Menu

Letenky New York - Vyhľadať lety do New Yorku

Ukázať filtre

New York

Letenky do New Yorku pohodlne a lacno – ako na to?

Láka vás výlet do krajiny neobmedzených možností? Hľadáte lacné letenky do USA? Veľké jablko a jeho ulice sú veľkým ťahákom a dovolenka v New Yorku sa vám zunovať iste nebude. Podmanivý Central Park, ikonická (takmer 100 metrová) Socha slobody či nikdy nespiace Time Square – to sú len niektoré z mnohých momentov tak typických pre New York. Ste fanúšikom miestnych Rangers či Islanders? Alebo chcete vidieť miest a lokality, kde sa natáčal populárny seriál Sex v meste? Zarezervujte si najlacnejšie letenky do New Yorku, niekdajšieho hlavného mesta USA.

Ako sa dostať do New Yorku

V 19. a 20. storočí sa pri cestách do New Yorku hodne využívala lodná doprava. Lety do New Yorku boli science-fiction a za „veľkú mláku“ sa ľudia z chudobnejších častí Európy plavili najmä z ekonomických dôvodov. Situácia sa však postupne zmenila a v súčasnosti sa do New Yorku cestuje najmä za zážitkami a na výlety. Zmenil sa aj preferovaný spôsob dopravy. Zatiaľ čo pred niekoľkými desiatkami rokov prakticky neexistovala iná možnosť než plavba loďou, dnes sa cestuje rýchlejšie, pohodlnejšie a bezpečne vďaka leteckej doprave. Svoj podiel na tom, samozrejme, majú aj najlacnejšie letenky do New Yorku. Ich dostupnosť a frekvencia za posledné roky ohromne vzrástli a vďaka perfektne prepojenej sieti letísk sa do New Yorku dá dostať prakticky z akéhokoľvek miesta na svete už za niekoľko hodín. Naši predkovia do New Yorku cestovať museli a trvalo im to niekoľko dní. Cestovatelia modernej doby si New York vyberajú ako atraktívnu destináciu, kde môžu poodhaliť tajomstvo povestného amerického sna. Necháte sa zviesť šarmom jedného z najslávnejších a najvýznamnejších miest na svete?

Lety do New Yorku zo Slovenska

Lety do New Yorku zo Slovenska majú svoje špecifiká. Vízová povinnosť pre slovenských občanov už neplatí, no spolu s rezerváciou leteniek do New Yorku by ste mali riešiť aj tzv. elektronickú registráciu ESTA. V prípade, že budete do USA letieť cez Kanadu, mali by ste si vybaviť obdobnú registráciu aj pre vstup do tejto krajiny (ide o registráciu eTA).

Priame lety do New Yorku zo Slovenska zatiaľ nie sú zavedené. S minimálne jedným prestupom treba rátať, či poletíte z Bratislavy alebo z Košíc. Z oboch najväčších slovenských letísk však pravidelné linky smerujú na veľké európske letiská. Do New Yorku sa tak môžete dostať s prestupom v Londýne, Viedni, Mníchove či Dubline. Ak si kupujete letenky z Bratislavy do New Yorku (prípadne letenky Košice – New York), určite sa pripravte na dlhšiu cestu lietadlom. Čistý čas vo vzduchu môže zabrať aj viac ako 12 hodín. Z hľadiska ceny sa letenky zo Slovenska do New Yorku pohybujú v trojciferných číslach. Let do New Yorku teda nie je vyložene lacná záležitosť, na druhej strane ide o najrýchlejšiu a najpohodlnejšiu možnosť, ako sa do USA dostať.

Lacné letenky do New Yorku z Európy

V prípade liniek do New Yorku s odletom z niektorej z krajín susediacich so Slovenskom  je situácia priaznivejšia. Môžete si zarezervovať letenky Viedeň New York a za „veľkú mláku“ letieť priamou linkou zo Schwechatu. Túto trasu má pod patronátom vlajkový leteckých dopravca Rakúska Austrian Airlines. Možné sú aj priame lety Budapešť – New York. Ako pri letoch z Maďarska, tak pri linkách do New Yorku z Viedne sa dramaticky znižuje čas cesty, ktorý nedosahuje ani 10 hodín letu. Vďaka americkému dopravcovi Delta Airlines sú však k dispozícii aj letenky Praha – New York. Ide však o sezónnu záležitosť a nie pravidelnú, celoročne fungujúcu linku. Takú však nájdete napríklad na letisku vo Varšave, odkiaľ smerom do New Yorku premávajú lietadlá poľského dopravcu LOT.

Do New Yorku sa však dá lieta z rôznych kútov Európy, väčšinou z najväčších či ekonomicky a turisticky najvýznamnejších destinácií tej-ktorej krajiny. Spomínané príklady však predstavujú najdostupnejšie a z finančného aj časového hľadiska najvýhodnejšie možnosti pre cestovateľov zo Slovenska. Pre výhodné ponuky leteniek na internete a najlacnejšie letenky do New Yorku nemusíte cestovať ďaleko.

