Menu

Letenky Paríž - Vyhľadať lety do Paríža

Ukázať filtre

Paríž

Ako na najlacnejšie letenky do Paríža?

Mesto módy a lásky je jednoducho lákadlom, a to nie len pre neskúsených turistov, ale aj diaľkami ošľahaných cestovateľov. Dostať sa na vrchol Eiffelovej veže, alebo sa prejsť po Champs-Élysées a predstaviť si slávu, ktorú práve tu pravidelne žne Peter Sagan a najlepší cyklisti Tour de France, to je jednoducho sen. Chcete ísť do Paríža letecky, zháňate preto lacné letenky a neviete si dať rady? To momentálne nevadí, pretože ste na správnej ceste k tomu, aby ste zistili, ako kupovať výhodné letenky za dobré ceny. Zistíte nie len to, kde a ako kupovať lacné letenky do Paríža, odteraz budete mať prehľad o lacných letoch do rôznych destinácií po Európe a na celom svete. Letenky do Francúzska, Talianska, USA, Austrálie, Ázie či Afriky máte na dosah ruky!

Do Paríža letecky

Rozhodli ste sa absolvovať Paríž letecky? Super voľba! Raz darmo, vzdušnou čiarou sa vzdialenosti prekonávajú najrýchlejšie. Nemusíte riešiť mnoho prestupov ako v prípade cesty vlakom, ani dopravné zápchy na cestách, prípadne tlačenie sa a nepohodlné cestovanie autobusmi. Kúpiť letenky do Paríža naozaj vychádza ako najpohodlnejšia a celkom rýchla možnosť, ako sa do hlavného mesta Francúzska dostať – zvlášť, keď sa jedná o veľmi lacné letenky.

Cesta po zemi zo Slovenska do Paríža je dlhá približne 1500 kilometrov, samozrejme v závislosti na mieste, z ktorého sa vyráža. Pri dobrej konštelácii hviezd to znamená približne 14 hodinovú cestu autom a ešte o nejakú tú hodinu viac pri ceste vlakom. Lietadlom do Paríža to je nepomerne rýchlejšie, veď ak by sa jednalo napríklad o priamy let z Bratislavy do Paríža, trval by len nejaké 2 hodinky. Hypoteticky vzaté: v Bratislave by ste začali pozerať futbalový zápas a pri prílete do Paríža by akurát končil. Celkom fajn, no nie?

Kde zohnať najlacnejšie letenky do Paríža

Zohnať tie najlacnejšie letenky do Paríža je ozajstný kumšt. Toto know-how je väčšinou vlastné lovcom lacných leteniek, ktorí presedia pred počítačmi desiatky hodín denne, pričom hľadajú, prezerajú a porovnávajú. Ak chcete prísť na lacné letenky, čakala by aj vás podobná tortúra. Prehľadávať postupne desiatky a stovky webových stránok leteckých dopravcov a na každej prácne zadávať miesto odletu, príletu, dátumy. A potom? Porovnávať, porovnávať, porovnávať, pretože bez porovnania cien leteniek by ste sa ďaleko nepohli. Respektíve pohli, ale či za najlepšie cenu? To by už bolo vo hviezdach.

Tak či onak, hľadať lacné letenky sa dá aj inak a predovšetkým oveľa jednoduchšie. Ako? Kliknite si na web eSky a uvidíte – ide o akýsi agregátor ponúk z viac ako 800 leteckých spoločností, od low cost až po tie klasické a najväčšie (ako Lufthansa, Air France a podobne). Databáza eSky funguje ako ohromná ponuka leteniek a letov – nech už chcete ísť odkiaľkoľvek kamkoľvek, eSky vám vašu cestu maximálne uľahčí. Nie len že vyhľadá a nájde najlacnejšie letenky a lety, ale na tom istom webe si môžete navyše vybaviť aj ubytovanie vo vašej cieľovej destinácii a ešte k tomu prenajať auto. Takže komplexná starostlivosť na jednom mieste.

Ale späť k letenkám a letom. Ako už bolo povedané, eSky vám pomôže nájsť tú najvhodnejšie trasu z bodu A do bodu B, a to kdekoľvek na svete. Pokročilé softvérové riešenie v kombinácii s mamuťou databázou ponúk leteniek dokáže hotové zázraky na počkanie – nie len že spojí aj nespojiteľné, ešte k tomu aj vyhľadá najlacnejšie letenky a najvýhodnejšiu možnú trasu. Či už vás čaká let z Bratislavy do Paríža, alebo sa chystáte letieť t Košíc do New Yorku, pre eSky nebude problém nájsť pre vás tie najlepšie letecké spojenia.

