolenkárov najpriaznivejšie sú však mesiace jún, júl a august. Spravidla sú najteplejšími aj najslnečnejšími mesiacmi v roku. 12 hodín jasného slnka denne a more s teplotou presahujúcou 25 °C – sledovať ponuky letov do Larnaky v letnej sezóne sa určite oplatí!

Krátky citybreak na Cypre sa však vyplatí celoročne. Ak plánujete poznávať kultúru a históriu Larnaky a Cypru a nevadí vám, že teplota mora už veľmi nepraje kúpaniu, môžete si lety do Larnaky rezervovať aj na mesiace ako marec, apríl či november. V týchto mesiacoch sa denná teplota pohybuje okolo úrovne 20 °C – na prechádzky mestom absolútny ideál!

Medzinárodné letisko Larnaka

Aj tie najlacnejšie letenky do Larnaky vás neomylne dovedú na miestne medzinárodné letisko. Nachádza sa necelých 5 kilometrov smerom na juhozápad od mesta a predstavuje hlavnú vstupnú bránu na Cyprus. Letisko v Larnake je najväčšie komerčne využívané letisko na celom ostrove; to druhé, menšie, leží pri meste Paphos na juhozápade ostrova.

Vďaka strategickej polohe ostrova tvorí toto medzinárodné letisko dopravný uzol medzi Európou, Afrikou, Ruskom a Blízkym východom. Letisko zabezpečuje pravidelné linky a lety z Larnaky do Káhiry, Milána, Moskvy či Manchestru, ale tiež z a na viaceré letiská v strednej Európe. Môžete realizovať priame lety z Budapešti do Larnaky, ale tiež cesty na trase Viedeň – Larnaka či Larnaka – Praha.

Pokiaľ ide o spojenie letiska s mestom, to je zabezpečené systémom verejnej dopravy a vozidlami taxi služby. Kyvadlové autobusové linky jazdia do viacerých staníc po celej Larnake, ale zabezpečujú spojenie aj do Limassolu, Nikózie, Paralimni či Ayia Napa.

Lety zo Slovenska na Cyprus

A čo lety zo Slovenska na Cyprus? V prípade Larnaky ide o lety sezónneho charakteru. Začiatkom dovolenkovej sezóny (jún) sa dajú kúpiť letenky do Larnaky z Bratislavy aj Košíc. Priame lety z hlavného mesta Slovenska a tiež lety Košice – Larnaka trvajú približne 3 hodiny a najnižšie ceny leteniek do Larnaky sa pohybujú na úrovni desiatok eur. Podobne cenovo výhodné však môžu byť aj nepriame lety (s prestupom napríklad v Sofii, ktoré však trvajú o pár hodín dlhšie ako priame lety).

Ponuka lacných leteniek do Larnaky zo slovenských letísk tak trochu narúša obvykle platný fakt, že najlacnejšie letenky na internete sa dajú zohnať pre lety mimo hlavnej turistickej sezóny. Ak budete riešiť dovolenku na Cypre včas, presvedčíte sa, že opak je v tomto prípade pravdou. Vďaka low-cost aerolíniám je Cyprus letecky perfektnou a hlavne veľmi výhodnou voľbou pre všetkých dovolenkárov, ktorí túžia po rozpálených plážach a azúrovom mori.

Kedy si rezervovať letenky do Larnaky?

Na akciové letenky do Larnaky sa oplatí myslieť včas. Čakať na last-minute letenky môže byť veľmi riskantné a stres s tým spojený takisto nie je nič, čo by pohodu hľadajúci dovolenkár chcel zažiť. Ak plánujete dovolenku či víkend na Cypre, plánujte s predstihom, pokojne aj niekoľkých mesiacov. Takto sa dostanete k najširšej ponuke výhodných leteniek na internete.

Ďalšiu výhodu získate v prípade, že nebudete ľpieť na pevnom dátume odletu, ale dokážete sa prispôsobiť ponuke. Najlacnejšie letenky na internete sa zväčša týkajú liniek s odletom v utorok, stredu či sobotu, teda v (pre cestovateľov) nie celkom populárne dni. Mnohým takisto vadí letieť skoro ráno či neskoro večer. Vám nie? Super, vaša šanca získať letenky za pár eur týmto ešte viac stúpla!

