Menu

Vyhľadať lety z Grécka

Grécko

 • Zakynthos
 • Chania
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: gréčtina
  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Kam na žúr?

  Zábavný život ostrova sa hlavne odohráva v meste Laganas na juhovýchodnom pobreží ostrova. Samozrejme, najobľúbenejšie sú kluby, v ktorých si môžete zatancovať na čerstvom vzduchu.

 • Pláž bez turistov

  Samozrejme, na Zakynthosu sa nenachádzajú pláže, kde nie sú prítomní ľudia. Nájdete tu však miesta, kde je oveľa menej ľudí ako na tých ostatných. Odporúčame pláž Ambolua na severnom pobreží, neďaleko mesta Nemerilos.

 • Galazia Spilia

  Na východnom pobreží mysu Skinari sú modré jaskyne, ktoré vznikli prostredníctvom erózie. Názov sa vzťahuje na farbu, ktorá vyplňuje interiér jaskýň vďaka tyrkysovej farbe mora.

Čo vidieť na Zakynthose?

Tento malý grécky ostrov Vás prekvapí rozmanitou flórou. Na západe dominujú útesy a hornatý terén, zatiaľ čo východ to krásne, piesočnaté pláže. V centrálnej časti ostrova sa nachádzajú vinice, a na juhu sa môžete stretnúť s ... korytnačkami.

Počas zemetrasenia v roku 1953 bolo mesto Zakynthos vážne poškodené. Postupom času sa miestni obyvatelia pokúšali rekonštruovať starú architektúru. V centre mesta uvidíte veľa krásnych budov, ale najzaujímavejšie je na vrchole zalesneného kopca. Odtiaľ je nádherná panoráma mesta a celého ostrova. Nie je to jediná cena za prechádzku do kopca. Na kopci je stará benátska pevnosť, postavená na mieste starobylého citadela.

Najkrajšia pláž na ostrove – Navagio a vrakový záliv alebo inak záliv pašerákov. Legenda hovorí, že troska lode, ktorá tu je, patrila práve pašerákom. Nie je možné sa sem dostať z ostrova, pretože pláže sú obklopené obrovskými skalami. Zostáva iba priplávať sem loďou.

Nemôžete poprieť aj kúzlo pláže Gerakas, ktorá sa nachádza na juhu, kde je vstup povolený len na základe lístkov, a turisti tu nemôžu stráviť viac ako tri hodiny. V noci je vstup na pláž úplne zakázaný. Všetko z dôvodu starostlivosti o morské korytnačky, ktoré tu žijú. Ich pokoj je strážený dobrovoľníkmi.

Ak hľadáte tradičnú zakyntskú dedinu, vydajte sa na juh na polostrov Keri. Sú tu domy, maják a starý prístav, ktorý nebol zničený počas zemetrasenia v roku 1953. Ak nemáte strach z výšky, odporúčame navštíviť maják, odtiaľto je krásny výhľad na okolie. Pozrite sa do jedného z neďalekých olivových hájov, kde si môžete kúpiť vynikajúci miestny olivový olej priamo od poľnohospodárov. Podobnú architektúru uvidíte v druhej dedine, ktorá taktiež nebola zničená - je to Volimes, ktorý sa nachádza na severnom konci ostrova.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Grécka?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Grécka?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Grécka, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Grécka?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Grécka zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase z Grécka