Menu

Vyhľadať lety z Bratislavy do Paphosu

Ukázať filtre

Paphos

Letenky Bratislava – Paphos – skvelá dovolenka na Cypre!

Dovolenka na Cypre v septembri či októbri? Vďaka dostupným lacným letenkám nie je problém absolvovať dovolenku či krátky výlet na Cyprus kedykoľvek počas roka. Tomuto faktu nahrávajú aj klimatické podmienky, horúce suché letá a mierne zimy. Lacné letenky na Cyprus sú však v kurze aj vďaka tomu, že realitou sa stali priame lety na Cyprus zo Slovenska. Lieta sa pravidelne cez týždeň aj počas víkendu a cena letenky na Cyprus nie je vôbec vysoká.

Lacné letenky z Bratislavy do Paphosu

Ak budete chcieť lacné letenky na Cyprus zo Slovenska, pravdepodobne využijete leteckú linku smerujúcu do mesta Paphos. Lacné letenky z Bratislavy do Pafosu si vyberá mnoho ľudí a skúsených i menej skúsených cestovateľov zo Slovenska. Trasu zabezpečuje na pravidelnej báze známy nízkonákladový dopravca a priame lety do Paphosu trvajú približne 3 hodiny. Ráno nastúpite na palubu lietadla a na obed si už budete pochutnávať napríklad na daroch mora v jednej z vychýrených cyperských reštaurácií.

Ak navyše natrafíte na najlacnejšie letenky Bratislava – Paphos, môžete ušetriť veľmi zaujímavú sumu peňazí. Stačí vystihnúť správny termín a cena letenky z Bratislavy do Paphosu nemusí prekročiť sumu 20 €. Takéto lacné lety na Cyprus by bol hriech nevyužiť. Príjemné podnebie umožňuje navštíviť Cyprus a Pafos prakticky v ktoromkoľvek ročnom období. Akciové letenky bývajú v kurze najmä mimo hlavnej dovolenkovej sezóny, teda pred a po lete, kedy je táto ostrovná krajina predsa len ľudoprázdnejšia a ani slnko nepáli tak, ako počas júna, júla či augusta.

Priame lety do Paphosu z Bratislavy štartujú z letiska Milana Rastislava Štefánika. Ide o najväčšie letisko na Slovensku, ktoré sa nachádza zhruba 10 kilometrov severovýchodne od centra Bratislavy. Bratislavské letisko je len hodinu cesty vzdialené od Brna, Viedne či Győru a aj táto skutočnosť prispieva k tomu, že letisko využíva čoraz viac ľudí. Po istom období stagnácie počet odbavených cestujúcich v ostatných rokoch stúpa a v roku 2018 dosiahol hodnotu presahujúcu 2,2 milióna pasažierov. Väčšina síce smerovala z Bratislavy do Londýna, Dublinu či Moskvy, avšak ani lety z Bratislavy do Paphosu v obľúbenosti veľmi nezaostávali.

Letisko v Paphose

Všetky ponuky letov do Paphosu z Bratislavy vás nasmerujú na Medzinárodné letisko v Paphose. Nachádza sa necelých 7 kilometrov juhovýchodne od centra mesta a po letisku v Larnake je druhým najväčším letiskom na Cypre (Cyprus má len tri fungujúce letiská pre civilnú dopravu). Práve letisko v Paphose je vstupnou bránou pre turistov, ktorí smerujú za dovolenkovými zážitkami do oblastí severného Cypru. Okrem samotného Pafosu sú veľkými lákadlami aj 50 kilometrov vzdialený Limassol či severne od Pafosu ležiaci Koralový záliv.

Letisko obsluhuje najmä lety sezónneho charakteru. Na pravidelnej báze sa okrem letov z Bratislavy realizujú aj lety do Paphosu z Budapešti, je však možné zarezervovať si aj priamy let Krakov – Paphos. Vďaka týmto podmienkam je Paphos najdostupnejší práve z letísk v strednej Európe. A ako sa dostať z letiska do centra Pafosu? Veľmi jednoducho, na trase totiž premáva pravidelná autobusová doprava. K dispozícii sú však aj autobusy z a do Limassolu, Nikózie a Larnaky.

Paphos – čo by ste mali vedieť a vidieť?

Na Cyprus vás môžu nasmerovať ponuky leteniek Bratislava – Paphos či prísľub krásneho slnečného počasia. V samotnom Paphose, ležiacom na juhozápadnom pobreží Cypru, totiž slnko svieti v priemere zhruba 10 hodín denne počas celého roka. K najslnečnejším mesiacom na ostrove a v meste patria máj, jún, júl a august, avšak ani september či október sa nenechajú zahanbiť a ponúknu v priemere 315, respektíve 285 slnečných hodín za mesiac.

