Menu

Vyhľadať lety z Bratislavy do Dublinu

Ukázať filtre

Dublin

Letenky z Bratislavy do Dublinu

Letenky z Bratislavy do Dublinu – do Írska nielen za prácou

Letenka Bratislava – Dublin bola pre mnohých mladých Slovákov východiskom z núdze. Za prácou na Britské ostrovy sa cestovalo a aj cestuje pomerne často a húfne a práve Dublin je v tomto smere jednou zo vstupných brán k novým začiatkom. Ale život by nemal byť len o pracovných povinnostiach. Dôležité a obohacujúce sú aj zážitky a lacné letenky Bratislava – Dublin vám ich sprostredkujú viac než dosť.

Lety Bratislava – Dublin

Lety z Bratislavy do Dublinu patria, čo sa týka letiska v Bratislave, medzi dlhodobo najviac vyhľadávané a využívané. Linka Bratislava – Dublin je totiž jednou z tých, ktoré z bratislavského letiska odlietajú pravidelne počas celého roka. Letieť z Bratislavy do Dublinu môžete v podstate každý deň v týždni, stačí si len ujasniť, či preferujete priamy let do Dublinu z Bratislavy alebo si vystačíte aj s nepriamym letom a jedným prestupom na trase.

Samozrejme, priame letenky do Dublinu sú z časového hľadiska výhodnejšie. Lacné letenky Bratislava – Dublin vás do hlavného mesta Írska dostanú približne za 3 hodiny. A čo cena letenky do Dublinu? V prípade výhodných letov z Bratislavy nemusíte zaplatiť viac ako niekoľko desiatok eur. Najlacnejšie letenky do Dublinu z Bratislavy môžete dostať aj za menej ako 20€ (v prípade jednosmernej letenky). Za podobnú cenu sa predávajú aj letenky na let s prestupom, v tomto prípade však treba počítať s časovo náročnejšou cestou. Nepriamy let do Dublinu z Bratislavy s prestupom povedzme v Eindhovene môže trvať približne 5 hodín a 30 minút.

Letisko v Dubline je pre turistov zo srdca Európy mimoriadne dobre dostupné. K dispozícii sú letenky Viedeň – Dublin, fungujú ale tiež linky do Dublinu z Budapešti, rovnako ako lety Krakov – Dublin a lety z Prahy do Dublinu. Tak či onak, ponuka letov do Dublinu s odletom z Bratislavy za spomínanými konkurentmi v ničom nezaostáva.

Letisko v Dubline

Medzinárodné letisko v Dubline (írsky Aerfort Bhaile Átha Cliath) obsluhuje hlavné mesto Írska a de facto celý Smaragdový ostrov. Nachádza sa približne 7 kilometrov severne od Dublinu, na území grófstva Fingal. Jedná sa o najväčšie letisko v krajine a jedno z najvyťaženejších letísk v celej Európe.

Lacné letenky do Dublinu sú cieľom čoraz väčšieho počtu ľudí, čo sa zákonite odráža aj v štatistických ukazovateľoch letiska. Počet odbavených cestujúcich na letisku v Dubline rastie v podstate kontinuálne od konca 90-tych rokov 20. storočia, kedy si letenky do Dublinu kúpilo 11-12 miliónov ľudí. Pre porovnanie, v roku 2018 to už bolo takmer 31,5 milióna cestujúcich. Na týchto číslach sa podieľajú aj lacné lety do Dublinu z Bratislavy, hoci nepatria medzi absolútne najpreferovanejšie trasy. Do tejto kategórie spadajú skôr lety Dublin – Londýn či Dublin – Amsterdam.

Letisko v Dubline je súčasťou bohatej siete letov prevažne na krátke a stredné vzdialenosti, ktoré obsluhujú desiatky dopravcov. Najbohatšie ponuky leteniek nájdete u „domácich“ aerolínií, konkrétne u Ryanair a Aer Lingus. Druhá menovaná spoločnosť je dôležitá aj preto, že zaobstaráva interkontinentálne letecké spojenia smerom do USA (lety medzi Dublinom a New Yorkom, San Franciscom, Washingtonom, Torontom či Minneapolisom).

Našli ste najlacnejší let do Dublinu z Bratislavy a rozmýšľate, ako sa z letiska dostanete do centra mesta? Nemusíte mať obavy. Letisko sa nachádza blízko cestných komunikácií, ktorými sa rýchlo a jednoducho dostanete nielen do Dublinu, ale aj do približne 200 kilometrov vzdialených miest Galway a Limerick, taktiež do Belfastu či Corku. Pri preprave môžete využiť taxi službu (vozidlá nájdete priamo pred terminálom 1 a 2) či autobusovú dopravu. Z letiska totiž denne odchádza viac ako 700 autobusových liniek.

