Menu

Vyhľadať lety z Popradu do Prahy

Ukázať filtre

Praha

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Tancujúci dom pri rieke

  V roku 1996 bol otvorený Tančící dům postavený podľa odvážneho projektu Vlada Milunića a slávneho Franka Gehryho. Úžasná kancelárska budova vyzerá tak akoby popierala fyzické zákony a tancovala na brehom Vltavy.

 • Najväčší štadión na svete

  Nachádzajúci sa na ľavom brehu Vltavy, Veľký strahovský štadión je dodnes známy ako najväčší štadión na svete. Jeho kapacita to viac ako ... štvrť milióna miest!

 • Pivo s prezidentmi

  Piviáreň U Zlatého Tygra je povinnou súčasťou návštevy pražského Starého mesta. V tomto meste, studeného Pilsnera pil Bohumil Hrabal, a v roku 1994 pri pive rozprávali Václav Havel a Bill Clinton! 

Čo vidieť v Prahe?

Hlavné mesto a zároveň najväčšie mesto Českej republiky sa nachádza nad Vltavou a je to obľúbená destinácia turistov z celého sveta. Krásne Staré mesto a priľahlé historické štvrtí prežili turbulentné časy a dnes návštevníci môžu vychutnať ich krásu a jedinečnú atmosféru. Praha je to kombinácia Kafkovej reflexie, habsburskej secesie i českej pivnej kultúry.

Hlavné mesto Českej republiky je historicky dôležité aj pre nemeckú kultúru. Stačí povedať, že dodnes jednou z najvýznamnejších turistických trás je trasa určená miestám, ktoré sú spojené s Franzem Kafkou. Ale Praha je nielen Kafka, to predovšetkým skvelé miesta do navštívenia napr.: rozsiahle, plné kaviarní, krčiem a jedlá Václavské námestie, Staromestské námestie (stojí za návštevu Galéria výtvarného umenia, kde je možné vidieť diela Salvádora Dalího, Andyho Warhola a Alfonsa Muchu!), radnica a Carolinium - najstaršia časť Karolovej univerzity.

Prechádzka po Prahe musí zahŕňať aj výlet na druhú stranu Vltavy na Hradčany. Po prekročení Karolovho mosta uvidíme nielen kráľovský Pražský hrad, ale aj monumentálnu katedrálu sv. Víta a nádhernú Zlatú uličku, ktorá je plná historických domčekov, kde žili kráľovskí zlatníci. Milovníci dejín by mali ísť aj na Vyšehrad - kopec, ktorý je podľa legendy prvým sídlom českých vládcov.

Letiská

Poprad Praha

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Poprad - Praha

Tabuľa odletov a príletov:

Poprad Praha

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Prahe

Nájsť hotely v Prahe