Menu

Vyhľadať lety z Košíc do Prahy

Praha

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: čeština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Česká koruna (CZK)

 • Tancujúci dom pri rieke

  V roku 1996 mesto plné turistických atrakcií sa obohatilo o ďalšiu výnimočnú budovu. Vtedy bol otvorený Tančící dům postavený podľa odvážneho projektu Vlada Milunića a slávneho Franka Gehryho. Úžasná kancelárska budova vyzerá akoby popierala fyzické zákony a tancovala nad brehom Vltavy. Vďaka tejto budove Praha opäť sa ocitla v knihách o architektúre – no tento raz o modernej architektúre.

 • Najväčší štadión na svete

  Nachádzajúci sa na ľavom brehu Vltavy - Veľký strahovský štadión, dodnes je známy ako najväčší štadión na svete Jeho kapacita to viac ako… štvrť milióna miest! V časoch svojej slávy – pred vojnou a počas komunizmu sa na ňom konala hromadná gymnastika. Po roku 1990 štadión bol opustený, hoci ešte v roku 1994 konal sa tam koncert skupiny Pink Floyd.

 • Pivo s prezidentmi

  Nachádzajúca sa na starom meste piváreň U Zlatého Tygra je povinnou súčasťou návštevy českého hlavného mesta. V tom meste, studeného Pilsnera pil Bohumil Hrabal, a v roku 1994 pri pive rozprávali Václav Havel a Bill Clinton!

Čo vidieť v Prahe?

Lacné letenky z Košíc do Prahy – otvorené dvere do sveta

Pred pár desaťročiami predstavovala trasa Košice – Praha cestu z jedného konca republiky na druhý. A dnes? Slovensko aj Česko sú suverénnymi štátmi, no letenky Košice – Praha fungujú naďalej. V prípade, že sa potrebujete dostať z východu Slovenska do metropoly našich západných susedov rýchlo, lacno a pohodlne, je možnosť Košice – Praha letecky tou najlepšou. Ako sa dostať k lacným letenkám do Prahy a prečo letieť do Prahy z Košíc?

Letenky do Prahy z Košíc

Medzinárodné letisko v Košiciach je z hľadiska počtu odbavených cestujúcich a pravidelných a sezónnych liniek druhým najväčším letiskom na Slovensku. Nachádza sa asi 6 kilometrov na juh od centra mesta, v mestskej časti Košice – Barca. V rámci Európy ide skôr o malé letisko, no vybavené tak, že dokáže obslúžiť aj stroje typu Boeing 767 či Airbus A300. Vďaka dohodám s rôznymi dopravcami je možné dostať sa z letiska v Košiciach do rôznych kútov Európy.

Z Košíc je možné cestovať priamymi linkami do dôležitých centier prevažne strednej Európy. Cestujúci najviac vyhľadávajú priame lety Košice – Praha, ale populárne sú tiež letenky z Košíc do Viedne, lacné letenky do Varšavy a lety Košice – Londýn, Istanbul alebo letenky do Düsseldorfu z Košíc. Dostupných je aj niekoľko charterových a sezónnych letov. Z nich sú najvyťaženejšie lety Košice – Antalya, Košice – Burgas a zaujímavé sú aj najlacnejšie letenky Košice – Hurghada. Uvedené destinácie, respektíve ich letiská, môžu slúžiť aj ako prestupový bod na ceste do celého sveta. Premyslená sieť leteckých spojení umožňuje cestujúcim, ktorí letia z Košíc, využiť spojenia do stoviek destinácií po celom svete s maximálne jedným prestupom.

Priamy let z Košíc do Prahy trvá asi 90 minút a približne rovnakú cifru zaplatíte aj za letenky. Cena letenky Košice – Praha však môže byť nižšia aj o viac ako 15 eur; závisí však od toho, kedy si letenky do Prahy z Košíc rezervujete. Ak vás zaujíma koľko stojí letenka Košice – Praha a späť, tak vedzte, že približne dvojnásobok; samozrejme v prípade, že ide o priamy let z Košíc do Prahy a späť.

