Menu

Vyhľadať lety do Atén

Atény

Lacné letenky do Atén – o dôvod viac prečo navštíviť kolísku európskej kultúry

Grécke Atény sa považujú za kolísku demokracie a základov toho, čo dnes označujeme ako západná kultúra. Sú tiež významným turistickým centrom Grécka a de facto aj celej Európy. Využite lacné letenky do Atén a spoznajte toto prekrásne, starobylé a rozmanité mesto, nad ktorým údajne drží patronát samotná Aténa. Jeden či dva dni sú však na Atény málo. Rezervujte si letenky do Atén a strávte tu pokojne aj celý týždeň. Historické veľkomesto vás nabije super energiou, zážitkami a nefalšovanými južanskými emóciami.

Prečo navštíviť Atény?

Dôvodom prečo navštíviť Atény nie sú iba lacné letenky na internete. Jednou z dominánt hlavného mesta Grécka je starobylá Akropola, komplex stavieb s ústredným chrámom Parthenon a radom menších starodávnych budov. Z návršia budete mať Atény spolu s pozostatkami úchvatných stavieb ako na dlani. K nim sa rozhodne radí aj Diov chrám, svojho času impozantná stavba, z ktorej sa do dnešných čias zachovalo akurát niekoľko stĺpov. Podobný osud, žiaľ, postihol aj jednu z najvýznamnejších starovekých knižníc na svete – Hadriánovu knižnicu.

Ak si budete chcieť od historických pamiatok chvíľku oddýchnuť, zájdite chytiť druhý dych do národných záhrad. Svieža zeleň, jazierko s rybami a korytnačkami, poletujúce papagáje – ideálne miesto pre relax! Chcete si z Atén odniesť niečo viac ako len zážitky? Niečo osobité, typicky aténske? Nevynechajte trhy Monastiraki. Trhovnícky hukot začína v nedeľu a dostať tu snáď všetko, vrátane originálnych suvenírov. Romantickú atmosféru s troškou južanského temperamentu však objavíte vo štvrtiach Anafiotika a Plaka. Môžete sa nimi túlať a kde-tu si posedieť v príjemnej kaviarničke či reštaurácii.

Grécko a Atény zvlášť však nemusíte navštíviť len vo vrcholiacej turistickej sezóne. Teploty sa tu dokonca aj koncom roka šplhajú k 20 °C. Navyše, obdobie mimo letnej sezóny je časom, kedy bývajú dostupné tie najlacnejšie letenky do Atén. Ak teda túžite letieť do Atén, či už za pamiatkami alebo miestnymi gastronomickými špecialitami (skvelé vína, grilované mäso, morské plody či šaláty), pokojne si letenky do Atén rezervujte na koniec či začiatok roka. Ulice budú prázdnejšie, menej rozpálené, mesto však nestratí nič zo svojho pôvabu a krásy.

Lety do Atén

Lety do Atén sú lákadlom kvôli mestu samotnému, ale tiež vďaka ich dostupnosti. Letenky do Atén z Bratislavy sú v ponuke počas celého roka. Z Bratislavy do Atén totiž lietajú pravidelné linky low cost dopravcu Ryanair. Letieť sa dá prevažne v nedeľu a stredu, pričom cena leteniek do Atén je veľmi príjemná – pohybuje sa na úrovni 40 až 60€, no dajú sa „vychytať“ aj letenky za nižšiu cenu. Let pritom netrvá vôbec dlho – v Aténach ste zhruba za 130 minút čistého času vo vzduchu.

Čo sa týka času cesty a cien za letenku, podobne sú na tom aj lety Viedeň – Atény. Veľké rozdiely nečakajte ani v prípade, že si zarezervujete letenky z Budapešti do Atén, prípadne ak poletíte do Atén z Krakova či Prahy. Vo všetkých prípadoch môžete nájsť priame letecké spojenia do Atén bez nutnosti prestupov, lety z Prahy do Atén sú však predsa len drahšie.

Letisko Eleftheriosa Venizelosa v Aténach

Či už sa chystáte absolvovať trasu Bratislava – Atény, alebo poletíte z Prahy, Krakova, Viedne či Budapešti, vaše lietadlo zakaždým naberie smer letiska Eleftheriosa Venizelosa. Toto najrušnejšie letisko Grécka sa nachádza v regióne Atika, necelých 40 kilometrov juhovýchodne od centra mesta.

Okrem veľkých a turisticky významných destinácií v Grécku letisko obsluhuje metropoly naprieč celou Európou, od východu na západ a od severu na juh. Letenky z Atén si však môžete rezervovať aj pre lety do USA, Singapuru, Maroka, Libanonu či Kanady. V posledných rokoch zaznamenáva letisko v Aténach značný nárast turistov, veď ročne sa ich tu odbaví viac ako 20 miliónov.

