Menu

Letenky Dublin - Vyhľadať lety do Dublinu

Ukázať filtre

Dublin

Ako letieť do Dublinu šikovne a lacno?

Oplatí sa letieť do Dublinu a Írska? Tieto destinácie patria v posledných rokoch medzi veľmi vyhľadávané, najmä čo sa týka neskôr narodených Slovákov. Mladí po škole totiž hľadajú prvé pracovné príležitosti práve v Írsku a na Britských ostrovoch. Lacné letenky do Dublinu sú preto v centre záujmu mladých cestovateľov. Ale zelený ostrov je populárny nie len kvôli svojim pracovným príležitostiam. Turistov sem láka magická príroda a bohatá história, zastúpená celou radou pamiatok, hradov či katedrál, ktoré sú nezameniteľne zasadené do prostredia. Írsko sa však oplatí spoznať aj zvnútra miestnych pubov a krčmičiek s ponukou tej najlepšej írskej whisky a miestneho piva. Chceli by ste zažiť neopakovateľné chvíle v Dubline. Kúpte si najlacnejšie letenky do Dublinu a peniaze, ktoré ušetríte, môžete minúť napríklad na skvelé jedlo či výlety po ostrove. Nie je nad čím váhať!

Letenky do Írska, lety do Dublinu

Pokiaľ ide o lety do Dublinu zo Slovenska, tak tie má aktuálne v kompetencii írsky nízkonákladový letecký dopravca Ryanair. Nakoniec, kto iný by mal na zelený ostrov lietať, ak nie práve domáce aerolínie? Letenky do Dublinu z Bratislavy sú v ponuke a patria medzi veľmi vyhľadávané. Lety Bratislava – Dublin sa realizujú z letiska Milana Rastislava Štefánika, pričom ide o priame letecké spojenie medzi Slovenskom a ostrovnou krajinou. Čo sa týka letiska v Košiciach, to priame spojenie do Dublinu neponúka. Lety Košice – Dublin sa však absolvovať dajú, no minimálne s dvomi prestupmi a časom letu na úrovni 6 a viac hodín. V porovnaní s tým sú lety z Bratislavy do Dublinu oveľa komfortnejšie – nevyžadujú prestupovanie a čas letu je pod úrovňou troch hodín. Takže v lietadle si môžete príjemne zdriemnuť a následne vystúpiť na letisku v Dubline v absolútnej fyzickej aj duševnej pohode.

Čo sa týka ďalších možností ako letieť do Dublinu, tak priame lety do Dublinu môžete absolvovať aj z letiska vo Schwechate, odkiaľ týmto smerom lietajú British AirwaysAer Lingus. Lacné letenky do Dublinu môžete využiť aj pri lete z Krakova a Katovíc, pričom tak isto ako v prípade Bratislavy ide o priame spojenie, ktoré zabezpečuje Ryanair. Írsky dopravca lieta aj na trase Budapešť – Dublin, letenky Budapešť – Dublin však má vo svojom portfóliu aj ďalší írsky dopravca, ktorého sme už spomínali, a síce Aer Lingus.

Letenky do Dublinu je teda možné nájsť a lety sa dajú absolvovať z viacerých letísk v strednej Európe. Ak teda hľadáte letenky zo Slovenska do Dublinu, s veľkou pravdepodobnosťou využijete letisko v Bratislave. Ak je pre vás bližšie Krakov či Budapešť, let do Dublinu môžete absolvovať práve odtiaľto.

Medzinárodné letisko Dublin

Nech už budete do Dublinu odlietať odkiaľkoľvek, vaše cesty budú smerovať na Medzinárodné letisko Dublin. Ide o jediné letisko v hlavnom meste Írska, ktoré sa nachádza zhruba 10 kilometrov severne od jeho centra. Vyťaženosť tohto letiska v posledných rokoch výrazne stúpa a atakuje hranicu 30 miliónov odbavených cestujúcich behom roka. Čo sa týka konkrétnych letov, tak z letiska v Dubline sa najčastejšie lieta do Anglicka – na letiská Heathrow a Gatwick v Londýne, ďalej tiež do Manchesteru či Birminghamu. Mimo ostrovov sú v kurze holandský Amsterdam, francúzsky Paríž, ale tiež New York a španielske top destinácie ako Barcelona, Malaga a Madrid. Z Dublinu sa však v zásade dá lietať do celého sveta, okrem iného do Ruska, Kanady a USA. Na margo letov do USA treba poznamenať, že v rámci letiska v Dubline funguje akási predsunutá imigračná kontrola pred vstupom do Spojených štátov.

Ako sa dostať z letiska do Dublinu? Dublinské letisko nie je od centra mesta veľmi vzdialené, približne 10 kilometrová trasa sa navyše dá prekonať rôznymi spôsobmi. V prípade, že si v jednej z požičovní na letisku požičiate vozidlo, nezabudnite sa spýtať, či je vybavené navigáciou – tá vám totiž pri šoférovaní veľmi pomôže a pri ceste do Dubline vás s veľkou pravdepodobnosťou navedie na diaľnice M1 a M50.

