Menu

Vyhľadať lety do Miami

Ukázať filtre

Miami

Letenky Miami

Letenky Miami – brána do USA je otvorená

Čo by naši predkovia dali za to, keby namiesto dlhých hodín plavby mohli využiť možnosť ísť do USA letecky... Je krajina neobmedzených možností aj vaším tajným cestovateľským snom? Poďte si ho splniť! Lacné letenky do Miami vám môžu veľmi pomôcť a uľahčiť cestu? Prečo práve Miami? Nuž, toto mesto v štáte Florida je jedným zo symbolov Ameriky. Nie nadarmo dostalo prezývku „brána do USA“.

Miami – základné fakty

Miami sa nachádza na juhovýchode štátu Florida. V rámci oblasti ide o najväčšie a v rámci štátu o druhé najväčšie mesto. Až tretinu jeho rozlohy (viac ako 50 km2) tvorí voda. Počet obyvateľov Miami sa blíži k hranici 500 tisíc, no ak berieme do úvahy celú metropolitnú oblasť, hovoríme o viac ako 5 miliónoch obyvateľov.

Letenka do Ameriky by sa dala brať doslova ako kľúč k vstupu do USA; Miami sa totiž hrdí prezývkou „Brána do Ameriky“, iste aj vďaka svojmu prístavu a letisku s mimoriadnym významom. Letenky do Miami si popri turistoch a cestovateľoch kupujú aj finančníci z celého sveta – mesto je svetovým centrom ekonomiky, medzinárodného obchodu a dopravy, pričom v jeho centre je najhustejšia koncentrácia medzinárodných bánk v celých USA.

Lacné lety do Miami lákajú aj kvôli množstvu pláží (asi najznámejšia je Miami Beach) a festivalov, ktoré sa v meste odohrávajú. Nakoniec, podmienky na aktívny oddych a zábavu sú tu viac ako veľkorysé aj vďaka klimatickým podmienkam. Ak si plánujete rezervovať let do Miami od mája do augusta, môžete sa tešiť na tropické teploty, ktoré však bývajú sprevádzané pomerne vysokou vlhkosťou vzduchu a početnejšími búrkami.

Čoraz viac ľudí si rezervuje letenky do Miami mimo hlavnej turistickej sezóny. Priemerná januárová teplota v Miami dosahuje zhruba 20 °C, čo značí veľmi mierne až vyššie teploty dokonca aj v zimnom období. Na kúpanie to možno celkom nebude, o to viac času vám ale ostane na spoznávanie života v meste. Určite sa v ňom nestratíte, ak popri angličtine zvládnete aj nejaké to slovko španielsky. Práve španielčinu počuť v uliciach Miami veľmi často – okrem iného aj preto, že v meste žije mnoho prisťahovalcov z Južnej Ameriky.

Medzinárodné letisko Miami

Letenky do Miami vás s veľkou pravdepodobnosťou dostanú na Medzinárodné letisko Miami, kedysi známe aj pod názvom Wilcox Field. Nachádza sa v metropolitnej časti Miami, v susedstve s Miami Springs, Virginia Gardens či s Doral. Celkovo je letisko od centra Miami vzdialené zhruba 13 kilometrov.

Linky a lety do Miami a z Miami, ktoré končia (respektíve začínajú) na tomto letisku, majú veľký medzinárodný význam. Letisko v Miami je totiž strategickým bodom dopravy medzi Severnou Amerikou, Južnou Amerikou a Európou, nemôžeme však opomenúť ani lety z USA smerujúce do Afriky či Ázie. V rámci medzinárodných letov sú najvyťaženejšie lety Miami – Sao Paulo, dopyt je aj po letenkách Londýn – Miami, no v kurze sú tiež letenky z Madridu do Miami.

Vďaka svojmu významu sa letisko v Miami môže pochváliť zaujímavými číslami – obsluhuje takmer 200 destinácií na celom svete, radí sa do rebríčka TOP 5 najvyťaženejších letísk v USA a počet cestujúcich, ktorí sa na letisku odbavia, sa blíži k hranici 50 miliónov za rok.

Je jasné, že takýto kolos musí mať dobre zvládnutú aj dopravu z letiska do centra Miami. Ak vás zaujala ponuka leteniek do Miami a máte obavu, že na letisku budete tápať, môžete ju pokojne zahnať. Existuje celý rad možností, ako sa z letiska dostať do centra Miami; k dispozícii sú rôzne formy pozemnej i podzemnej dopravy (metro, autobus, vlak, taxi).

