Menu

Letenky Oslo - Vyhľadať lety do Oslo

Ukázať filtre

Oslo

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: nórčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Nórska koruna (NOK)

 • Vingelandov park

  Nórsky sochár Gustav Vigeland bol v roku 1907 poverený navrhnutím fontány v parku Frognerparken. Nakoniec objednávka zahŕňa 121 sôch, ktoré predstavujú takmer 600 osôb. Dnes je táto časť parku známa ako Vigelandov park.

 • Múzeum jednej lode

  Framová loď bola postavená na objednávku polárneho prieskumníka Fridtjofa Nansena. Počas svojej prvej expedícií prežila tri roky uväznenia v arktickej zmrzline. O pár rokov neskôr sa zúčastnila na expedícii Roalda Amundsena, ktorá ako prvý dosiahla Južný pól.

 • Výkrik z Osla

  "Výkrik" Edvarda Muncha je perlou v zbierkach Národného múzea umenia, architektúry a dizajnu, už dvakrát bol ukradnutý. V roku 2004 zlodeji zneškodnili bezpečnostných strážcov a dostali von obraz. Do múzea obraz sa vrátil o dva roky neskôr.

Najlacnejšie letenky do Osla – ako sa k nim dostať?

Najlacnejšie letenky do Osla sú skvelým impulzom pri objavovaní tajov a pozoruhodností severských krajín. Vyspelá a na prírodné krásy bohatá Škandinávia má rozhodne čo ponúknuť – a Oslo nie je v tomto smere žiadnou výnimkou. Futuristické nábrežie s hradom Akerhus či mestskou radnicou, k tomu kontrast v podobe typických drevených domčekov na ulici Telthusbakken, či super oddych a kultúrne vyžitie v parku Vigeland – aj to je Oslo. Mimochodom, popri Šanghaji či Petrohrade je partnerským mestom Osla aj Bratislava. Jedným z dôvodov pre návštevu hlavného mesta Nórska však môžu byť aj lacné letenky.

Kde hľadať lacné letenky

Ak neviete ako na to, nemusí byť hľadanie lacných leteniek vôbec jednoduché. Na svete sú stovky leteckých spoločností, ktoré obsluhujú tisíce liniek a spojení. Prelúskaním ponuky leteniek každej jednej z nich by ste strávili pokojne aj desiatky hodín. Váš čas sa však dá investovať oveľa lepšie a efektívnejšie.

Hľadáte letenky za výhodné ceny? Osvedčený vyhľadávač lacných leteniek eSky vám v mnohom dokáže pomôcť a uľahčiť prácu. Ide o web, ktorý ponúka komplexné riešenia pre všetkých cestovateľov. Nájdete tu lacné letenky do Osla a prakticky kamkoľvek na svete, pretože eSky pracuje s databázou ponúk od viac ako 800 leteckých spoločností. Za pár sekúnd si tu zabezpečíte najlacnejšie možné letenky na vami vybraný smer a vo vami vybraný čas. K tomu poistenie, hotel či vozidlo z auto požičovne – ak budete chcieť. K tomu fajn tipy ohľadne limitov pre batožinu, odbavovacieho procesu, vízovej povinnosti či rezervácie leteniek. Chceli by ste letieť, no neviete kam? Kliknite na sekciu Akcie! 24 hodín denne tu nájdete tipy na výhodné letenky do celého sveta za pár eur.

Ako funguje hľadanie leteniek na eSky

Povedzme, že ideme hľadať lacné letenky Viedeň – Oslo. Začneme hneď na hlavnej stránke webu eSky, kde zvolíme miesto odletu a príletu, variant trasy (spiatočná, jednosmerná), dátum odletu a eventuálne aj návratu, počet cestujúcich a triedu. Stačí už len kliknúť na tlačidlo vyhľadávania a systém pracuje za vás. Výsledkom bude zobrazenie tých najvýhodnejších ponúk leteniek pre daný smer a čas cesty. Získate prehľad o tom s kým, kedy, odkiaľ, ako dlho a za koľko poletíte, či je let s prestupom, prípadne aj o tom či si treba priplatiť za registrovanú batožinu alebo občerstvenie. Zoznam sa dá ďalej filtrovať podľa času odletu a príletu, počtu prestupov, názvu leteckých spoločností či letísk. Ak sa dokážete termínom odletov a príletov prispôsobiť, využite filter „Najlacnejšie lety +/- 3 dni“.

Keď si vyberiete konkrétny let, systém vás presmeruje do ďalšej fázy rezervácie. Tu si môžete k letenke prikúpiť cestovné poistenie, registrovanú batožinu, službu online check-in či sedadlo v lietadle. K vyplneniu potrebných údajov vás navedie prehľadne štruktúrovaná stránka. Na samotný záver stačí už len zarezervovať let. Hotovo.

Ako sa dostať do Osla?

Ak chcete cestovať rýchlo a komfortne, jednoznačnou voľbou pri preprave do Osla je letecká doprava. Naše najväčšie letiská v Bratislave a Košiciach však priame lety do Osla zatiaľ nemajú vo svojej ponuke. Z Bratislavy do Osla sa však dá dostať napríklad s prestupom v Londýne, podobne tak je to aj pri spojení Košice – Oslo. Pri cestovaní so spoločnosťou LOT je však možné absolvovať aj trasu Košice – Varšava – Oslo.