Chcete letieť na Cyprus mimo hlavnej letnej sezóny? Možno budete mať problém s rezerváciou priameho letu zo Slovenska. Nevadí, skúste nájsť letenky do Larnaky z Viedne, Krakova či iných miest relatívne blízko slovenských hraníc. Na letisko v Larnake totiž z veľkých európskych letísk smerujú pravidelné lety po celý rok.

Tip ako na najlacnejšie letenky do Larnaky

Najlacnejšie letenky na Cyprus môžete zohnať behom pár minút a nemusíte riešiť, či ide skutočne o tie absolútne najvýhodnejšie. Ak využijete vyhľadávač lacných leteniek eSky, môžete si vyberať z ponúk viac ako 800 leteckých spoločností z celého sveta. Stovky, tisíce, milióny ponúk leteniek na jednom mieste, viete si to predstaviť?

Vďaka eSky je užívateľ-cestovateľ odbremenený od namáhavého a zdĺhavého hľadanie výhodných leteniek na webe. Systém eSky porovná ich ceny a na základe miesta a termínu odletu a príletu určí a vyberie také, ktoré sú v rámci uvedeného smeru najvýhodnejšie. Ak za daných okolností nie je možné absolvovať let priamo, eSky spáruje rôzne ponuky letov do jedného logického celku tak, aby cesta bola rýchla a pre cestujúceho ekonomicky výhodná.

Dovolenka a hoci aj citybreak v Larnake si okrem výhodnej letenky bude vyžadovať aj príjemné ubytovanie. Tvorcovia systému eSky mysleli aj na tento moment a do ponuky webu zaradili možnosť Let+Hotel; spolu s letenkami si môžete zarezervovať hneď aj ubytovanie v Larnake, presne podľa vašich časových a finančných možností. Chystáte sa na priamy let do Larnaky a radi by ste poistili seba, svoju batožinu či celú rodinu, ktorá s vami pocestuje? S eSky si pri kúpe letenky vybavíte aj cestovné poistenie! Okrem neho si môžete prikúpiť aj celý rad doplnkových služieb (prioritný nástup do lietadla, výber sedadla, občerstvenie na palube a pod.), ktoré pred či počas cesty iste oceníte.

Super letenky 24 hodín denne

Web eSky vám ponúka príjemné cestovateľské riešenia a ponuky leteniek na Cyprus a do celého sveta 24 hodín denne. Môžete vyhľadávať podľa ľubovôle alebo sa inšpirovať akčnými ponukami v sekcii Akcie. Kedykoľvek tu nájdete najaktuálnejšie ponuky najvýhodnejších leteniek do Milána, Paríža, Barcelony, Atén či Istanbulu.

Ak sa radi spoliehate na moderné technológie, prihláste sa na odber noviniek eSky, prípadne si zdarma stiahnite aplikáciu, ktorá vás na najvýhodnejšie letenky na webe bude pravidelne upozorňovať. Žijeme v neuveriteľnej dobe; možné je takmer všetko, aj cesta do Larnaky za 40€ a 3 hodiny letu. Investujte do zážitkov, ktoré vám ostanú na celý život!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Larnaky?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Larnaky?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Larnaky, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Larnaky?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Larnaky zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Larnake

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Larnaky

Larnaka je prístavné mesto na pobreží Cypru. Letisko Larnaka je najväčšie medzinárodné letisko na celom ostrove, a samotne letisko sa nachádza 8 km od centra mesta. Sezónne lety do Larnaky má vo svojej ponuke viacero leteckých spoločnosti a preto v letnej sezóne sa na Cyprus dostanete aj priamo z Bratislavy. Pravidelné lacné lety do Larnaky si môžete rezervovať z Budapešti, poľských Katovíc alebo z Viedne. A čo vidieť v Larnake? Odporúčame kostol sv. Lazara s viacerými kupolami, palmovú promenádu a mešitu Hala Sultan Tekke. Okrem toho na Vás čakajú početné múzeá a krásne more, však Larnaka je jedným z najdôležitejších cyperských letovísk.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Larnake

Nájsť hotely v Larnake