Menu

Vyhľadať lety zo Španielska

Španielsko

 • Malaga
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: španielčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Mesto Picassa

  V Málage sa narodil najslávnejší kubistický maliar - Pablo Picasso. Turisti môžu navštíviť aj jeho rodinný dom v Plaza de la Merced aj Museo Picasso Málaga (ul. San Agustin), v ktorých to sa nachádzajú jeho obrazy zo všetkých období tvorby.

 • Španielske Pompidou

  Mesto sa javí ako kultúrne hlavné mesto južného Španielska. Svoju pobočku tu odnedávna má jak Centrum Georges Pompidou, teda parížske múzeum súčasného umenia.

 • Zoznámte sa s Banderasom

  Málaga je rodiskom herca Antonio Banderasa. Ako hlásia miestne médiá, často ho môžno stretnúť na Calle Larios alebo počas pouličných slávností na Vianoce a Veľkú noc.

Čo vidieť v Málage?

Málaga – hlavné mesto regiónu Costa del Sol, dlho bola v pozadí ďalších andalúzskych miest, ako je Sevilla, Cordoba a Granada. Avšak nesprávne, pretože toto mesto má čo ponúknuť!

Zrejme presne v tom, nachádzajúcom sa na juhu Pyrenejského polostrova, meste môžete cítiť atmosféru skutočného Španielska, ktorá spolu s otvorenosťou a radosťou zo života jeho obyvateľov, otvorenými do neskorých nočných hodín tapas barmi, eklektickou architektúrou, slnečným počasím, a dokonca aj býčími zápasmi robia z Málagy naozaj výnimočné miesto. Čo vidieť?

Málaga čaruje zrekonštruovanými a dobre udržiavanými pamiatky z takmer každej doby a povzbudzuje k prechádzkam úzkymi uličkami a cíteniu atmosféry miesta. Vedľa seba nájdete tu dobre zachovalé ruiny rímskeho divadla (Teatro Romano), maurskú pevnosť Alcazaba s archeologickým múzeom, rovnako ako gotickú, nedokončenú katedrálu (Catedral de Málaga). Najväčšou atrakciou mesta je Castillo de Gibralfaro, odkiaľ je najkrajší výhľad na more a centrum. Stojí za to ísť tam aj večer - dojmy budú ešte silnejšie!

Vedeli ste, že miestne pláže patria k najčistejším na španielskom pobreží? Jedna z najväčších a najznámejších je vo východnej časti mesta - Playa de La Malagueta. Ak hľadáte nádherné výhľady, vyberte sa na pláž vedľa Picassovej promenády - Las Acacias. Pre fanúšikov nudizmu je pláž Guadalmar. Keď budete chcieť nakupovať, navštívte najslávnejšiu ulicu - Calle Larios alebo iďte do Atarazanas, je to najstarší trh v meste, kde si môžete kúpiť miestne špeciality, napr. olivový olej, sladké víno, čerstvé ryby a morské plody aj remeslo. Tieto miesta žijú 24 hodín denne.

Pri pohľade na zvyky miestnych obyvateľov je možné predpokladať, že v Málage víkend trvá tri, nie dva dni. Španieli začínajú oslavovať už vo štvrtok večer. Vtedy sa všetky tapas bary, krčmy, reštaurácie a ďalšie podniky obsadia až na posledné miesto. Navštívte aspoň jeden z miestnych barov a ochutnajte grilované čerstvé ryby a morské plody, ako sú kraby, krevety, chobotnice a kalamáre, rovnako ako tradičné tapas, napr. syry, šunky a olivy.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek zo Španielska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov zo Španielska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky zo Španielska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky zo Španielska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov zo Španielska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase zo Španielska