Menu

Vyhľadať lety na Chania

Ukázať filtre

Chania

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: gréčtina
  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Pokračujte ďalej

  Chania je skvelou základňou pre objavovanie Kréty. Iďte na polostrov Aktorini, do údolia pomarančových stromov v blízkosti Fourmes alebo na rajské pláže Balos a Elafonissi.

 • Geologický zázrak

  V letnej sezóne (po 1.5.) nezabudnite ísť na trekking do Samarijskej rokliny. V najužšom mieste tiesňava má len 2 metre. Pohľady sú úžasné!

 • História, ktorá je na ulici

  Chania je rozdelená na nasledujúce štvrte: benátska (Kasteli), vilová (Chalepa), talianska (Splantzia), židovská (Evraiki) a turecká (Topanas). Stoja za návštevu počas prechádzky.

Čo vidieť v Chanii?

Nebudeme preháňať, keď Vám povieme, že Chania je najkrajšie mesto v Grécku. Modrá obloha a voda, farebná architektúra, perfektná poloha a krásne počasie pre väčšinu roka, robia z tohto miesta mimoriadne malebnú turistickú atrakciu.

Existujúce od 3400 roku p.n.l. krétske mesto Kydónia v 13. storočí bolo usadené Benátčanmi. Práve im Chania vďačí svoje čaro - na mieste mínojských zrúcanín postavili nielen obytné domy, ale aj pevnosť, maják a prístav. Vďaka architektonickému štýlu, ktorý bol pre nich veľmi špecifický, počas prechádzok uličkami tohto mesta budete mať pocit, že ste v severnom Taliansku. Prvky, ktoré odlišujú tieto mestá od seba, sú však budovy v orientálnom štýle (napr. Minarety, mešity, kúpele), ktoré pripomínajú roky tureckej vlády nad krétskym ostrovom.

Hlavnou atrakciou mesta je benátsky prístav s arzenálmi, teda priľahlé kamenné sály na ukladanie galér a mešita janičiarov, ktorá je dnes sídlom umeleckej galérie. Iďte na prechádzku po klimatických uliciach starého mesta s typickou benátskou architektúrou. Vzhľadom na tradície Benátčanov prejdite aj na mestskú tržnicu (Dimotiki Agora Chanion), ktorá je považovaná za jednu z najkrajších v Grécku. Je to skvelé miesto na spoznanie bohatstva chutí a vôní miestnych produktov. Nadšenci múzeí by mali ísť do Námorného múzea, ktoré sa nachádza vedľa pevnosti Firkas zo 17. storočia a do Archeologického múzea.

Keď budete hladní, posaďte sa v jednej z nespočetných tratórií na nábreží alebo v baroch, ktoré v Chanii sú všade, a ochutnajte pokrmy typické pre tento región. Krétska kuchyňa, ktorá je založená okrem iného na olivovým oleju, syroch, zeleninách, rybách a morských plodoch a víne je považovaná za jednu z najzdravších na svete. Čo stojí za ochutnávku? Určite boubouristous teda horské slimáky, fazuľová pasta - fava, tzatziki z jogurtu, rovnako ako plnené cuketové kvety, grilované morské plody, olivy a rôzne syry. Kde jesť? Napríklad v To Stachi ul. Defkalionos 5, Tamam ul. Zambeliou 49 a To Mikio na Skoufoun 24.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek na Chania?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov na Chania?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky na Chania, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky na Chania?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov na Chania zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská na Chania

Obľúbené letecké spoločnosti na trase na Chania

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely na Chania

Nájsť hotely na Chania