Menu

Vyhľadať lety z Chorvátska

Chorvátsko

 • Split
 • Zadar
 • Záhreb
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: chorvátčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Chorvátska kuna (HRK)

 • Diokleciánov palác

  Komplex budov postavených na prelome 2. a 3. storočia je jediný dodnes obývaný starobylý palác. Býva v ňom približne 3 tisíc ľudí! Samotný palác predstavuje takmer polovicu historického starého mesta.

 • Veža vo výstavbe

  Zvonica katedrály svätého Dujma bola postavená na zrúcaninách Diokleciánovo mauzólea, no bola stavaná až štyri storočia, po necelom storočiu bola zbúraná z ohľadu na jej naklonenie. V roku 1908 bola znova postavená a dnes je to skvelá rozhľadňa. 

 • Pozor! Je tam úzko

  To, že v Splite je veľmi tesno už vedia skoro všetci. Husto postavené Staré mesto je obklopené rušnými tepnami, autobusovými a vlakovými stanicami aj prístavom. Z tohto ohľadu mali by ste pamätať na obmedzené možností jazdy autom po tom meste. Najlepšie je spoznať Staré mesto pešky, vtedy budete si môcť vychutnať pohľad na starobylé budovy a užiť si atmosféru mnohých kaviarní.

Čo vidieť v Splite?

Split je druhé najväčšie mesto Chorvátska a je nádherným príkladom jadranského prístavu, v ktorom sa staroveké korene spájajú s prítomnosťou. Ale Split to nielen starodávne budovy a veľkolepý prístav, z ktorého môžete vyraziť na plavbu po Jadrane, ale aj veľké priemyselné centrum a dôležitý dopravný uzol Chorvátska.

Prvá zmienka o Splite pochádza zo 6. storočia pred naším letopočtom, keď Gréci založili tam kolóniu Aspálathos, ale až z 3. storočia n. l. pochádzajú najväčšie historické dôkazy vo forme rímskych pamiatok. Vtedy to cisár Dioklecián postavil tam svoj palácový komplex napodobňujúci rímsky vojenský tábor. Táto udalosť viedla k vzniku mesta, ktoré sa stalo jedným z hlavných prístavov východného pobrežia Jadranu. Po páde rímskej ríše bol palác prevzatý utečencami z blízkeho zničeného mesta Salon (dnes Solin) a prestavaný na obytné domy.

Do dnešného dňa je Split spájaný predovšetkým s pamiatkami z rímskeho obdobia. Medzi nimi je katedrála svätého Dujma, postavená na zrúcaninách osemhranného Diokleciánovo mauzólea, Jupiterov chrám, tri rímske mestské brány (štvrtá už bohužiaľ neexistuje) a impozantné mestské hradby. Zástancovia prechádzok morským nábrežím tiež nájdu niečo pre seba - Riva je to krásna promenáda medzi Starým mestom a Jadranom.

Split nebol zničený počas vojny v bývalej Juhoslávii a preto dnes môžeme obdivovať toto fascinujúce mesto.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Chorvátska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Chorvátska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Chorvátska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Chorvátska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Chorvátska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase z Chorvátska