Ak si ale na jazdu po Dubline netrúfate, odporúčame využiť autobusovú dopravu a linky 16 a 41. Jazdia od skorého rána takmer do polnoci a cestu z letiska do Dublinu zvládnu za 45 minút. Ešte asi o 15 minút rýchlejšie sú linky 747 a 757 Airlink. Priame železničné spojenie medzi centrom mesta a letiskom neexistuje, alternatívou k vyššie uvedeným spojom tak môžu byť ešte taxíky, parkujúce pred terminálmi 1 a 2.

Lacné letenky do Dublinu – kde ich hľadať?

Moderná doba výrazne tlačí na ceny akýchkoľvek služieb. Ak chce byť firma konkurencie schopná, musí nie len vyrábať či ponúkať svoje služby vo vysokej kvalite, ale zároveň aj za prijateľnú cenu. Aerolínie v tomto ohľade nie sú výnimkou. Ako a kde teda hľadať lacné letenky do Dublinu?

Najlacnejšie letenky do Dublinu nie sú tak schované, ako by ste si možno mysleli. Aj keď, aby ste sa online letenky za dobrú cenu našli, musíte vedieť kde sa pozrieť a kam kliknúť. Nebude vás viac napínať a odhalíme vám spoľahlivý vyhľadávač lacných leteniek. Skrátka a jasne, ide o web eSky. Táto stránka pracuje s ohromnou databázou letov viac ako 800 leteckých spoločností. Ich ponuka sa na eSky neustále aktualizuje, pričom špeciálny vyhľadávací systém z nej dokáže identifikovať lety, ktoré sú výhodné po časovej aj finančnej stránke. Ak hľadáte letenky najlacnejšie a najrýchlejšie, klikajte na eSky. Najlacnejšie letenky do Dublinu, ale v zásade kamkoľvek na celom svete, objavíte rýchlo a jednoducho práve tu.

Ako to celé funguje? Veľmi jednoducho: po zadaní základných, no pre vás dôležitých parametrov systém vygeneruje ponuku leteniek. V prípade, že je na trase medzi miestom odletu a príletu potrebné prestupovať, nájde eSky čo najvhodnejšie alternatívy spojení. Toto hľadanie lacných leteniek vám navyše poskytne všetky detailné informácie o zvolenom lete, vrátane času odletu a príletu, typu lietadla a usporiadania sedadiel, či informácií ohľadne batožiny a občerstvenia na palube. Ak sú oba, prípadne aspoň jeden z týchto momentov v cene letenky, určite to z ponuky vyčítate.

Web eSky sa stane vašim neoceniteľným spoločníkom pri hľadaní lacných leteniek. Táto služba vám ušetrí veľa času a financií, ktoré môžete investovať napríklad do nákupu ďalších leteniek za super cenu. eSky, okrem iného, ponúka aj neustály prehľad a ponuky lacných letov 24 hodín denne. Je to umožnené vďaka aplikácii eSky, ktorá sa dá zdarma stiahnuť – nastavíte vybrané parametre a apka vás bude informovať o ponukách, ktoré vás zaujímajú. Podobne funguje aj odoberanie newsletteru eSky – ak ste dennodenne na e-maily, môže byť práve toto váš preferovaný spôsob, ako mať najlacnejšie letenky do Dublinu a iných miest neustále pod kontrolou.

Lacné cestovanie a online rezervácia leteniek patria k aktuálnym trendom pri objavovaní sveta a bola by škoda, keby ste sa im vyhýbali. Za malú investíciu môžete získať veľa muziky v podobe zážitkov a skúseností z cestovania, ktoré vám nikto nezoberie. A to je absolútne výhodný obchod, nemyslíte?

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Dublinu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Dublinu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Dublinu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Dublinu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Dublinu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Dubline

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Dublinu

Dublin je hlavné a najväčšie mesto Írska. Leteckú dopravu pre mesto zabezpečuje medzinárodné letisko Dublin, ktoré od centra mesta je vzdialené 10 km a dostať sa do centra môžete jednoducho autobusmi Dublin Bus. Letisko je hlavnou základňou pre nízkonákladovú leteckú spoločnosť Ryanair. A vďaka Ryanairovi z Bratislavy sú k Vašej dispozícii priame a lacné lety do Dublina. Čo vidieť v Dubline? Odporúčame Dublinský hrad, Katedrálu sv Patrika a budovy najstaršej írskej univerzity – Trinity College. Lety do Dublina si môžete rezervovať na našej stránke alebo nám zavolajte na našu infolinku a naší konzultanti Vám radi pomôžu s vyhľadávaním a rezervovaním leteniek.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Dubline

Nájsť hotely v Dubline