Menu

Vyhľadať lety do Nice

Nice

Akciové letenky do Nice – super výlet na Francúzsku riviéru

Radi by ste si vyhodili z kopýtka v štýle celebrít? Nasadnite na let do Nice a vychutnajte si dovolenku na Francúzskej riviére! Mesto Nice je spolu s Monakom, Cannes a slávnym Saint-Tropez jednou z perál juhovýchodného pobrežia Francúzska. Podmanivé výhľady na hory, krásne pláže a veselý nočný život – lacné letenky do Nice by vám určite nemali uniknúť! Naučte sa ako cestovať lacno, rýchlo a bez problémov a už o pár hodín môžete popíjať šampanské a sledovať romantický západ slnka v Nice.

Víkend na Francúzskej riviére

Ponuky leteniek do Nice umožňujú nahliadnuť do hlavného mesta Azúrového pobrežia prakticky každému, kto má záujem poznávať svet, nové miesta, chute, vône a kultúru. A čo Nice? To by ste mali poznať aj kvôli spôsobu, akým sa tu kombinuje luxus, srdečnosť a nefalšovaný šarm Provence.

Nice je najväčším letoviskom, metropolou a kultúrnym centrom Francúzskej riviéry a piatym najväčším mestom v celom Francúzsku. K najznámejším miestam tejto destinácie sa bezpochyby radí Anjelská promenáda. V dĺžke plných 7 kilometrov sa vinie pozdĺž azúrovo modrého pobrežia. Promenáda končí na hradnom kopci, tzv. Colline du Château, s ruinami románskej citadely, vodopádmi, parkom a neopakovateľnými výhľadmi.

Milujete umenie, alebo dávate prednosť kulinárskym špecialitám? V Nice si prídete na svoje v oboch prípadoch. Rezervujte si najlacnejšie letenky do Nice a ušetrené peniaze môžete minúť na vstupné do niektorého z múzeí či galérií, ktoré vystavujú diela takých velikánov, akými boli Pablo Picasso či Henri Matisse. Pokiaľ ide o jedlo, určite si nenechajte ujsť ochutnávku tradičných francúzskych palaciniek crêpes či delikátnych darov mora. Nakúpiť si ich môžete na známom trhu Cours Saleya. Kde inde zoženiete čerstvejšie morské lody, ak nie priamo na pobreží?

Spomenuli sme len niektoré z množstva zaujímavostí, ktoré na vás v Nice čakajú. Poznávanie tohto prekrásneho miesta veľmi radi necháme z veľkej časti na vás. Nezabudnite však, že Francúzska riviéra sa nekončí za hranicami Nice; skúste sa vybrať smerom na severovýchod a navštívte tiež neopakovateľnou atmosférou dýchajúce Éze či luxusné Monako.

Kedy navštíviť Nice

Veľkou výhodou Nice a v podstate celej Francúzskej riviéry je skvelá poloha a veľmi príjemné podnebie. Dovolenka na Francúzskej riviére a lacné letenky do Nice sú aj vďaka tomu aktuálne v podstate po celý rok.

Najpopulárnejším období na návštevu juhovýchodného pobrežia Francúzska je, samozrejme, letná sezóna. Priemerné teploty na úrovni 25 °C a takmer nulový úhrn zrážok sú naozaj presvedčivým argumentom. Najslnečnejšími mesiacmi v roku sú v Nice júl a august, ktoré ponúknu viac než 300 hodín slnečných lúčov. Žiadne peklo tu však nehrozí – atmosféru a teploty upokojuje mierny stredomorský vánok.

Letenka do Nice, zarezervovaná na zimnú sezónu, je taktiež zaujímavým artiklom. V tomto období davy turistov v meste určite nenájdete. Zimy na Francúzskej riviére sú mierne, no pomerne daždivé. Zhruba od decembra do februára teploty stúpajú len málo nad hranicu 10 °C, koncom apríla už však atakujú hranicu príjemných 20 °C.

Lety do Nice – čo je dobré vedieť

Ak sa chcete dostať na Francúzsku riviéru rýchlo, pohodlne a lacno, určite choďte do Nice letecky. Cesta z ktoréhokoľvek zo stredoeurópskych letísk zaberie necelé dve hodiny, teda pokiaľ ide o priame lety do Nice. Tie nepriame (s prestupom) zaberú o pár hodín viac, na druhej strane môžu byť ešte o niečo lacnejšie a dostupnejšie. Takýto variant odporúčame napríklad v prípade, že si chcete splniť sen o absolvovaní euro-tripu, počas ktorého navštívite viaceré európske destinácie. Nice môže byť súčasťou či cieľovou destináciou celej cesty.

A čo cena letenky do Nice? Tá obvykle nebýva vysoká. Spravidla sa jedná o niekoľko desiatok eur; dokonca aj v prípade, že ide o letenku tam aj späť. Veľmi lacné sú letenky Viedeň – Nice, prípadne Nice – Budapešť. Na letisku v Nice totiž operujú aj nízkonákladové aerolínie, ktoré na Francúzsku riviéru lietajú aj z miest strednej Európy (na jeseň 2019 by mala byť v prevádzke už aj priama linka Krakov – Nice).

