Menu

Letenky Korfu - Vyhľadať lety na Korfu

Ukázať filtre

Korfu

Letenky na Korfu – ideálne miesto pre low cost letnú dovolenku

Je vašim tohtoročným cieľom lacná dovolenka pri mori? Rezervujte si lacné letenky na Korfu a uvidíte, že budete spokojní. Vďaka polohe najsevernejšieho z Gréckych ostrovov tu nezažijete tak neznesiteľné horúčavy ako vo zvyšku krajiny. Klíma na Korfu je príjemnejšia, no svoj prímorský charakter v žiadnom prípade nestráca. Letieť na Korfu sa však oplatí aj kvôli historickým pamiatkam a prekrásnej prírode. Nie nadarmo sa ostrov pýši prívlastkom smaragd Stredomoria.

Čo si pozrieť a zažiť na Korfu

Ak je pre Korfu niečo absolútne typické, tak sú to krásne a pokojné pláže. Obmývajú ich dve moria – na severozápade Iónske, na západe zase Jadranské. V oboch to priam kypí bohatým a pestrým podmorským životom. Široké pláže s pozvoľným vstupom do mora a pestrosť fauny a flóry (stovky druhov vtákov a rastlín, desiatky druhov cicavcov) sú dôvodmi, pre ktoré ostrov veľmi rady navštevujú rodiny s deťmi a milovníci potápania a vodných športov, využívajúc pri tom najlacnejšie letenky na Korfu.

Najväčšie mesto na ostrove nesie rovnaký názov ako ostrov samotný, no býva označované aj ako Kerkyra. Všetky lety na Korfu smerujú práve sem – ide o dôležitú turistickú destináciu na ostrove aj v celom Grécku. Turisti obdivujú predovšetkým časť známu ako Staré mesto, zapísanú na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pozornosť budí historické kamenné jadro mesta, prastaré kostolíky, pevnosti či starobylý maják.

Krásy Korfu poznala dokonca aj cisárovná Sissi, ktorá sa na ostrov chodila liečiť z tuberkulózy. Palác Achileon, kde cisárovná prebývala, stojí dodnes. Ponúka krásny výhľad na more a možnosť oddýchnuť si v priestranných záhradách, ktoré k nemu prináležia. Veľmi populárnym miestom na ostrove je tiež mesto Sidari. Mnohé zaľúbené páry si letenky na Korfu rezervujú len preto, aby sa vykúpali na jednom z najromantickejších miest Európy. Ide o Canal d´amour, nachádzajúci sa práve v Sidari. Čistučká voda a úchvatné útesy, ktoré dokáže sformovať len príroda – jedno z TOP miest, ktoré by ste so svojou láskou mali navštíviť.

Lety na Korfu zo Slovenska

Vedeli ste, že lacné letenky na Korfu si môžete zarezervovať aj zo Slovenska? Presnejšie z bratislavského letiska Milana Rastislava Štefánika, odkiaľ týmto smerom lietajú Ryanair a SmartWings. Ide o sezónne lety, ktoré začínajú v apríli a končia približne v polovici októbra – teda v mesiacoch, kedy sa priemerné teploty na Korfu ešte šplhajú k príjemným 20 °C. Z Bratislavy na Korfu sa lieta prevažne v utorok, pričom let netrvá dlhšie ako dve hodiny. Navyše, na Korfu sa z Bratislavy dostanete za cenu niekoľkých desiatok eur. Nie je vôbec neobvyklé, ak letenky z Bratislavy na Korfu kúpite za 20 či 30€.

Lety Bratislava – Korfu sú jedinou priamou (aj keď sezónnou) linkou a spojením Slovenska s týmto gréckym ostrovom. Čo sa týka letísk vo Viedni, Budapešti, Prahe, Brne či Krakove, tie sú na tom veľmi podobne. Vo všetkých spomenutých prípadoch sa dá na Korfu lietať sezónne, pričom najprijateľnejšie ceny za letenky na Korfu ponúkajú spojenia z Bratislavy a Viedne. Až na výnimky sú najlacnejšie letenky do Grécka doménou nízkonákladových dopravcov.

Kedy hľadať lacné letenky na Korfu

Každá vychytené turistická destinácia nachádzajúca sa pri mori nemá problém s obsadenosťou v priebehu letnej sezóny. Korfu nie je v tomto smere žiadnou výnimkou. Ak chcete na ostrove stráviť letnú dovolenku, rezervujte si letenky na Korfu včas cez internet. Vec sa oplatí riešiť s dostatočným časovým predstihom, pokojne aj niekoľko mesiacov vopred. Ak chcete na letenkách ušetriť, vyberajte si linky s odletom v nepopulárnych termínoch či hodinách – v utorok, stredu, skoro ráno či neskoro večer.