Najlacnejšie letenky do Prahy z Košíc

Najlacnejšie letenky Košice – Praha vás naozaj budú stáť len nutné minimum. Do Prahy z Košíc sa totiž dá cestovať už za pár desiatok eur. Azda nie je žiadnym prekvapením, že najlacnejšie letenky na internete sa dajú rýchlo a pohodlne nájsť cez overený vyhľadávač leteniek. Správny vyhľadávač šetrí okrem peňazí aj čas, pretože užívateľom ponúka možnosť nazrieť do mohutnej databázy tisícov, ba priam miliónov ponúk leteniek od rôznych leteckých spoločností z celého sveta.

Stačí len zadať miesto odletu a príletu spolu s dátumom a ostatné nechať na systém. Ten na základe vami uvedených parametrov identifikuje to najlepšie spojenie a najlacnejšie letenky online, ktoré sú aktuálne na trhu. Jedným zo spoľahlivých webov, ktoré takéto riešenia ponúkajú, je vyhľadávač leteniek eSky. Nejde len o lacné lety Košice – Praha, web eSky vám môže byť nápomocný aj v mnohých iných veciach.

Priamy let do Prahy či inej destinácie nemusí byť vždy po ruke. Skutočne, občas sú vo vybranom termíne k dispozícii len nepriame lety s jedným či viacerými prestupmi. Vezmime si napríklad taký let z Košíc do New Yorku. V tomto prípade priamy let určite nenájdete a budete musieť riešiť minimálne jeden prestup; a to znamená hľadanie, porovnávanie a párovanie leteniek od rôznych dopravcov tak, aby lety na seba nadväzovali a vy ste nikde nemuseli čakať príliš dlho...Znie to komplikovane? Ono to aj komplikované je. Ale celá vec sa dá vybaviť inak.

Vyhľadávač leteniek eSky totiž dokáže spárovať lety od rôznych dopravcov tak, aby ste sa do zvolenej destinácie dostali odkiaľkoľvek čo najrýchlejšie, najpohodlnejšie a, samozrejme, najlacnejšie. Táto možnosť sa osvedčí napríklad vtedy, ak ponuka leteniek do Prahy z Košíc nebude uvádzať žiadne priame lety a vy budete musieť letieť s prestupom. Z Košíc však nemusíte cestovať len do Prahy a späť. Praha je výborným prestupným miestom a letisko v Prahe ponúka oveľa viac možností, než ktorékoľvek letisko na Slovensku. Z Prahy do celého sveta? Je to tak, priame letecké spojenia z Prahy sú toho najlepším dôkazom.

Letisko v Prahe

Pražské letisko, ešte nedávno známe ako Medzinárodné letisko Praha-Ruzyně, dnes nesie meno po niekdajšom prezidentov Českej republiky Václavovi Havlovi. Letisko sa nachádza vedľa obce Kněževes, približne 12 kilometrov západne od centra Prahy. Len za rok 2018 využilo lacné letenky do Prahy viac ako 16 miliónov cestujúcich (medzi ktorými boli aj tisíce tých, ktorí si vybrali z ponuky najlacnejších leteniek Košice – Praha).

Najlacnejšie lety do Prahy z Košíc však nepatria v prípade letiska Václava Havla medzi tie najvyťaženejšie. V tomto smere si prvenstvo držia lety Moskva – Praha, Paríž – Praha a využívané sú aj letenky Praha – Amsterdam. Z Prahy sa však húfne lieta aj do Frankfurtu, Dubaja, Barcelony, na londýnske letiská Stansted a Heathrow či na trase Praha – Tel Aviv. Aj tento zoznam poukazuje na fakt, že letisko v Prahe ponúka veľmi pestrú paletu spojení do vskutku rôznorodých destinácii po celom svete.

