Menu

Vyhľadať lety do Skopje

Ukázať filtre

Skopje

Lacné letenky do Skopje – prečo letieť práve sem?

Macedónsko asi nie je typickou turistickou destináciou, o to viac rýdzich cestovateľských zážitkov tu však môžete zažiť. Lacné letenky do Skopje, hlavného mesta Macedónska, by ste určite mali využiť. V stredoveku bolo práve toto mesto križovatkou obchodných ciest zo Solúnu, Konštantínopolu, Belehradu a Dubrovníku. Hoci bolo v minulosti viackrát poškodené, jeho historická zástavba zo 14. storočia sa vo veľmi dobrom stave zachovala do dnešných čias. V kontraste s neustále obnovovanou infraštruktúrou, množstvom sôch a umeleckých objektov vytvára toto dedičstvo histórie pozoruhodnú scenériu. Ponuka lacných letov do rodiska Matky Terezy čaká na vás.

Skopje zo Slovenska

Pre Slovákov nie je Skopje celkom neznámou destináciou. Lacné letenky z Bratislavy do Skopje patria medzi TOP čo sa týka záujmu a predajnosti. Linku Bratislava – Skopje zabezpečuje známy nízkonákladový dopravca Wizz Air. Letenky z Bratislavy do hlavného mesta Macedónska môžete v priaznivom prípade nájsť už za cenu nepresahujúcu 30 €. Jedná sa pritom o priame spojenie, ktoré nezaberie viac ako 90 minút čistého času vo vzduchu. V Skopje tak budete skôr, než si dopozeráte záznam zápasu vášho obľúbeného futbalového klubu.

Bratislavské letisko je zatiaľ jediným letiskom na Slovensku, z ktorého sa vďaka lacným letenkám môžete dostať priamo do Skopje. Letisko v Košiciach (ani tie v Poprade a Žiline) túto linku v ponuke nemá. Z Košíc do Skopje sa dá letieť akurát s jedným alebo viacerými prestupmi (vo Varšave či Viedni).

Lety do Skopje z blízkeho zahraničia

Priaznivá poloha Slovenska umožňuje slovenským cestovateľom absolvovať lacné lety do Skopje z miest v okolitých štátoch. V prípade letiska vo Schwechate je ponuka priamych letov do Skopje v réžii Austrian Airlines. Približne 50 kilometrová vzdialenosť Bratislavy od Viedne robí z letiska vo Schwechate obľúbenú alternatívu pre letu chtivých cestovateľov. Priame spojenie a letenky z Budapešti do Skopje zase ponúka už spomínaný Wizz Air, no s medzipristátím v Istanbule sa do hlavného mesta Macedónska dostanete napríklad aj so spoločnosťami Pegasus, LOT či Turkish Airlines. V prípade Poľska je lepšie spojenie do Skopje z Varšavy než z Krakova. Z najväčšieho a najvyťaženejšieho letiska našich severných susedov zabezpečuje lacné letenky do Skopje poľská letecká spoločnosť LOT. Priamou linkou z Krakova do Skopje sa zatiaľ nedostanete.

Ako hľadať lacné letenky do Skopje

Spôsobov ako hľadať lacné letenky do Skopje je niekoľko. Nie všetky sú však rovnako efektívne. Lacné letenky je možné hľadať na webe konkrétneho dopravcu, čo však z hľadiska vynaloženého času nie je práve najšťastnejšie riešenie. Oveľa lepším spôsobom pri hľadaní najlacnejších leteniek cez internet je využitie vyhľadávača lacných leteniek. Medzi najspoľahlivejšie sa radí vyhľadávač lacných leteniek eSky. V čom spočíva jeho prínos? eSky na jednom mieste zhromažďuje ponuky výhodných leteniek od viac ako 800 leteckých spoločností z celého sveta. Cestovateľovi tak stačí zadať niekoľko nevyhnutných údajov (napríklad miesto a čas odletu či príletu, počet a vek cestujúcich) a systém podľa nich zo širokej databázy ponúk vyhľadá tie najvýhodnejšie.

Cestovateľovi tak odpadá nutnosť porovnávania ponúk – túto činnosť totiž vykonáva vyladený softvér. Je skvelé, že eSky dokáže pracovať aj vtedy, ak je pri lete z bodu A do bodu B nutné prestupovať. Nemusíte riešiť letenky u každej spoločnosti zvlášť, ani žiadne letové a časové plány. Systém eSky to spraví za vás a nájde vám letenky za najvýhodnejšie ceny aj v prípade, že budete musieť prestupovať z letu na let.

