Menu

Letenky Zadar - Vyhľadať lety do Zadaru

Ukázať filtre

Zadar

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: chorvátčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Chorvátska kuna (HRK)

 • Jedinečné orgány

  V roku 2005 bol postavený unikátny hudobný nástroj - v blízkosti schodov boli umiestnené potrubia smerujúce k moru, keď o potrubie udrie morská vlna vznika zvuk a dokonca aj melódia. Určite malí by ste počuť tento úžasný koncert!

 • Námestie 5 studni

  V meste sa nachádza známe námestie so studňami, ktoré zásobovali mesto skoro tristo rokov. Choďte sem ak už bude tma, vtedy sú studne krásne osvetlené.

 • Chvála Slnka a najkrajšie západy slnka

  Na okraji prímorského bulváru - Riva - je umelecká inštalácia Nicoli Bašića, napodobňujúca slnečnú sústavu. Počas dňa slnko čerpá energiu, aby v noci svietilo nádherným svetlom.

Čo vidieť v Zadare?

Zadar je najstaršie trvalo obývané mesto v Chorvátsku. Nachádza sa v západnej časti krajiny, na pobreží Jadranského mora. Je centrom Dalmácie, a to v historickom, kultúrnom aj politickom zmysle. Vzhľadom na bohatú históriu a krásny región, v ktorom sa nachádza, je to jedno z najpopulárnejších miest v Chorvátsku. Tento smer je populárny aj medzi námorníkmi, a to kvôli priaznivému, miernemu podnebiu a krásnym pohľadom.

Mesto je pomenované malým Rímom a západy slnka, ktoré tu môžete obdivovať, sú považované za jedne z najkrajších na svete. Stará časť Zadaru sa nachádza na polostrove a s novou časťou spája ju most nad zálivom Jazine. Historická časť mesta bola postavená podobným spôsobom ako v Ríme - existuje niekoľko hlavných ulíc, z ktorých odbočia menšie uličky, vytvárajúce charakteristické obdĺžniky. Uvidíte tu veľa krásnych, historických miest pochádzajúcich z obdobia renesancie, stredoveku a dokonca aj staroveku.

Dnes, stará časť mesta stále zostáva jeho srdcom, práve tu sa stretávajú turisti a miestni obyvatelia. Je tu veľa barov a reštaurácií. Ak budete chcieť niečo zjesť, určite pozrite sa do La Famiglia, (adresa Knezova Shubica Bribirskih 9) a ochutnajte stredomorskú kuchyňu, aj skvelé morské plody. Druhým miestom, kde by ste sa mali zastaviť je Zadar Jadera, reštaurácia špecializujúca sa na tradičné regionálne jedlá, reštaurácia sa nachádza na ulici Brne Krnarutica 4. Reštaurácia, ktorá tiež stojí za návštevu je 2Ribara Restaurant – ul. Blazha Jurjeva 1. Špecializuje sa na stredomorskej kuchyni, najmä v talianskych a chorvátskych jedlách.

Zadar sa môže pochváliť mnohými regionálnymi produktmi. Patria sem ovčie syry vyrábané na neďalekom ostrove Pag alebo slávna údená šunka - pršut. Základom pre dezerty je veľmi často čerstvé a sušené ovocie. Veľmi populárny v tejto oblasti je aj likér Maraschino, ktorý je vyrábaný zo šťavy z divokej čerešne. Musíte ho ochutnať a kúpiť si ho ako suvenír!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Zadaru?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Zadaru?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Zadaru, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Zadaru?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Zadaru zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Zadare

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Zadaru

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Zadare

Nájsť hotely v Zadare