Letenky do Miami zo Slovenska

Priame lety do Miami zo slovenských letísk zatiaľ nie sú na programe dňa a lepšie na tom nie sú ani susedné krajiny. Ak sa chcete dostať do Miami letecky priamou linkou z niektorého z blízkych letísk, musíte využiť možnosti letísk vo Viedni a Varšave a letenky Viedeň – Miami a letenky Varšava – Miami.

V prípade leteniek do Miami z Bratislavy či Košíc je potrebné počítať s prestupom. Pre lety Bratislava – Miami bude ako prestupný bod slúžiť pravdepodobne Londýn a jeho letiská, letenky z Košíc do Miami vás okrem Londýna môžu zaviesť do Varšavy či Düsseldorfu – aj odtiaľto totiž smerujú priame lety do Miami.

A čo cena leteniek do Miami? Tá sa samozrejme odvíja aj od termínu letu; je možné natrafiť na letenky za 200, ale aj viac ako 400€. V každom prípade však treba počítať s viac ako 20 hodinami letu; ak budete letieť do Miami minimálne s jedným prestupom. V prípade leteniek bez prestupov sa čas letu môže znížiť aj o viac ako polovicu (niečo viac ako 10 hodín v prípade odletu zo strednej Európy), na druhej strane sa však rapídne zvýšia náklady na cestu.

Najlacnejšie letenky do Miami sa tak pravdepodobne budú týkať letov s minimálne jedným prestupom. Ako ich však naplánovať, aby čakanie na prípojný let do Miami nebolo príliš dlhé a otravné? Ak chcete mať prehľad o ponukách lacných letov, mali by ste spojiť sily s osvedčeným vyhľadávačom lacných leteniek.

Hľadanie lacných letov cez vyhľadávač leteniek

Hľadať lacné letenky cez vyhľadávač leteniek sa oplatí z viacerých dôvodov. Predovšetkým, vďaka vyhľadávaču sú ponuky najlacnejších leteniek do Miami (a v zásade ktorejkoľvek inej destinácie na svete) pekne na jednom mieste. Odpadá tak nutnosť zdĺhavo vyhľadávať akciové letenky na weboch predajcov a tiež ich následné porovnávanie.

Hľadať najlacnejšie lety do Miami prostredníctvom vyhľadávača leteniek sa dvojnásobne vyplatí v prípade, že na trase treba riešiť minimálne jeden prestup. Systém vyhľadávača dokáže spárovať aj navzájom nesúvisiace lety do jedného logického celku tak, aby celá cesta prebehla čo najrýchlejšie a zároveň dávala zmysel aj po ekonomickej stránke.

Ak sa chystáte rezervovať let do Miami, s veľkou pravdepodobnosťou by sa vám zišlo aj ubytovanie v Miami. Najlepšie vyhľadávače leteniek na internete zabezpečujú aj túto možnosť a spolu s letenkami si tak môžete zarezervovať aj bývanie v tomto či inom meste; prehľad ubytovacích kapacít pritom zohľadňuje termín vášho príletu a odletu.

Vďaka vyhľadávaču lacných leteniek môžete lietať kamkoľvek a kedykoľvek chcete. Záleží len na tom, či je pre vás dôležitejší termín letu alebo cena letenky.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Miami?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Miami?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Miami, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Miami?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Miami zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Miami

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Miami

Je Miami vašim snom? Tak si ho splňte. Kúpte si lacné letenky do Miami a zažite najkrajšie pláže Ameriky. Florida je známa svojim skvelým počasím, dlhými dňami a nekonečnými pieskovými plážami. Ak túžite zažiť dobrodružstvo, prenajmite si auto a zamierte na Key West, či do národného parku Everglades. Len pozor na ruky vo vode, vo voľnej prírode tu žijú aligátory a krokodíly. Kúpte si letenky do Miami, zbaľte plavky, fotoaparát a dobrú náladu. Florida vás zaručene nesklame. Návštevu môžete spojiť aj s plavbou na výletnej lodi po Karibiku, až do Mexika, nakoľko je Miami vstupnou bránou do Strednej a Južnej Ameriky.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Miami

Nájsť hotely v Miami