Radi by ste sa vyhli prestupom? Zamerajte sa na trasu a letenky Viedeň – Oslo. Priame spojenie do hlavného mesta Nórska tu zabezpečujú Austrian Airlines a Norwegian Air. Druhá menovaná spoločnosť spolu s Wizz Air vás do Osla dopraví aj z letiska Ferenca Liszta v Budapešti. Na lacné lety do Osla z Budapešti môžete natrafiť aj v ponuke SAS (Scandinavian Airlines), v tomto prípade však ide o lety sezónne. Priamo do Osla však môžete letieť lacno a rýchlo (za 2 hodiny) aj z letiska v Krakove. Ponuka najlacnejších leteniek do Osla je vo vyhľadávači eSky a týka sa najmä leteniek od Ryanair a Wizz Air. Z Poľska do Osla však lietajú aj lietadlá aerolínií Norwegian Air.

Letiská v Oslo

Ak si zabezpečíte výhodné letenky do Osla, je isté, že budete pristávať na jednom z troch miestnych letísk. Ich názvy sú Gardermoen, Rygge a Sandefjord. Najväčším z nich a jedným z najväčších letísk v severnej Európe je Gardermoen. Nachádza sa necelých 40 km severne od Osla, kam sa z letiska dostanete priamou autobusovou alebo vlakovou linkou (zastávka vlaku je priamo v priestoroch letiska). Letisko Rygge je od centra Osla vzdialené viac ako 60 kilometrov. Oba body však spája pravidelná autobusová doprava, ktorej odchody sú prispôsobené príletom lietadiel Ryanair a Norwegian Air. Z Rygge do Osla sa dá dostať aj vlakom, no železničná stanica je od letiska vzdialená 4 kilometre. Od Osla najďalej sa nachádza letisko Sandefjord, Torp. Približne 110 kilometrovú vzdialenosť vám pomôžu prekonať autobusové spoje, naviazané na prílety liniek Ryanair a Wizz Air. Z asi 3 kilometre vzdialenej stanice sa potom dokážete dostať cez zastávky na letisku Gardermoen a v meste Oslo až do Lillehammeru.

Kedy hľadať letenky do Osla?

Ceny lacných leteniek do Osla a iných miest sa odvíjajú od viacerých faktorov. Jedným z nich je sezónnosť, predpokladaná vyťaženosť liniek či atraktivita tej-ktorej destinácie. Keďže Oslo patrí k turisticky vyhľadávaným miestam Európy, je veľmi pravdepodobné, že dopyt po letenkách do tohto mesta bude pomerne veľký. Existuje však niekoľko osvedčených rád, ktoré môžete uplatniť vždy, keď hľadáte letenky za dobré ceny.

Ak chcete letieť čo najlacnejšie, leťte v nie celkom atraktívnych termínoch. Ponuka lacných leteniek do Osla a iných miest a krajín je aktuálna najmä mimo hlavnej turistickej sezóny či v dňoch a časoch, ktoré mnohým ľuďom nevyhovujú. Ide najmä o dni v strede týždňa a ranné či večerné lety. Práve vtedy je vysoká pravdepodobnosť menšej vyťaženosti leteckých liniek – využite to!

Dobre spravíte aj vtedy, ak si hľadanie lacných leteniek nenecháte na poslednú chvíľu. Jasné, môžete natrafiť na last-minute akcie či nejaký marketingový ťah, no vo väčšine prípadov letenku tesne pred odletom kúpite skôr drahšie ako lacnejšie. Naplánujte si svoju cestu s dostatočným predstihom, pokojne aj niekoľko mesiacov vopred. Práve v takom čase sú letenky za výhodné ceny najviac dostupné.

Lacné lety do Osla by ste nemali premeškať

Silné konkurenčné prostredie sa odráža aj na nízkych cenách leteniek. Chcete mať o nich ten najlepší prehľad? Získate ho vďaka aplikácii eSky. Nainštalovaná v mobilnom zariadení bude 24 hodín denne a 7 dní v týždni sledovať najlepšie ponuky leteniek do Osla, Londýna, Amsterdamu, New Yorku, prosto kdekoľvek chcete. Vyhraďte si pár dní pre seba a vyskúšajte aké to je cestovať stovky, ba až tisíce kilometrov za pár eur. Vďaka lacným letenkám môžete precestovať celý svet a poznať doteraz nepoznané. Prihláste sa na odber newsletteru eSky a na váš email budú chodiť najzaujímavejšie ponuky lacných leteniek. Vyberte si destinácie, ktoré vás zaujímajú najviac. Už viete kedy, kde a ako hľadať a objednávať tie najlacnejšie letenky. Ostáva tak jediné – zarezervovať si let a vyraziť na cestu!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Oslo?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Oslo?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Oslo, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Oslo?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Oslo zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Oslo

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Oslo

Severské mestá majú svoje čaro. Nezaostáva za nimi ani hlavné mesto Nórska, Oslo, ktoré patrí medzi povinnú zastávku každého jedného návštevníka krajiny. Nájdite si lacné letenky do Osla a spravte z tohto mesta ideálny východiskový bod na ceste za známymi fjordmi na severe krajiny. Oslo je perfektná ukážka toho, ako sa dá moderná architektúra spojiť s ekologickým a zeleným myslením Nórov. Nevynechajte širokú promenádu, budovu opery či historickú štvrť mesta. Kúpte si letenky do Osla a zažite tiež nočný život, ktorým je Oslo známe. Návštevu vám odporúčame aj v príjemnom lete, no tiež v tuhej zime, kedy toto mesto vyzerá úplne odlišne.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Oslo

Nájsť hotely v Oslo