Ponuky lacných leteniek môžete mať vďaka responzivite webovej stránky eSky kedykoľvek po ruke. Web totiž rovnako kvalitne a čitateľne otvoríte na počítači, tablete aj chytrom telefóne. Tým však výpočet možností, ako sa dostať k lacným letenkám, ešte nekončí. Vyhľadávač leteniek eSky má vlastnú aplikáciu, po ktorej stiahnutí môžete byť upozornení vždy, keď sú práve na blízku lacné letenky online. Alebo budete preferovať prihlásenie sa do newsletteru? Prihlásiť sa na odber noviniek od eSky je naozaj fajn, môžete si totiž nastaviť vybrané parametre a dostávať len tie novinky o letenkách, ktoré naozaj chcete.

Zo Slovenska do Paríža letecky

Poďme teda portál eSky otestovať v praxi. Povedzme, že chceme ísť letecky zo Slovenska do Paríža. Ako miesto príletu si teda určíme Paríž, prípadne konkrétne jedno z jeho štyroch letísk – letiská v Paríži sa volajú Orly, Vatry, Beauvais-Tille a to najznámejšie a najväčšie nesie názov letisko Charlesa de Gaulla. Keďže chceme letieť zo Slovenska, zadáme ako miesto odletu napríklad Bratislavu a letisko M. R. Štefánika. Ďalej zvolíme dátum príletu prípadne návratu, počet cestujúcich a necháme hľadať možnosti, ktoré eSky pre lety z Bratislavy do Paríža ponúkne.

Priame lety do Paríža z Bratislavy má vo svojom portfóliu írsky dopravca Ryanair. Inak do Paríža z Bratislavy lietajú aj Czech Airlines, avšak s prestupom v Prahe, prípadne ešte aerolínie Alitalia, tie však okrem Prahy pristávajú ešte aj v Ríme. Čo sa týka letiska v Košiciach, tak to priame lety do Paríža neponúka. Z Košíc do Paríža letecky sa však dá ísť napríklad s Czech Airlines či Smartwings a medzipristátím v Prahe, poľské LOT zase lietajú z Košíc do Paríža cez Varšavu a Austrian Airlines cez Viedeň. Lufthansa to zase berie cez Viedeň a Mníchov (alebo Frankfurt).

Ak chcete absolvovať let do Paríža a zaujímajú vás lacné letenky, môžete sa inšpirovať ponukou letísk v okolitých krajinách – napríklad z rakúskeho Schwechatu do Paríža priamo lietajú Air France, Vueling, Iberia Airlines či Austrian Airlines za niekoľko desiatok eur (takúto cenu môžete objaviť aj vy, ak hľadáte letenky včas, s aspoň mesačným predstihom). Podobne lacné letenky do Paríža si môžete zabezpečiť aj vtedy, keď budete odlietať z letísk v Krakove či Budapešti. Aj z týchto miest je možné do Paríža lietať priamo a to vďaka letom spoločností easyJet, respektíve Air France.

Letisko Charlesa de Gaulla v Paríži

Ak do Paríža pocestujete z niektorého zo Slovenských letísk, s veľkou pravdepodobnosťou budete pristávať a vystupovať na svetoznámom letisku Charlesa de Gaulla. Ide nie len o najväčšie z letísk v Paríži a celom Francúzsku, ale aj v rámci Európy (druhé najväčšie po letisku Heathrow v Londýne) a dokonca sveta.

Letisko sa nachádza necelých 25 kilometrov na severovýchod od centra mesta, s ktorým ho spája niekoľko vlakových (RER a TGV, ktorý premáva v rámci niekoľkých miest vo Francúzsku a jazdí aj do Bruselu) a autobusových (RoissyBus, linky 350 a 351 autobsuov RATP, linky 2 až 4 dopravcu Le Bus Direct) liniek. Na margo tohto je nutné podotknúť, že letisko Charlesa de Gaulla bolo ako jedno z prvých európskych letísk vybavené integrovaným vlakovým systémom. Letisko je tiež priamo napojené na diaľnicu A1, ktorá ho okrem Paríža spája aj s mestom Lille. Ako sa dostať z letiska v Paríži nie len do centra hlavného mesta Francúzska, ale aj viac či menej blízkych miest, je teda celkom jasné a tiež pomerne jednoduché.

Paríž je skrátka po všetkých stránkach pripravený na prílev turistov a cestovný ruch tu len tak kvitne. Zožeňte si lacné letenky do Paríža aj vy – už viete ako na to! Kúpte a zarezervujte si lacné letenky online, pekne z pohodlia vášho domova, a cestujte na nové miesta, ktoré ste ešte na vlastné oči nevideli. Veď to poznáte, je lepšie raz vidieť, ako stokrát o niečom čítať.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Paríža?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Paríža?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Paríža, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Paríža?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Paríža zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Paríži

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Paríža

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Paríži

Nájsť hotely v Paríži