Ak plánujete dovolenku v Grécku či konkrétne práve v Aténach, iste vás bude zaujímať ako sa dostať z letiska v Aténach až do centra mesta. Ak si netrúfate uplatniť svoje šoférske zručnosti na južanských cestách, odporúčame využiť letiskovú taxislužbu, eventuálne niekoľko autobusových liniek, ktoré pendlujú medzi letiskom, Aténami a niektorými prímorskými oblasťami. Z letiska do Atén sa však dá dostať aj vlakom či metrom – stanica pre oba druhy dopravy sa nachádza v bezprostrednej blízkosti letiska.

Ako nájsť najlacnejšie letenky?

Ak si pri hľadaní najlacnejších leteniek chcete ušetriť veľa času a námahy, používajte vyhľadávač lacných leteniek eSky. Web eSky zhromažďuje ponuky leteniek od viac ako 800 leteckých spoločností, vrátane nízko nákladových aerolínií, ktoré majú ponuky najlacnejších leteniek online. Výhodou tohto agregátora a vyhľadávača v jednom je schopnosť identifikovať na základe niekoľkých vstupných údajov tie najlepšie a najlacnejšie letenky na trhu.

Cestovateľ zadá termín a miesto odletu, eventuálne aj príletu, počet cestujúcich či cestovnú triedu a nechá systém pracovať. Ten v databáze vyhľadá všetky dostupné spojenia a automaticky ich zoradí od najlacnejších. Pokročilé filtre vám zo zoznamu pomôžu vybrať ponuky lacných leteniek na základe počtu prestupov, leteckých spoločností alebo časového rozmedzia odletu. Z výsledkov sa tiež dozviete podmienky rezervácie a podrobnosti o lete (vrátane ceny za letenku, čísla letu, spôsobu usporiadania sedadiel a tiež informácií o tom, čo v cene letenky máte a čo nie).

Webová stránka eSky však ponúka oveľa viac ako „len“ výber lacných leteniek na internete. Predstavuje komplexné riešenie pre všetkých cestovateľov. Popri rezervácii leteniek a vecí s tým súvisiacich (zabezpečenie cestovného poistenia, online check-inu, registrovanej batožiny, prednostného nástupu na palubu a iných služieb) sa na webe dá zarezervovať aj hotel, respektíve ubytovanie v cieľovej destinácii, spolu s vypožičaním vozidla z auto požičovne. Všetko v súlade s vašim časom príletu a odletu. Odpadá tak nutnosť preklikávať sa desiatkami webov a hľadať najlacnejšie letenky do Atén či ubytovanie v hlavnom meste Grécka. Služby, ktoré pri svojej ceste budete potrebovať, vybavíte takpovediac „pod jednou strechou“.

Tipy ako hľadať najlacnejšie letenky

Ak používate vyhľadávač leteniek eSky, všimnite si sekciu „Akcie“ na jeho domovskej stránke. Tu nájdete výber a ponuky najlacnejších leteniek, ktoré sú aktuálne dostupné na internete. Letenky do Grécka, Izraela, Londýna, Talianska či Španielska za šialene nízke ceny!

Ak ste ohľadne termínov odletu a príletu časovo flexibilní, máte z polovice vyhrané. Schopnosť prispôsobiť sa je totiž pri hľadaní lacných leteniek kľúčovým faktorom. Ak vás ale okolnosti nútia voliť konkrétny termín, hľadajte letenky za nízku cenu v dostatočnom predstihu. Pokojne aj niekoľko mesiacov vopred, ak sa dá. Zamerajte sa pri tom na linky s odletmi uprostred týždňa či v skorých nočných alebo ranných hodinách. Tieto lety totiž býva problém naplniť a preto tu cena leteniek môže klesať.

Pokiaľ ide o lacné letenky do Atén, tie sa oplatí riešiť najmä mimo letnej turistickej sezóny, kedy nápor turistov a dopyt po letenkách už nebýva tak značný. Aj klimatické podmienky v Aténach umožňujú stráviť príjemne chvíle v hlavnom meste Grécka počas neskorej jesene či začiatkom jari. Skúste sa vybrať na dovolenku do Atén v netradičnom čase – zarezervujte si výhodné letenky do Atén a príďte si užiť more a južanské slniečko.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Atén?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Atén?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Atén, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Atén?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Atén zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Aténach

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Atén

Hlavné mesto Gréckej republiky to moderné mesto s dlhou tradíciou. Medzinárodné letisko Eleftheria Venizela sa nachádza pri meste Spata, 25 km od centra mesta Atény. Je to najväčšie letisko v Grécku, ktoré je hlavnou základňou leteckej spoločnosti Olympic Airlines. Z Bratislavy priame lety do Atén má vo svojej ponuke letecká spoločnosť Ryanair. Lacné lety do Atén nájdete prostredníctvom nášho vyhľadávača, ktorý je veľmi jednoduchý na použitie. Neváhajte a už dnes si rezervujte letenky do hlavného mesta Gréckej republiky a spoznajte staroveké pamiatky ako je napríklad chrám Erechteion alebo Akropola.

Tabuľa odletov a príletov: Atény

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Aténach

Nájsť hotely v Aténach