Menu

Vyhľadať lety z Košíc do Burgasu

Ukázať filtre

Burgas

Lacné letenky z Košíc do Burgasu

Super sezónny tip – lacné letenky z Košíc do Burgasu

Letná dovolenka v Bulharsku sa pomaly ale isto dostáva do oblasti záujmu dovolenkujúcich Slovákov. Do letovísk v Chorvátsku aj Taliansku sa zvykne cestovať autom alebo autobusom, v prípade Bulharska sa však oveľa viac oplatí let lietadlom. Aj preto, že v ponuke dopravcov sa objavujú lacné letenky do Burgasu z Košíc. Rozmýšľate kam sa vybrať na letnú dovolenku? Využite ponuky letov z Košíc do Burgasu a doprajte si oddych na pobreží Čierneho mora.

Základné fakty o Burgase

Lacný let Košice – Burgas vás nasmeruje do východnej oblasti Bulharska – práve tam sa totiž Burgas nachádza. Jedná sa o centrum danej oblasti. Neďaleko Burgasu však ležia známe letoviská ako Primorsko, Nesebar alebo Pomorie, ktoré takisto patria k veľmi vyhľadávaným a navštevovaným destináciám. Celá východná oblasť Bulharska celkom logicky ťaží zo svojej strategickej polohy na brehoch Čierneho mora.

Záujem o výhodné letenky Košice – Burgas rastie každým rokom aj u cestovateľov zo Slovenska. Niet sa čomu diviť, veď priamo do Burgasu sa dá dostať celkom pohodlne, nakoľko v meste funguje medzinárodné letisko. Veľký význam z hľadiska nákladnej a osobnej prepravy má však aj miestny prístav. V Burgase je rozhodne čo obdivovať a príležitostí na návštevu reštaurácií či parkov je tu viac než dosť. Veď sa jedná o štvrté najväčšie mesto v Bulharsku (väčšie sú už len Varna, Plovdiv a Sofia).

Letenky Košice – Burgas sú v centre záujmu najmä počas dovolenkového obdobia. To v Burgase trvá až netradične dlho, približne od začiatku mája do konca augusta či septembra. Môže za to subtropické podnebie, vďaka ktorému si obyvatelia Burgasu behom leta užívajú priemerne 8 – 10 hodín slnečného svitu denne. Azda každého, kto si zaobstará lacné letenky Košice – Burgas, uchváti zeleňou lemované pobrežie a krásne pešie zóny.

Lety do Burgasu zo Slovenska

Absolvovať Burgas letecky zo Slovenska môžu obyvatelia západnej aj východnej časti krajiny. Sezónne sú k dispozícii lacné letenky do Burgasu z Bratislavy za skvelé ceny. Ak vychytíte správny let, môže vás letenka do Burgasu vyjsť aj na menej ako 10 €!

Osvedčené lety do Burgasu však ponúka aj letisko v Košiciach. Lacné lety Košice – Burgas sú priame a v ponuke ich nájdete počas letnej sezóny. Záujem o letenky do Burgasu z Košíc býva veľký, veď v lete 2018 išlo o druhý najobsadzovanejší charterový let z Košíc. Ponuka leteniek do Burgasu z Košíc vtedy oslovila takmer 28 500 cestujúcich. Väčší úspech mali iba lety Košice – Antalya. Letenky z Košíc do Burgasu boli v danom roku dokonca predávanejšie ako letenky Košice – Hurghada.

A čo cena letenky Košice – Burgas? Veľmi záleží na tom, či ide o priamy alebo nepriamy let. Keďže linku Košice – Burgas prevádzkuje nízkonákladový dopravca, ceny najlacnejších leteniek do Burgasu sa pohybujú rádovo v desiatkach eur; To v prípade priamych letov, ktoré trvajú zhruba 2 hodinky. Lety do Burgasu s prestupom sú náročnejšie časovo aj finančne – cesta sa môže predražiť aj predĺžiť až 10násobne.

