Menu

Vyhľadať lety z Talianska

Taliansko

 • Bari
 • Palermo
 • Benátky
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: taliančina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Pivo na čerstvom vzduchu

  V Bari je povolené piť alkohol vo verejných priestoroch. Vo večerných hodinách pivo (napr. Peroni za 1 euro) a jedlo je možno kúpiť, napr. na móle San Nicolo, na Lungomare a Piazza Meracnatile.

 • Nielen v sezóne

  V Bari je počasie perfektné a to po celý rok. Ak nemáte radi horúce počasie, iďte tam v septembri alebo v októbri - nebude príliš horúco, no napriek tomu dokážete stráviť príjemný čas na pláži.

 • Ako sa dostať do mesta z letiska?

  Najlacnejší spôsob, ako cestovať do Bari je mestská hromadná doprava - autobusová linka 16 (lístky stoja 1 až 1,5 euro) alebo metrom, taxík je najrýchlejší no stojí nad 20 eur, alebo najatým autom. Môžete tiež využiť Tempesta Shuttle Bus (4 eur.).

Čo vidieť v Bari?

Ležiace v južnej časti Talianska hlavné mesto regiónu Apúlia – t.j. Bari, je ideálnou destináciou pre milovníkov slnečného počasia, vynikajúceho domáceho jedlá, azúrovo modrého mora a skutočne pohostinnými ľuďmi. Čo vidieť v Bari?

Zdanlivé neusporiadanie, typický pre južnú Európu chaos, malý počet turistov a reštaurácie, ktoré nie sú zamerané iba na obsluhu turistov, a zároveň krásna architektúra, výborná kuchyňa a prijateľné ceny (čo je výnimkou keď ide o Taliansko) tie všetky vecí majú za následok to, že jednoduchý a skutočný život ľaká do Bari stále viac a viac cestujúcich.

Za návštevu stoji nachádzajúce sa na polostrove Staré mesto - Bari Vecchia, ktoré je plné úzkych uličiek, pamiatok a námestí, napr. Piazza Mercantile. Zaujímavé sú tiež mestské hradby, kde v starých baštách postavených na nábreží dnes sú  bary a reštaurácie. Určite by ste mali zamieriť aj do Castello Svevo - dokonale zachovalého opevneného hradu, aj na Lungomare – je to dlhá promenáda pri mori, kde si môžete pozrieť pomenovanú podľa sv. Mikuláša, patróna Bari, baziliku a tradičný rybný trh na mólo San Nicola. Ak máte radi nakupovanie, prejdite do novej časti mesta - Borgo Murattiamo.

V Bari je veľa miest, kde sa podávajú talianske jedlá. Typickú pre južné Taliansko foccaciu alebo calzone di cipolla je možné zakúpiť v každej pekárni (panificio) alebo foccaceri za približne 1 euro. Z ďalších typických jedál môžete ochutnať aj orecchiette baresi (cestoviny ušká (paraboly) ), alebo typické pre Bari sgagliozze e popizze (vyprážané plátky polenty) a panzerotti, veľké vyprážané pirohy.

Ak máte viac času, choďte do provincie - nebudete to ľutovať! Malé mestečká na apúlskom pobreží majú čisté a krásne pláže, typickú južnú architektúru a úchvatné výhľady. Dostanete sa k nim z Bari v krátkom čase vlakom, autobusom alebo prenajatým autom. Medzi najzaujímavejšie miesta pre návštevu patri mesto Alberobello a jeho charakteristické domy trulli, Polignano a Mare s pôsobivými útesmi a skrytými medzi skalami krásnymi plážami, Matera – kde sa natáčal film"Umučenie Krista" v réžií Mela Gibsona a mestečko Monopoli a Mare, kde sa nachádzajú budovy s bieleho mramoru a vápenca.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Talianska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Talianska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Talianska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Talianska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Talianska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase z Talianska