Tipy ako získať lacné letenky do Dublinu

Pýtate sa ako získať najlacnejšie letenky do Dublinu z Bratislavy? Odpoveď na túto otázku nie je vôbec zložitá. V prvom rade, vyhľadávanie leteniek Bratislava – Dublin si nenechávajte na poslednú chvíľu. Ideálne je, ak sa do hľadania lacných leteniek na internete ponoríte s predstihom aspoň niekoľkých týždňov. Čím skôr začnete, tým bohatšie ponuky lacných leteniek z Bratislavy do Dublinu na vás budú čakať.

Lacná letenka do Dublinu z Bratislavy môže byť vaša aj v prípade, že sa dokážete uskromniť a obetovať kúsok zo svojho pohodlia. Najlacnejšie letenky sa totiž vo všeobecnosti predávajú na lety s odletom v nepopulárnych termínoch – v strede týždňa alebo skoro ráno či neskoro večer. Nevadí vám to? Skvelé, pretože aj vďaka tejto vašej flexibilite ste o krok bližšie k výhodným letenkám do Dublinu!

Ďalším faktom je, že lacné letenky online sú k dispozícii najmä mimo vychytenej turistickej sezóny. To sa týka prevažne prímorských dovolenkových destinácií, ale za vyskúšanie nič nedáte ani v prípade leteniek Bratislava – Dublin. Ak chcete ušetriť a na termíne letu vám veľmi nezáleží, skúste hľadať lacné letenky z Bratislavy do Dublinu v apríli, máji, auguste či septembri. Zelený ostrov je predsa nádherný aj na jar či na jeseň.

Vyhľadávač lacných leteniek

Je vašim cieľom najlacnejšia letenka Bratislava – Dublin? Chceli by ste sa pri hľadaní lacných leteniek na internete vyhnúť zdĺhavému sedeniu pred počítačom a nekonečnému porovnávaniu ponúk dopravcov? Riešenie je naporúdzi a nazýva sa vyhľadávač lacných leteniek eSky.

Overený vyhľadávač pracuje s bohatou ponukou stoviek leteckých spoločností z celého sveta. Pri hľadaní najlacnejších leteniek šetrí čas a v neposlednom rade aj peniaze. Stačí len zadať niekoľko základných vstupných údajov a systém za okamih vygeneruje aktuálne ponuky najlacnejších leteniek do vami vybranej destinácie.

Okrem akciových leteniek je na webe eSky možné zarezervovať si aj rôzne služby pred či po nástupe do lietadla, vrátane cestovného poistenia či prikúpenia registrovanej batožiny. Spolu s letenkami do Írska si rovno môžete nájsť ubytovanie v Dubline s ohľadom na dátum vášho odletu a príletu. Web eSky prosto ponúka komplexné riešenia pre cestovateľov.

Aby vám akciové letenky do Dublinu z Bratislavy nikdy neunikli, môžete sa prihlásiť na odber noviniek či zdarma si stiahnuť aplikáciu, ktorá vás upozorní vždy, keď sa objavia najlacnejšie letenky na internete. Ak neholdujete ani jednej z uvedených možností, skvelé tipy na lacné letenky nájdete priamo na webe eSky, v sekcii Akcie. Denne sa tu objavujú tie najlepšie letenky na webe za super cenu.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Bratislavy do Dublinu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Bratislavy do Dublinu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Bratislavy do Dublinu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Bratislavy do Dublinu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Bratislavy do Dublinu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská

Bratislava Dublin

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Bratislava - Dublin

Nie len lety do Londýna sa tešia veľkou popularitou na Slovensku, inou obľúbenou destináciou je aj Dublin. Priame lety z Bratislavy do Dublinu každý deň realizuje nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair s hlavným sídlom na letisku v Dubline, ktoré sa nachádza 10 kilometrov severne od centra mesta. Lacné jednosmerné a spiatočné lety na trase Bratislava Dublin umožňujú spoznať krásy írskeho hlavného mesta, ktoré je výbornou destináciou zároveň pre víkendový city break ako aj na dlhšie výlety. Nájdite lacné letenky z Bratislavy do Dublinu a navštívite hlavné mesto zeleného ostrova a čierneho ako uhoľ piva.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Dubline

Nájsť hotely v Dubline