Letisko Johna F. Kennedyho a Newark

Lety zo štátov strednej Európy do New Yorku končia na Medzinárodnom letisku Johna F. Kennedyho. Ide o jedno z najväčších letísk na svete, ktoré je schopné odbaviť a prepraviť viac ako 50 miliónov cestujúcich ročne. Leží v časti mesta zvanej Queens, asi 30 kilometrov juhovýchodne od centra New Yorku.

Medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho obsluhuje letecké trasy naprieč USA, ale aj linky do Kanady, Južnej Ameriky, Číny a samozrejme Európy. Ako sa dostať z letiska JFK do centra New Yorku? Najlacnejšou voľbou je využiť službu AirTrain – premáva 7 dní v týždni, 24 hodín denne a spája letisko s viacerými stanicami po New Yorku. Okrem toho sa vďaka tejto doprave dostanete aj k metru.

Okrem letiska JFK však lety z Európy do New Yorku často končia na Medzinárodnom letisku slobody Newark. Leží necelých 25 kilometrov na juhozápad od Manhattanu, medzi mestami New York a Filadelfia. Ak pristanete práve tu a budete sa chcieť dostať do rôznych častí New Yorku, odporúčame využiť možnosti hromadnej dopravy – či už vlakových spojov alebo autobusových liniek. Je možné zarezervovať si aj vozidlo z požičovne áut, dokonca osobnú limuzínu či využiť taxi služieb, no tieto momenty sú podstatne drahšie ako jazda vlakom či autobusom.

Kde si rezervovať letenky do New Yorku

Na rezerváciu leteniek do New Yorku odporúčame využiť vyhľadávač leteniek eSky. Pracuje s databázou viac ako 800 leteckých spoločností, z ktorej vám dokáže vybrať tie naozaj najlacnejšie letenky do New Yorku. Letenky za výhodné ceny však nie sú jediným pozitívom, ktoré s použitím služby eSky získate. Systém dokáže prepojiť navzájom nesúvisiace lety a letenky rôznych leteckých spoločností. Nemusíte teda riešiť náročné časové harmonogramy a hľadať lacné letenky u rôznych dopravcov. Na eSky len zadáte miesto odletu a príletu a vyhľadávací systém automaticky vyberie a určí spojenia, ktoré sú z časového aj finančného hľadiska najvýhodnejšie pre vás. Takto si na jednom mieste môžete rezervovať najlacnejšie letenky online do celého sveta. K tomu poistenie na cesty, online check-in či ďalšie služby pred a po nástupe do lietadla.

S eSky si však môžete okrem leteniek za akciové ceny zarezervovať aj ubytovanie v cieľovej destinácii. Systém ponuku prispôsobí vašim časovým aj finančným možnostiam, rovnako ako miestu, kde budete pristávať. Ak patríte medzi časovo flexibilných cestovateľov a ponuky lacných leteniek riešite zásadne z hľadiska ceny a nie dátumov letu, kliknite na sekciu Akcie na webe eSky. Môže vám slúžiť ako inšpirácia pri výbere vášho nasledujúceho letu – na tomto mieste sa totiž nonstop objavujú ponuky najlacnejších leteniek, ktoré sú aktuálne na trhu. Nájdete tu letenky do New Yorku, ale tiež letenky za akciové ceny do Paríža, Ríma, Benátok, Atén či na Mallorcu. Vďaka eSky môžete lietať po celom svete za cenu v desiatkach eur. Nemusíte pritom tráviť dlhé hodiny pri hľadaní lacných leteniek na internete. Stačí si zdarma stiahnuť aplikáciu eSky, prípadne sa prihlásiť na odber noviniek a online ponuky leteniek za super ceny budete mať pod palcom vždy a všade. Nenechajte si ujsť lacné letenky, nenechajte si ujsť svet.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do New Yorku?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do New Yorku?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do New Yorku, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do New Yorku?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do New Yorku zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v New Yorku

Pozrite si letisko

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do New Yorku

Kúpte si lacné letenky do New Yorku a zažite Veľké jablko poriadne z blízka. Letenky do New Yorku nestoja veľa a toto mesto je ideálnou vstupnou bránou do USA. Či už sa rozhodnete ostať iba tu, alebo navštívite aj okolité mestá, či Niagarské vodopády, letenky do New Yorku sú vždy dobrý nápad. Prejdite sa po Piatej avenue, spravte si selfie na Times Square, nazrite do korunky Sochy slobody a odvezte sa na horskej dráhe v Coney Island. New York má toho pre turistov nachystaného viac než dosť a my vám odporúčame tu stráviť minimálne tri celé dny. Kúpte si lacné letenky do New Yorku a nechajte sa oslepiť žiarou reklamných bannerov na mrakodrapoch.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v New Yorku

Nájsť hotely v New Yorku