Spojenie letiska s centrom Prahy zabezpečujú viaceré autobusové linky. Fungujú tu aj linky smerujúce do Karlových Varov či Chebu, v pláne je dokonca vybudovanie železničného spojenia s letiskom. To by celú dopravu a dostupnosť letiska v Prahe ešte viac zjednodušilo. Lacná letenka Košice – Praha môže byť pomyselnou bránou k veľkým cestovateľským zážitkom. Využite spriaznenosť a kultúrnu blízkosť Slovenska a Česka, zapojte vyhľadávač lacných letov a cestujte za super ceny do Prahy, Paríža, Moskvy, Pekingu, na Floridu, prosto kdekoľvek chcete!

Kedy rezervovať letenky do Prahy?

Chystáte sa na trip Košice – Praha letecky? Nenechávajte nič na náhodu a najlepšie letenky na internete vyhľadávajte včas. Odporúča sa aspoň niekoľko týždňov pred plánovaným odletom. Spoliehať sa na last-minute letenky online sa veľmi nevypláca a nie je to ani potrebné v prípade, že spolupracujete s vyhľadávačom lacných leteniek.

Na druhej strane, termín cesty nemusí byť pre každého rozhodujúci. Sú cestovatelia, ktorí sa radi prispôsobia nízkej cene leteniek. Výhodné letenky do Prahy a iných destinácií sa často predávajú na linky s odletom skoro ráno či neskoro večer. Nie každý sa týmto nepopulárnym časom dokáže prispôsobiť. Ale tých, ktorí to dokážu, čaká sladká odmena v podobe skvelých leteniek a ušetrených peniažkov.

Najlacnejšie letenky z Košíc do Prahy sú k dispozícii celoročne. Tento moment umožňuje návštevu Prahy kedykoľvek, nielen na vrchole dovolenkovej sezóny. Treba tiež povedať, že Praha je krásna na jar i na jeseň a svoje čaro má aj v lete a zime. Vianočné trhy v Prahe sú vyhlásenou udalosťou v celej Európe, už len kvôli nim sa do Prahy oplatí vycestovať. A pohľad na Hradčany? Ten je krásny vždy a z každej strany, bez ohľadu na deň či ročné obdobie.

Na poznanie Prahy sa rozhodne oplatí vyhradiť si čas a zarezervovať si lacné ubytovanie v Prahe. Aj s ním vám pomôže web eSky – spolu s lacnými letenkami totiž ponúka aj možnosť zarezervovať si ubytovanie kdekoľvek na svete. Ponuky ubytovacích kapacít systém prispôsobí vášmu príletu a odletu. Najlepšie letenky do Prahy, ubytovanie, cestovné poistenie a mnoho ďalších služieb vybavíte na eSky. Dovolenka či výlet môže začať!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Košíc do Prahy?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Košíc do Prahy?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Košíc do Prahy, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Košíc do Prahy?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Košíc do Prahy zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská

Košice Praha

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Košice - Praha

Sedem a pol hodiny, toľko presne trvá najrýchlejšia cesta vlakom z metropoly východu Slovenska do hlavného mesta Českej republiky. Dá sa táto cesta zvládnuť rýchlejšie? Áno, dá sa! Stačí využiť lety Košice Praha, ktoré realizuje česká národná letecká spoločnosť - Czech Aerolines. Český dopravca má na tejto trase v svojej ponuke aspoň jeden let za deň. Ale sú dní, v ktoré sú k Vašej dispozícii aj tri lacné lety z Košíc do Prahy. Je to najrýchlejší spôsob cesty do Prahy, ktorý Vám ušetrí množstvo času. Určite lety ocenia osoby, ktoré z ohľadu na pracovné záležitostí musia byť na niekoľko hodín v Prahe a potom sa chcú vrátiť na Slovensko. Chcete ísť do hlavného mesta Česka? Povedzte nám kedy chcete cestovať a my vyhľadáme pre Vás najlacnejšie letenky z Košíc do Prahy. Užite si krásy Prahy a Českej republiky!

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Prahe

Nájsť hotely v Prahe