Menu

Vyhľadať lety do Stockholmu

Ukázať filtre

Stockholm

Lacné letenky do Štokholmu – komplexný sprievodca

Chceli by ste sa pozrieť do Švédska, jedného z najrozvinutejších štátov Európy? Potom určite oceníte niekoľko dobre mienených rád ako na lacné lety do Štokholmu. Pri výlete do Švédska by ste totiž Štokholm určite nemali vynechávať. Nie je to len hlavné, ale aj najväčšie mesto tejto škandinávskej krajiny. Nachádza sa tu sídlo vlády, parlamentu aj kráľovskej rodiny a tiež množstvo dôležitých kultúrnych a ekonomických ustanovizní. Treba tiež spomenúť, že na pôde miestnej Švédskej Akadémie sa nepretržite, už viac ako 110 rokov (od roku 1900), udeľujú Nobelove ceny. Ako si zarezervovať najlacnejšie letenky do Štokholmu a toto všetko a ďaleko viac vidieť na vlastné oči?

 Ako kupovať lacné letenky

V rámci stratégie ako kupovať lacné letenky hrá podstatnú úlohu viacero faktorov, cenu leteniek totiž neovplyvňuje len jedna či dve premenné. O tom, či sú dostupné letenky lacno alebo draho, rozhoduje napríklad sezónnosť. Preto ak chcete letieť lacno do Štokholmu a nie ste viazaní termínom, vyberte si taký, pri ktorom bude predpoklad relatívne malej vyťaženosti. Vo všeobecnosti sa najviac leta v letnej, respektíve dovolenkovej sezóne – skúste preto hľadať lacné lety do Štokholmu s odletom v niektorý z jarných či jesenných dní.

Ďalším momentom, ktorý nahráva nižšej cene leteniek, je časové hľadisko. V zásade platí, že ľudia si radšej vyberajú iné lety než tie, ktoré začínajú okolo obeda či vo večerných hodinách. Taktiež sú menej populárne linky s odletmi v strede týždňa alebo cez víkend, najmä v sobotu. Chcete ušetriť za letenky? Naplánujte si svoju cestu tak, aby začínala aj končila v práve uvedené dni. Budete tak mať väčšiu šancu, že natrafíte na lacnejšie letenky.

Ak hľadáte lacné letenky do Štokholmu (ale platí to aj pre iné destinácie), je dôležité porovnávať pokiaľ možno všetky možnosti na trhu. Tento zdĺhavý proces vám dokonale uľahčí osvedčený vyhľadávač leteniek. Medzi špičku patrí eSky, ktorý na jednom mieste zhromažďuje a porovnáva ponuky letov od viac ako 800 aerolínií z celého sveta. Vyhľadávanie lacných leteniek cez eSky je veľmi jednoduché, doslova intuitívne, prehľadné a rýchle. Na webe eSky sme hľadali letenky do Štokholmu. A čo sme zistili?

Lety zo Slovenska do Štokholmu

Žiaľ, ani jedno z dvoch najväčších slovenských letísk nemá v ponuke lety zo Slovenska do Švédska.  Kúpiť si priamy let z Bratislavy do Štokholmu či letenky do Štokholmu z Košíc zatiaľ nie je možné, no eSky si dokáže poradiť a pokiaľ chcete letieť do Štokholmu z jedného z vyššie uvedených letísk, vyhľadá vám všetky možné alternatívy pre vami zvolený dátum odletu. V tomto konkrétnom prípade to však budú lety s minimálne jedným prestupom (napríklad v Prahe).

Lety z Viedne do Štokholmu

Letisko Viedeň Schwechat je na tom s ponukou letov do Švédska lepšie. Priamy let z Viedne do Štokholmu zabezpečujú hneď dvaja dopravcovia, konkrétne Austrian Airlines, ktorých lety končia na letisku Arlanda, a nízkonákladový dopravca Wizz Air, ktorý zase pristáva na letisku Štokholm – Skavsta. Ak si teda kúpite letenky z Viedne do Štokholmu, môžete počítať s približne dva a pol hodinami strávenými vo vzduchu.

Letenky z Budapešti do Štokholmu

Ešte o niečo viac možností budete mať, ak si zaobstaráte lacné letenky z Budapešti do Štokholmu. Tie sú totiž často v ponuke už spomínaných Wizz Air, no lety do Štokholmu z Budapešti majú pod palcom aj aerolínie Norwegian Air Shuttle s pristátím na letisku Štokholm – Arlanda. Na tom istom letisku pristanete, ak lety Budapešť – Štokholm absolvujete so Scandinavian Airlines.

Letenky do Štokholmu z Krakova

Pri letoch do Švédska využívajú slovenskí cestujúci vo veľkej miere aj letisko v Krakove. Letenky do Štokholmu z Krakova sme našli v ponuke spoločností Ryanair, Norwegian Airlines a SAS. Hľadali sme s viac ako mesačným predstihom a na eSky nebol problém nájsť lacné letenky do Štokholmu z Krakova za cenu niekoľkých desiatok eur. Je vidieť, že Škandinávia je cestovateľom zo strednej Európy prístupná a otvorená.