Medzinárodné letisko Burgas

Aj tie najlacnejšie letenky Košice – Burgas vás dopravia na jediné medzinárodné letisko v tomto meste. Letisko leží v časti s názvom Sarafovo a od centra Burgasu je vzdialené asi 10 kilometrov. Medzinárodné letisko v Burgase je druhé najväčšie letisko v celom Bulharsku a ako také preto neobsluhuje len mesto Burgas, ale aj ďalšie letoviská východnej časti krajiny.

Najväčší nápor cestujúcich letisko zažíva práve počas dovolenkového obdobia. Sezónne lety do Burgasu majú vo svojom portfóliu desiatky low-cost aj klasických aerolínií. Počas leta 2019 boli najvyťaženejšie lety Moskva – Burgas, veľký záujem bol aj o letenky do Burgasu z Prahy či Tel Avivu. Do tabuľky TOP 10 najrušnejších trás leta 2019 sa však dostali aj lacné lety Bratislava – Burgas.

Letná dovolenka v Burgase naozaj láka a odráža sa to aj na počte odbavených cestujúcich na letisku Burgas. Čísla rastú (až na malé výnimky) od roku 2000 v zásade kontinuálne, pričom v roku 2018 padla hranica 3 miliónov odbavených cestujúcich (za daný rok). Samozrejme, v štatistikách sú zarátaní aj tí, ktorí využili najlacnejšie lety do Burgasu z Košíc.

Ak sa niekde objaví lacná letenka Košice – Burgas, určite po nej siahnite; a vôbec sa neobávajte cesty z letiska do centra mesta či hotela. Letisko s Burgasom spája pravidelná autobusová linka, k dispozícii sú aj licencované taxíky či možnosť zarezervovať si vozidlo, s ktorým môžete jazdiť po Bulharsku takpovediac na vlastnú päsť.

Lacné lety z Košíc do Burgasu – tipy a triky

Najlacnejšie letenky na internete obvykle získate pre nepriame lety mimo turistickej sezóny. Najlacnejšia letenka z Košíc do Burgasu vás ale môže do tejto destinácie dostať pokojne aj počas vrcholiacej dovolenkovej sezóny. Ako je to možné?

V prvom rade treba pripomenúť, že letenky Burgas – Košice má pod patronátom nízkonákladový dopravca, ktorý ceny leteniek do Burgasu drží na veľmi prijateľnom minime. Aj tak si ale rezerváciu leteniek do Bulharska netreba nechávať na poslednú chvíľu. Spoliehať sa na last-minute letenky do Burgasu z Košíc sa nemusí vyplatiť.

Ak sa niečo vypláca, tak to je dostatočne skoré vyhľadávanie lacných leteniek Košice – Burgas. Čím skôr začnete hľadať lacné letenky na internete, tým väčšie možnosti sa vám otvoria. Kedy hľadať najlacnejšie letenky do Burgasu? Ak máte určený aspoň približný termín odletu, začnite s hľadaním 3-4 týždne vopred, pokojne ale aj skôr.

Ak sa na internete a v ponukách leteniek online príliš neorientujete, využite vyhľadávač leteniek eSky. Ide o skvelý webový nástroj na rýchle hľadanie najlepších leteniek na internete. Na stránke eSky behom niekoľkých sekúnd dostanete ponuku najlacnejších leteniek v daný moment. Môžete si zarezervovať let Košice – Burgas a na základe vášho príletu a odletu tiež nájsť hotel v Burgase.

Web eSky totiž okrem ponuky najlepších leteniek na internete „poradí“ aj s výberom ubytovania v cieľovej destinácií či s výberom doplnkových služieb a cestovného poistenia. Moderná doba stiera hranice štátov a cestovanie robí dostupnejším, než kedykoľvek predtým. Stačí si len rýchlo a jednoducho rezervovať letenky do Burgasu a ušetrené peniažky môžete minút na skvelú večeru na pobreží, ozvláštnenú romantickým západom slnka.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Košíc do Burgasu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Košíc do Burgasu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Košíc do Burgasu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Košíc do Burgasu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Košíc do Burgasu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská

Košice Burgas

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Košice - Burgas

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Burgase

Nájsť hotely v Burgase