Menu

Vyhľadať lety do Prahy

Ukázať filtre

Praha

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: čeština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Česká koruna (CZK)

 • Tancujúci dom pri rieke

  V roku 1996 mesto plné turistických atrakcií sa obohatilo o ďalšiu výnimočnú budovu. Vtedy bol otvorený Tančící dům postavený podľa odvážneho projektu Vlada Milunića a slávneho Franka Gehryho. Úžasná kancelárska budova vyzerá akoby popierala fyzické zákony a tancovala nad brehom Vltavy. Vďaka tejto budove Praha opäť sa ocitla v knihách o architektúre – no tento raz o modernej architektúre.

 • Najväčší štadión na svete

  Nachádzajúci sa na ľavom brehu Vltavy - Veľký strahovský štadión, dodnes je známy ako najväčší štadión na svete Jeho kapacita to viac ako… štvrť milióna miest! V časoch svojej slávy – pred vojnou a počas komunizmu sa na ňom konala hromadná gymnastika. Po roku 1990 štadión bol opustený, hoci ešte v roku 1994 konal sa tam koncert skupiny Pink Floyd.

 • Pivo s prezidentmi

  Nachádzajúca sa na starom meste piváreň U Zlatého Tygra je povinnou súčasťou návštevy českého hlavného mesta. V tom meste, studeného Pilsnera pil Bohumil Hrabal, a v roku 1994 pri pive rozprávali Václav Havel a Bill Clinton!

Letenky do Prahy, letenky z Prahy – rýchlo a lacno

Stovežatá Praha býva pravidelne zaraďovaná na špicu rebríčka najkrajších miest Európy. Chceli by ste aj vy navštíviť Prahu? Nie je nič jednoduchšie. Hlavné mesto Českej republiky je zo Slovenska veľmi dobre dostupné – priame vlakové spoje zo Žiliny sú asi mnohým známe, my si však na nasledujúcich riadkoch prezradíme niečo viac aj o tých leteckých – ako a kde kúpiť lacné letenky, prípadne čo-to o letoch do a z Prahy. Letecká doprava je bezpečná a lacné letenky naozaj dostupné, ísť do Prahy letecky je preto veľmi zaujímavou možnosťou, ako stovežatú navštíviť. V Prahe ale vaše cesty nemusia skončiť – kúpte si letenky z Prahy a pokračujte v objavovaní sveta!

Kde hľadať lacné letenky do Prahy?

Aj vy ste si už položili otázku kde hľadať lacné letenky do Prahy a neviete si s ňou dať rady? Vedzte, že nie ste jediní. Ponuka najlacnejších leteniek do hlavného mesta našich západných susedov je neustále pod drobnohľadom a mnohí cestovatelia doslova striehnu na lacné lety do Prahy. Ako sa teda dostať k lacným letenkám?

Existuje v zásade niekoľko ciest, jedna ťažšia ako druhá. Ak chcete získať letenky lacno, je nevyhnutné mať oči doslova na stopkách – listovať ponukami aerolínií, hľadať správne časy a dátumy, v neposlednom rade však letiská a spojenia, ktorými by ste sa do Prahy mohli dostať. Ak sa vám zdá táto cesta náročná, máte pravdu – naozaj náročná je, najmä časovo, pričom výsledok nie je zďaleka zaručený. Jej súčasťou je aj nevyhnutné porovnávanie ponuky leteniek, ich ceny a podobne. Všetko manuálne a zdĺhavo.

Dajú sa nájsť lacné letenky do Prahy aj inak? Našťastie áno. Dobrou voľbou je v tomto smere systém, ktorý ponúka vyhľadávač leteniek eSky. Na webe eSky sa zhromažďujú ponuky viac ako 800 leteckých spoločností – z tejto ohromnej databázy dokáže pokročilé vyhľadávanie leteniek vybrať tie trasy a spojenia, ktoré potrebujete. S prestupmi či bez, vždy sa môžete spoľahnúť, že eSky vám zobrazí tie najlacnejšie letenky na vami zvolenú trasu.

Ako funguje hľadanie lacných leteniek na eSky?

Vyhľadávanie lacných leteniek na webe eSky je pre užívateľa veľmi jednoduché a mimoriadne rýchle. Jeho základom sú informácie z bohatej ponuky leteniek a letov stoviek aerolínií, ktoré sú neustále aktualizované, v kombinácii s pokročilým systémom vyhľadávania.

Proces funguje nasledovne: Povedzme, že sa zaujímate o let do Prahy. Zadáte teda miesto príletu, miesto odletu, dátum odletu a prípadne aj návratu, a tiež počet cestujúcich, pre ktorých letenky do Prahy chcete kúpiť. Následne kliknete na tlačidlo vyhľadávania leteniek a behom chvíľky je pred vami ponuka možných spojení podľa vašich kritérií.

Ak pre vás čas odletu či príletu nehrá veľkú rolu, rovnako ako cieľové destinácia, a sústredíte sa prosto na najlacnejšie letenky, kliknite si na sekciu „Akcie“ – tu nájdete priebežné aktualizovaný zoznam atraktívnych letov a letenky za najnižšie ceny. Necháte sa inšpirovať? Je to veľmi lákavé, veď kto by odolal ceste do Paríža za niekoľko eur? Žiadne stovky, v sekcii Akcie na vás čakajú letenky za super ceny, 20, 15 či dokonca 10 eur, ak budete mať šťastie.