Letiská v Štokholme

Keď budete hľadať letiská v Štokholme, dopátrate sa až ku štyrom pristávacím plochám vo väčšej či menšej vzdialenosti od Štokholmu. Hoci sme spomínali len dve z nich, je celkom možné, že ak si kúpite lacné lety do Štokholmu, budete pristávať aj na inom letisku. Poďme si ich teda v krátkosti predstaviť.

 • Letisko Štokholm – Skavsta je piatym najväčším letiskom vo Švédsku. Ročne odbaví zhruba 2.5 milióna cestujúcich prevažne nízkonákladových spoločností. Letisko sa nachádza len 5 kilometrov severozápadne od mesta Nyköping, no až 100 kilometrov juhozápadne od Štokholmu. Okrem dopravy vlastným autom sa do centra Štokholmu môžete dostať vlakom z Nyköpingu, prípadne autobusovými spojmi z letiska (cesta trvá približne 90 minút).

• Letisko Štokholm – Arlanda je najväčším letiskom vo Švédsku a tretím najväčším v rámci Škandinávie. Počet odbavených ľudí sa blíži k hranici 30 miliónov ročne. Letisko leží necelých 40 kilometrov severne od centra Štokholmu, kam sa najrýchlejšie (za 20 minút) prepravíte rýchlostným vlakom Arlanda Express. K dispozícii je tiež niekoľko autobusových liniek, taxi služba a samozrejme je tu aj možnosť dopravy vlastným či požičaným autom po diaľnici E4.

• Letisko Bromma leží len necelých 8 kilometrov severozápadne od Štokholmu, no slúži predovšetkým vnútroštátnym letom. Do centra mesta sa dostanete za pár desiatok minút taxíkom alebo autobusmi, ktoré z letiska pravidelne odchádzajú.

• Letisko Västerås sa nachádza viac ako 100 kilometrov od Štokholmu a prevažne slúži na iné ako komerčné účely. Ak by ste tu však predsa pristávali, do centra Štokholmu sa dopravíte autobusovými linkami.

Lacné letenky do Štokholmu s eSky

Pre všetkých, ktorí hľadajú lacné letenky do Štokholmu, ešte niekoľko tipov na záver. Aby ste mali ponuky lacných letov stále pod kontrolou, odporúčame stiahnuť apku eSky, ktorá je zdarma, prípadne sa prihlásiť na odber newsletteru eSky. Vďaka obom možnostiam budete dostávať len informácie, ktoré chcete čítať. Ako newsletter, tak aj aplikácia vás budú okamžite informovať o najlepších ponukách lacných leteniek, ktoré sú aktuálne na trhu. Vďaka obom možnostiam môžete len získať. Čo? Predsa lacné letenky do Štokholmu, ale aj iných miest po celom svete.

Ak je flexibilita vašou silnou stránkou, využite ju vo váš prospech! Pokiaľ u vás rozhoduje cena letenky online a dokážete sa prispôsobiť cieľovému miestu aj dátumu odletu či príletu, zájdite do sekcie Akcie na webe eSky. Nájdete tu aktuálnu ponuku tých najlacnejších leteniek z obrovskej databázy, s ktorou eSky pracuje. Byť lovcom lacných leteniek nie je také ťažké, ak poznáte správny zdroj informácií. V tomto prípade je oným povestným zlatým grálom web stránka eSky a jej ponuka najlacnejších leteniek. Letom do Štokholmu to nemusí končiť. Rezervujte si čas pre seba a pre zážitky – strávte pár dní v Štokholme a potom sa jednoducho presuňte o kúsok ďalej. Alebo o kus? To záleží len na vás. Každopádne, ak trafíte na lacné letenky, vaša cesta vás určite nezruinuje. S eSky môžete získať letenky už za 10€! Niet na čo čakať.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Stockholmu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Stockholmu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Stockholmu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Stockholmu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Stockholmu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Stockholme

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Stockholmu

Štokholm je hlavné švédske mesto, ktoré je zároveň kultúrnym, ekonomickým a politickým centrom tejto krajiny. Čo vidieť v Štokholme? Určite Gamla Stan, teda Staré mesto, no okrem toho odporúčame Skansen, ktoré je prvým múzeom na čerstvom vzduchu. Hľadáte lacné lety do Štokholmu? Ste na správnom meste! Na našej stránke nájdete vyhľadávač letov, ktorí Vám určite pomôže rezervovať tie najvhodnejšie pre Vás letenky. Štokholm obsluhuje najväčšie letisko v Švédsku Arlanda, ktoré sa nachádza 42 km od centra mesta. Lety do Štokholmu letecké spoločnosti ponúkajú napr. z Viedne, Budapešti alebo z Varšavy.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Stockholme

Nájsť hotely v Stockholme