V prípade, že vás neviaže konkrétny termín príletu a odletu, budú pre vás najlacnejšie letenky na internete a ich hľadanie oveľa dostupnejšie a jednoduchšie. Ako už bolo spomínané, zo Slovenska sa na Korfu lieta od apríla takmer do konca októbra. Pre návštevu Korfu tak skúste využiť aj nie celkom tradičné termíny a mesiace – čo tak apríl, máj alebo september? Voda bude možno chladnejšie, no stále príjemná, a ulice v mestách oveľa ľudoprázdnejšie ako behom júla či augusta. Navyše, ponuka lacných leteniek mimo hlavnej turistickej sezóny zväčša býva oveľa rozsiahlejšia.

Vyhľadávač leteniek eSky

Hľadanie lacných leteniek si môžete dokonale uľahčiť a zjednodušiť vďaka vyhľadávaču lacných leteniek eSky. Web eSky pracuje s databázou a aktuálnymi ponuka viac ako osemsto aerolínií z celého sveta. Ak sú predmetom vášho záujmu najlacnejšie letenky online, hľadajte ich práve prostredníctvom eSky.

eSky je jedným z najprehľadnejších a najspoľahlivejších agregátorov leteniek na webe. Systém dokáže na základe niekoľkých zadaných údajov (napr. termín s miestom odletu a príletu) vyhodnotiť a vyhľadať najlacnejšie letenky, ktoré sú aktuálne k dispozícii. Behom pár sekúnd sa na monitore pred vami zobrazia všetky podstatné detaily o lete spolu s kalendárom a termínmi ďalších, možno ešte lacnejších letov.

Ak ste si už vybrali najlacnejšie letenky na eSky, v ďalšom kroku ich rezervácie si môžete prikúpiť službu online check-in, prednostný nástup do lietadla, cestovné poistenie a ďalšie služby, ktoré sa k vybranému letu viažu. Spolu s letenkou si prostredníctvom eSky môžete rezervovať aj ubytovanie na Korfu či v hociktorej inej destinácii na celom svete. eSky totiž okrem databázy leteniek pracuje aj s databázou viac ako 1 milióna ubytovacích zariadení. K tomu treba spomenúť aj možnosť rezervácie vozidla v niektorej z auto požičovní. Nech sa už chystáte kdekoľvek, môžete si svoju cestu naplánovať spolu s eSky. A to aj vtedy, ak sa pri svojom lete nevyhnete prestupovaniu. Vďaka technológii Virtual Interlining dokáže eSky spárovať navzájom nesúvisiace lety tak, aby ste sa na vami vybrané miesto dostali čo najlacnejšie a najrýchlejšie, bez zbytočných prestojov a komplikácií s rezerváciou leteniek.

Ako ešte sa dá eSky využiť?

Keď si pozornejšie prezriete homepage webu eSky, objavíte na hornej lište sekciu „Akcie“. Práve tu nájdete letenky za akciové ceny do celého sveta. Londýn, Paríž, Rím za menej ako 20€? Môže byť. Pravidelne sa tu ale objavujú aj ponuky leteniek na Korfu – azda netreba dodávať, že tie absolútne najlacnejšie na trhu.

Radi by ste mali prehľad o lacných letenkách? Môžete ho mať kedykoľvek a kdekoľvek. Ak vám nie sú cudzie moderné technológie a vlastníte tablet alebo smartfón, môžete si do svojho mobilného zariadenia nainštalovať aplikáciu eSky. Appka je zdarma a prináša vždy čerstvé notifikácie s ponukami lacných leteniek na trhu. Stačí si prednastaviť želané parametre a aplikácia vás bude informovať len o ponukách leteniek do destinácií, ktoré vás zaujímajú. Na podobnom princípe funguje aj odoberanie newsletteru eSky. Prihlásením na odber noviniek získate tak isto prístup k ponuke najlacnejších leteniek, avšak s tým rozdielom, že informácie budú chodiť na váš email. Cestovanie nie je doménou vyvolených – s najlacnejšími letenkami sa môže stať záľubou pre všetkých; a najmä vtedy, keď sa cestuje jednoducho, pohodlne a bezpečne. Letenky Bratislava – Kerkyra čakajú na vás.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek na Korfu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov na Korfu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky na Korfu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky na Korfu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov na Korfu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská na Korfu

Obľúbené letecké spoločnosti na trase na Korfu

Dovolenka na Korfu? Určite áno a začína lacnými letenkami do Grécka. Korfu patrí medzi obľúbené grécke ostrovy na severe krajiny. Navyše, lieta sem niekoľko nízko nákladových leteckých spoločností, ktoré predávajú naozaj lacné letenky z celej Európy. Korfu, často nazývaný aj ako smaragd Stredomoria, ktorý mala rada už aj cisárovná Sissi je naozaj jedinečný grécky ostrov. Množstvo čistých pláží a voda tak čistá, že tomu nebudete chcieť veriť. Kúpte si lacné letenky na Korfu a navštívte tento grécky ostrov na severe krajiny len kúsok od Albánska.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely na Korfu

Nájsť hotely na Korfu