Okrem slnka si na Paphose môžete dosýta užiť aj vodných radovánok. Napriek tomu, že Pafos ako prímorské letovisko sa na nedostatok morskej vody sťažovať nemôže, funguje v meste dokonca akvapark. Nazýva sa Aphrodite, podľa gréckej bohyne krásy, ktorá sa mala zrodiť práve na brehoch Pafosu. Mytologický príbeh je akýmsi predznamenaním bohatej histórie mesta, ktorá mu aj v modernej dobe priniesla veľkú slávu.

Ak využijete lacné lety Bratislava – Paphos, určite nevynechajte návštevu archeologického parku Kato v Pafose. Vďaka výnimočným pamiatkam z doby starovekého Grécka a Ríma sa totiž Pafos dostal až na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. K najvýznamnejším doposiaľ objaveným pamiatkam patria štyri vily z rímskeho obdobia: Orfeov dom, Dionýzov dom, Aionov dom a Theseov dom.

Ku skvelej atmosfére tohto cyperského mesta so zhruba 40 000 obyvateľmi nepochybne prispievajú aj kultúrne akcie v podobe rôznych koncertov a vystúpení. Pridajte k tomu rázovité bary a taverny a výsledkom bude destinácia, kde to naozaj žije. K hudbe a dobrej zábave neodmysliteľne patrí aj skvelé jedlo. Odporúčame ochutnať Halloumi, polotvrdý syr z ovčieho a kozieho mlieka dochutený lístkami mäty. Tento skvelý, jemne slaný syr sa podáva spolu s melónom, prípadne slúži ako surovina pri príprave saganaki – halloumi sa opečie na olivovom oleji a dochutí sa mletým bielym korením a citrónovou šťavou. Využite najlacnejšie lety Bratislava – Paphos a objavte množstvo ďalších chutí a vôní, ktoré vám ponúkne jedine Cyprus.

Lacné letenky – ako na to?

Cestovanie lietadlom je pomerne rozšírené, no spôsoby ako nájsť lacné letenky až tak známe nie sú. Jedno je však isté – najlacnejšie letenky treba hľadať na internete. Aby ste nemuseli prehľadávať desiatky webov leteckých dopravcov a navzájom porovnávať ich ponuky výhodných leteniek, odporúča sa využívať prehliadače leteniek. K známym a spoľahlivým patrí vyhľadávač lacných leteniek eSky.

Web eSky na jednom mieste zhromažďuje ponuky viac ako 800 leteckých spoločností. Rýchlo a jednoducho tu nájdete nielen letenky Bratislava – Paphos, ale celkom spoľahlivo aj letenky do Larnaky, Barcelony, Moskvy, Londýna či letenky do Ázie, Ameriky alebo Afriky. V rámci svojich služieb vás web eSky prevedie prehľadnou rezerváciou leteniek, pri ktorej si môžete dokúpiť prednostný nástup na palubu, registrovanú batožinu, občerstvenie na palube, cestovné poistenie a rôzne iné dostupné služby.

Ak hľadáte okrem letenky aj ubytovanie na Cypre, kliknite na sekciu Let+Hotel a rezervujte si výhodný let z Bratislavy do Paphosu spolu s ubytovaním. Ponuka ubytovacích zariadení, ktorá sa pred vami zobrazí, sa prispôsobí termínu a času vášho príletu a odletu. Ak máte zacielené na akciové letenky online a rozhodujúcim kritériom pre vás bude najmä ich cena, navštívte web eSky a kliknite na menu „Akcie“. Práve tu sa dennodenne zobrazujú najlepšie letenky na internete za výborné ceny. Poďte si pre letenky Paphos za niekoľko eur!

Najlacnejšie letenky na Cyprus – nečakajte na last-minute

Čakanie na last-minute letenky môže byť stresujúce a výsledok veľmi neistý. Ak chcete absolvovať trasu Bratislava – Paphos letecky, rezervujte si svoj let včas, už s predstihom niekoľkých týždňov. Vďaka vyhľadávaču lacných leteniek budete mať skvelý prehľad – na výhodné letenky sa totiž nečaká, tie sa musia kupovať dopredu. A dopyt po nich je ozaj veľký, preto kto prv príde, ten prv melie; vlastne letí...

Ceny leteniek na Cyprus a do iných vychýrených destinácií sú vo všeobecnosti nižšie mimo hlavnej dovolenkovej sezóny. Radi by ste navštívili Paphos, no chcete sa vyhnúť vysokým cenám leteniek a ešte väčším masám turistov? Tak cestujte v máji, septembri či októbri. Stále tu na vás bude po väčšinu dňa čakať teplučké slniečko a príjemné more.

Afrodita vynikala svojim božským pôvodom a krásou. A nemenej nádherné je aj jej rodisko, mesto Paphos a jeho okolie. Ponuka leteniek z Bratislavy do Paphosu vás priblíži bájnym dejinám a čarovnej prítomnosti Cypru.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Bratislavy do Paphosu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Bratislavy do Paphosu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Bratislavy do Paphosu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Bratislavy do Paphosu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Bratislavy do Paphosu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská

Bratislava Paphos

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Bratislava - Paphos

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Paphose

Nájsť hotely v Paphose