Menu

Vyhľadať lety Bulharsko - do Bulharska

Ukázať filtre

Bulharsko

 • Plovdiv
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: bulharčina
  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)
  Mena: Bulharský lev (BGN)

 • Sprievodca zadarmo

  Všetci môžu využiť bezplatnú prehliadku mesta Plovdiv. Stačí poznať angličtinu a ukázať sa o 11 alebo 18 hod. (máj - september) alebo 14 hod. (október - apríl) pod radnicou na ul. Knyaz Alexander I.

 • Vždy on-line

  V Plovdive sa nebojte, že budete offline, pretože Bulharsko má najrýchlejší internet v Európe. V miestnych reštauráciách a kaviarňach je bezplatné Wi-Fi s rýchlosťou 30 mbps je tu štandardom.

 • Chutné a ... lacné!

  Bulharské jedlá nie sú len chutné, zdravé, ale aj lacné. Večera stojí 2 až 10 eur, pivo asi 1,5 eur a pohár šťavy okolo 2 eur. Najlepšie kaviarne nájdete vo štvrtí Kapana a v Starom meste.

Čo vidieť v Plovdive?

Plovdiv je najstarším trvalo obývaným mestom Európy, ale nečakajte, že uvidíte tam len staroveké zrúcaniny. Toto mesto hoci je obklopené rímskymi budovami, vedie úplne moderný život. Pozrite sa sami!

Starovekí mudrci napísali, že Plovdiv: "Je to najväčšie a najkrajšie zo všetkých miest. Jeho krása svieti do diaľky ". Hoci dnes je to len druhé najväčšie mesto Bulharska, väčšina turistov tvrdí, že jeho lesk môže prekryť nielen hlavné mesto Bulharska, ale dokonca aj Rím. Prečo?

Rovnako ako Večné mesto, Plovdiv je plný dobre zachovaných starobylých štvrti. Ale sú oveľa čistejšie a zachovalejšie ako tie v Ríme. Zaujímavosťou je, že amfiteáter neustále plni svoju funkciu, čo je už takmer dvetisíc rokov. Mesto, rovnako ako talianske hlavné mesto, sa nachádza na siedmich kopcoch - stojí za to aby ste sa vyšliapali na aspoň jeden z nich a uvideli úchvatnú panorámu mesta. Ak chcete zapôsobiť na svoju druhú polovicu, musíte tam ísť počas východu alebo západu slnka - efekt WOW je zaručený!

Nachádzajúce sa na troch kopcoch (Nebet Tepe, Taksim Tepe, Dzhambaz Tepe) Staré mesto je príkladom architektonického mixu, ktorý neuviďte nikde inde. Vedľa seba tu možno nájsť pamiatky z helénskeho a rímskeho obdobia (napr. Archeologický komplex na Nebet Tepe a antické divadlo Philipoppol), pamiatky zo stredoveku a následných storočí, až po súčasnú architektúru. No napriek historickým pamiatkám v tomto prostredí je moderný život.

Máte radi žúry a nočný život? Nebudete sklamaní, pretože Plovdiv, ktorý je známy ako Európske hlavné mesto kultúry 2019 to nielen pamiatky a múzeá, ale tiež hudobné festivaly a krčmy, obchody, nákupné centrá a kluby to všetko nájdete vo štvrti Kapana. Jej meno doslova preložené znamená "pasca" a niečo v to je, pretože každý, kto strávi aspoň chvíľku medzi farebnými domami a kľukatými, úzkymi uličkami, sa nechce vrátiť domov ... Povinným mestom návštevy je záhrada Cára Simeona so spievajúcimi fontánami a svetelnou šou, ktorá sa koná každý štvrtok, piatok a sobotu o 21.30 hod.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Bulharska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Bulharska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Bulharska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Bulharska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Bulharska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Bulharska