Priame lety do Nice z Bratislavy či Košíc zatiaľ nie sú na programe dňa, no letieť do Nice sa dá aj z našich letísk. V ideálnom prípade však treba počítať s jedným prestupom. Na druhej strane, ceny leteniek sú veľmi priaznivé – letenky do Nice môžete nájsť aj za menej ako 50€.

Najlacnejšie letenky do Nice – ako na to?

Zarezervovať si najlacnejšie letenky do Nice nie je žiadna veda, treba len vedieť, ako na to. Zásadná rada znie: Nenechávajte si hon na lacné letenky na poslednú chvíľu, last minute letenky nemusia byť vždy tie najvýhodnejšie. Naopak, akčné letenky vyhľadávajte vopred, pokojne aj niekoľko mesiacov pred plánovaným odletom. Ponuka letov bude bohatšia, nájdete viac voľných miest a za nepomerne lepšie ceny.

Ďalším z faktorov je obdobie, počas ktorého plánujete letieť. Letná sezóna v Nice je poriadne nabitá a lety naozaj vyťažené. Buď rezerváciu letenky na jún, júl či august vyriešite už začiatkom roka, alebo si let do Nice naplánujete na jar, jeseň či dokonca v zime. Šetriť za letenky môžete aj tým, že si vyberiete let v menej obľúbených termínoch. Menej vyťažené bývajú linky s odletom v skorších ranných či neskorších večerných hodinách a tiež linky s odletom v strede týždňa či v sobotu. Za obetu v podobe trošky svojho pohodlia získate šancu dostať akciové letenky do Nice! To je celkom dobrý deal, no nie?

Ak chcete mať s prípravou cesty do Nice čo najmenšie problémy, využite osvedčený vyhľadávač lacných leteniek eSky. Ten integruje na jednom mieste ponuky lacných leteniek na internete od viac ako 860 leteckých spoločností z celého sveta. Stačí zadať niekoľko kľúčových parametrov a systém na základe nich automaticky detekuje a vyberie aktuálne najlacnejšie varianty leteniek pre danú trasu.

eSky dokáže pripraviť cestu aj v prípade, že sa do cieľovej destinácie nedá dostať priamym letom. V takom prípade vyhodnotí a spojí rôzne lety do jedného celku tak, aby na seba logicky nadväzovali a trasa bola čo najvýhodnejší. Ponuka letov do Nice, Monaka, Pekingu či na Nový Zéland sa vďaka tomuto riešeniu stala naozaj dostupnou.

Letisko v Nice

Letisko Nice-Côte d’Azur sa nachádza necelých 6 kilometrov na juhozápad od mesta a je hlavnou bránou pre cestujúcich, ktorí smerujú na Azúrové pobrežie, do susedného Monaka či Saint Tropez. V roku 2018 bolo na letisku Nice-Côte d’Azur odbavených necelých 14 miliónov ľudí, čo z neho robí tretie najvyťaženejšie letisko vo Francúzsku (po parížskych letiskách Orly a Charles de Gaulle).

Okrem dominujúcej medzinárodnej a vnútroštátnej letecky dopravy zabezpečuje letisko aj dopravu helikoptérou do Saint Tropez a Monaka. Samotné letisko sa nachádza na západnom konci Anjelskej promenády a s centrom Nice ho spája sieť autobusovej dopravy. Železničná stanica sa nachádza približne 15 minút pešej chôdze od letiska.

Ako na najlacnejšie letenky na internete?

Chceli by ste vedieť kedy a do akých destinácií sa predávajú najlacnejšie letenky na internete? Stiahnite si bezplatnú apku od eSky, alebo sa prihláste na odber newsletterov. Uveďte požadované parametre a už len čakajte, kým vás aplikácia či emailová správa neupozorní na aktuálne ponuky akčných leteniek.

Vďaka eSky môžete lietať do Nice, New Yorku, Dubaja, Amsterdamu, Melbourne či Petrohradu za super ceny. K tomu si na webe eSky môžete vybaviť aj cestovné poistenie, dodatočné služby na palube lietadla či ubytovanie v cieľovej destinácii. Ľahkosť žitia, ľahkosť cestovania.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Nice?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Nice?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Nice, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Nice?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Nice zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Nice

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Nice

Čo by ste povedali na výlet do Francúzska? Máme pre vás lacné letenky do Nice, ktoré vás určite navnadia. Svetoznáme prímorské mesto na juhu Francúzska má toho oveľa viac, ako iba každoročný filmový festival. Zamilujte sa do Azúrového pobrežia, ktoré je známe aj ako Francúzska riviéra. Nice má okrem mora aj mnoho múzeí, galérií a vašu pozornosť by sme radi upriamili aj na množstvo kvalitných reštaurácií, ktoré sa predbiehajú v originalite. Kúpte si lacné letenky do Nice a vychutnajte si destináciu celebrít z celého sveta. Nezabudnite ani na park Phoenix, ktorý patrí medzi skvosty záhradnej architektúry Francúzska.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Nice

Nájsť hotely v Nice