Spolupracovať s eSky sa naozaj oplatí – ušetríte financie aj čas. Nemusíte totiž sedieť pri počítači ako prilepení a dávať pozor kedy letenky do Prahy, Londýna alebo Madridu klesnú na nižšiu cenu. Stačí sa prihlásiť na odoberanie newsletteru, nastaviť si požadované parametre a už len čakať na príjem správ a ponúk leteniek do miest, ktoré vás zaujímajú. Alebo ešte inak – stiahnite si aplikáciu eSky do svojho smartfónu a majte ponuky najlacnejších leteniek vždy po ruke. Priame lety do Prahy, Moskvy alebo New Yorku objavíte okamžite, aby ste si čo najskôr mohli plánovať svoju cestu.

Lety do Prahy

Z našich zemepisných šírok sa lety do Prahy dajú realizovať rôznymi spôsobmi. Je to pochopiteľné aj z historického hľadiska, veď oba národy mali k sebe odjakživa veľmi blízko, navyše prvé pravidelné lety z bratislavského letiska boli práve lety Bratislava – Praha. To sa však písal rok 1923 a trasu zabezpečovali Československé aerolínie.

V súčasnosti, v 21. storočí, je letecká linka Praha – Bratislava v kompetencii Českých aerolínií. Czech Airlines realizujú prepojenie hlavného mesta Slovenska s tým českým na pravidelnej báze, pričom dĺžka trvania letu je jedna hodina. Rýchlejšie sa do Prahy skutočne nedostanete. Ak by ste chceli absolvovať let do Prahy z Košíc, bude vám to trvať možno o nejakú pol hodinky dlhšie. Na druhej strane ale máte možnosť dostať letenky z Košíc do Prahy okrem Czech Airlines aj od dopravcu Smartwings.

Priame lety do Prahy je možné realizovať aj z okolitých štátov a ich letísk – z Viedne do Prahy lietajú Austrian Airlines, letenky z Krakova do Prahy ponúkajú v Ryanair, z Budapešti zase smerom do Prahy lietajú Czech Airlines. Možností je naozaj dosť, rovnako ako v prípade letov z Prahy.

Lety z Prahy

Letisko Václava Havla je najväčším medzinárodným letiskom v Českej republike. Pred svojim premenovaním v roku 2012 bolo dlhé roky známe ako letisko Praha-Ruzyně. Vtedy aj dnes sa však pražské letisko nachádzalo približne 12 kilometrov západne od centra mesta. Potenciál osobnej leteckej dopravy na tomto letisku sa niekoľko rokov darí napĺňať a zvyšovať, veď len v roku 2017 sa na letisku odbavilo takmer 15,5 milióna cestujúcich, čo je o zhruba päť miliónov viac ako je obyvateľov celej Českej republiky. Je jasné, že nie len letenky do Prahy, ale aj lety z Prahy jednoducho lákajú.

Na letisku Václava Havla majú svoje centrály spoločnosti Travel Service, Smartwings, Ryanair, no pravidelné či sezónne lety z tohto letiska rieši niekoľko desiatok ďalších aerolínií. Medzi najvyťaženejšie patria lety Praha – Moskva, často sa však cestuje aj z Prahy do Paríža, Amsterdamu alebo do Dubaja, pre mnohých sú tak isto zaujímavé aj letenky Praha – Londýn. Pravidelné lety z Prahy smerujú prakticky do všetkých častí Európy, ale tiež do Kórey, Austrálie, Číny alebo Libanonu. Výnimkou nie sú ani iné exotické destinácie – dajú sa nájsť letenky z Prahy na Kubu či do Zanzibaru.

Ak máte záujem o lacné letenky a chcete si užívať, niet lepšieho hniezda na odlet ako je práve Praha.

Ako sa dostať na letisko v Prahe?

Máte odlet z Prahy a chcete byť na letisku včas? Dostať sa na letisko v Prahe môžete vlastným automobilom a aj keď je trasa celkom dobre značená, určite odporúčame použiť navigáciu. Tá je dnes dostupná prakticky neobmedzene, či už vo forme autonavigácie alebo navigácie v telefóne.

Na letisko v Prahe sa však môžete dostať aj autobusom (zo zastávky Florenc alebo z Hlavního nádraží), prípadne kombinovanou dopravou metro-autobus. Využite jazykovú príbuznosť a spýtajte sa na konkrétne možnosti v niektorom z turistických infocentier v centre mesta, prípadne využite vedomostí a rád ochotného personálu na Hlavnom nádraží. Možno to teraz vyzerá zložito, no cesta na letisko do Prahy nie je vôbec zložitá a lacné letenky za trošku námahy navyše stoja.

Dôverujte webu eSky a uvidíte, že nebudete sklamaní. Najlacnejšie letenky z Prahy, do Prahy a v zásade kamkoľvek na svete vybavíte pár kliknutiami z pohodlia domova. Dokonca ani nemusíte zapnúť počítač – vďaka responzívnosti stránky si ju otvoríte aj na mobilných zariadeniach v plnej kvalite. Cestujte, lietajte, žite – ponuky najlacnejších leteniek je tu len pre vás!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Prahy?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Prahy?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Prahy, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Prahy?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Prahy zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Prahe

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Prahy

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Prahe

Nájsť hotely v Prahe