Menu

Vyhľadať lety z Francúzska

Francúzsko

 • Marseille
 • Grenoble
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: francúzština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Ochutnajte gaštany

  Ak pri návšteve Marseille, budete mať chuť na niečo malé, tak si na stánku kúpte pražené gaštany. Predajú sa v papierových vreciach. Pozor! Sú horúce.

 • Le Panier

  Najstaršia štvrť Marseille je veľmi podobná malému provensalskému mestečku. Kúpite si tu najlepšie suveníry - ručne vyrobené šperky alebo syry s bylinkami.

 • Pruhovaný kostol

  Pri príchode do prístavuurčite si všimnete obrovský pruhovaný kostol. Katedrála La Major bola založená v 19. storočí. Jej fasáda je postavená z florentského zeleného kameňa, ónyxu a bieleho mramoru.

Čo vidieť v Marseille?

Prístavné mesto, ktoré založili Gréci už okolo roku 600 p. n. l., sa rozrástlo do jedného z najväčších v krajine. Ako vstupná brána do Francúzska mesto hostilo cestujúcich prichádzajúcich z celého sveta. Stále tu pozorujeme tento multikulturalizmus - tak v každodennom živote, ako aj v zložitých dejinách mesta.

Priateľstvo s mestom začnite od návštevy starého prístavu, ktorý dnes slúži ako prístav pre súkromné jachty. V neďalekých budovách sú prítomné všetky inštitúcie, ktoré mesto v tom čase potrebovalo na efektívne fungovanie. Prejdite sa po prístavnej štvrti a pokúste sa dostať do atmosféry starého prístavného mesta. A keď sa unavíte, môžete si oddýchnuť v jednej z kaviarní s výhľadom na prístav.

Južne od starého prístavu, na kopci, uvidíte baziliku Notre Dame de la Garde. A hoci cesta je vzdialená menej ako dva kilometre od prístavu, premýšľajte nad tým, či ju skutočne chcete prekonať pešky. Okrem vzdialenosti budete musieť prekonať aj 120 metrov rozdielu vo výške medzi týmito miestami. A toto je už skoro expedícia v horúcom a pálivom slnku. Najlepšie je cestovať ako obyvatelia Marseille – prenajmite si skúter a pocíťte vietor vo vlasoch.

Aký bol najefektívnejší spôsob, ako brániť hrad? Postaviť ho na ostrove. Potenciálni útočníci boli videní z diaľky. Hrad bol založený na ostrove If, priamo na pobreží Marseille. Čo je o ňom neobvyklé? Pevnosť zo 16. storočia, ktorej úlohou bolo chrániť vstup do prístavu, sa rýchlo stalo väznicou, pretože utiecť odtiaľto bolo v podstate nemožné. Väzňom bol tu gróf de Mirabeau a markíz de Sade. Alexander Dumas v tomto väzení umiestnil grófa Monte Cristo.

Keď budete hladní, v prístavnej štvrti musíte ísť na buillabaisse, teda rybiu polievku. Ak sa vám páčia takéto príchute, skúste aj provensalskú rybiu polievku, ktorú sa podáva sa s bagetou. Bagetu treba roztrhať na kusy a vložiť do taniera s polievkou.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Francúzska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Francúzska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Francúzska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Francúzska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Francúzska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase z Francúzska