Hľadať najlacnejšie letenky cez internet je síce fajn, no aj pri tejto činnosti by ste mali zohľadniť nasledujúce odporúčania. Ponuky lacných leteniek sledujte radšej s niekoľkomesačným predstihom pred plánovaným odletom. Aj letenky Skopje môžu byť lacnejšie mimo turistickej sezóny a v mesiacoch ako september, október alebo naopak február či marec. Ak sa neviažete na konkrétne termíny príletu a odletu, vyskúšajte návštevu destinácie v týchto zaujímavých mesiacoch. Iste bude mať čo ponúknuť.

Zohľadnite tiež deň a čas letu. Po letoch skoro ráno či neskoro večer zväčša nebýva taký dopyt, podobne ako po menej atraktívnych dňoch odletu, ktorými sú napríklad streda či štvrtok. Skrátka, stred týždňa a víkend nechce mať nabúraný cestovaním takmer nikto. Aj túto skutočnosť však pri hľadaní výhodných ponúk leteniek môžete využiť vo svoj prospech. Prispôsobte sa situácii a budete z nej ťažiť.

Hľadať lacné letenky na eSky – ďalšie výhody

Vyhľadávanie leteniek prostredníctvom eSky ponúka, okrem spomínaných, aj niekoľko ďalších výhod. Predovšetkým ide o jednoduchosť a prehľadnosť celého procesu rezervácie leteniek. Pohodlnejšie hľadanie ako hľadať lacné letenky na eSky asi nemôže byť.

Vo finálnom zozname dostupných spojení vidíte všetko – podmienky rezervácie, kedy, odkiaľ a s kým poletíte, samozrejme je tu tiež cena a ďalšie podrobnosti (typ lietadla, čo je v cene letenky a čo nie). Po výbere jednej z ponúkaných možností (trás) dostanete na výber viac - dokúpiť si cestovné poistenie, registrovanú batožinu a iné benefity (môže ísť o objednanie asistenčnej služby, špeciálneho jedla, miesta v lietadle a pod.).

Okrem ponuky najvýhodnejších leteniek si cez eSky môžete prezrieť a zarezervovať aj ubytovanie vo vašej cieľovej destinácii. Opäť s ohľadom na termínu príletu a odletu, bez nutnosti preklikávať sa ponukou hotelov či prispôsobovania si časového harmonogramu. Čoraz využívanejšia je aj možnosť rezervácie vozidla z požičovne áut. Mobilitu a nezávislosť, ktorú vám poskytne auto, v cudzine určite oceníte.

Toto všetko sa týka aj letov a leteniek do Skopje. Aby vám neunikli tie absolútne najvýhodnejšie ponuky leteniek na internete, odporúčame inštaláciu aplikácie eSky. Je bezplatná a funguje naozaj skvele. Spolu s odberom newsletteru vám zaručí prehľad o letenkách a ponukách letov do miest, ktoré vás zaujímajú. Chcete navštíviť Skopje, Montreal, Sydney, Moskvu alebo hocijaké miesta kdekoľvek na svete? Vďaka eSky si cestu vybavíte raz-dva z pohodlia domova.

Medzinárodné letisko Skopje

Nech už do Skopje poletíte odkiaľkoľvek, určite budete pristávať na tunajšom medzinárodnom letisku. Ide o najväčšie a najvyťaženejšie letisko v Macedónsku a jeden z hlavných tranzitných uzlov juhovýchodu Európy. Otázku ako sa dostať z letiska v Skopje do mesta nebudete musieť dlho riešiť. Letisko leží zhruba 17 kilometrov na juhovýchod od centra Skopje, v blízkosti Európskej cesty 75. Vďaka nej sa dostanete nie len do samotného Skopje, ale tiež do miest Kumanovo a Veles. Ďalším variantom ako sa dostať do Skopje je cesta A4, súčasť európske cesty E65. V prípade využitia verejnej dopravy je možné využiť niekoľko autobusových liniek, ktoré spájajú letisko z centrom mesta.

Lacné lety do Skopje – skvelý zážitok

Radi by ste sa pozreli do sveta, no neviete kam cestovať? Sekcia „Akcie“ na webe eSky možno osloví aj vás. Dajú sa tu nájsť nielen najlacnejšie letenky do Skopje, ale aj iné zaujímavé ponuky a letenky do celej Európy a sveta. Doma to už poznáte, poďte sa teda pozrieť ako to vyzerá vonku.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Skopje?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Skopje?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Skopje, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Skopje?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Skopje zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Skopje

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Skopje

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Skopje

Nájsť hotely v Skopje