Menu

Letenky Solún - Vyhľadať lety do Solúna

Ukázať filtre

Solún

Solún letecky – dovolenka snov za super ceny

Už viete, v ktorej destinácii strávite najbližšie leto? A čo tak letná dovolenka v Grécku? Letná a výhodná, pretože lacné letenky do Solúna sú vám k dispozícii. Prístavné mesto obklopené horami a obmývané vodami Egejského mora je druhým najväčším mestom v Grécku s výrazným turistickým potenciálom. Výhodná poloha, príjemná klíma a pamiatky z raného obdobia kresťanstva či Byzantskej ríše, zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO – aj to je Solún. Prezrite si ponuky leteniek do Grécka a vyberte si let, ktorý vám bude pasovať z hľadiska ceny aj termínov. Nemusíte sa obávať, výber lacných leteniek je veľmi bohatý.

Ako cestovať do Grécka?

Ako je známe, Grécko sa rozprestiera na samotnom juhu Balkánskeho polostrova a radí sa teda k štátom južnej časti Európy. Cestovať do Grécka sa dá rôznymi spôsobmi a trasami. Ak nie sú k dispozícii letenky do Solúna, dá sa viac ako 1000 kilometrová vzdialenosť medzi Slovenskom a týmto gréckym prístavným mestom prekonať napríklad pomocou auta. V najlepšom prípade sa však pripravte na minimálne 12 hodín jazdy, počas ktorých je potrebné prejsť naprieč Maďarskom, rozľahlým Srbskom aj Macedónskom. Dobrodružná cesta, ktorá však zaberie ohromné množstvo času. Nepochybne by ste si z nej odniesli niekoľko zážitkov, rovnako však aj ubolený zadok alebo chrbát.

Ak chcete cestovať rýchlejšie, pohodlnejšie a bezpečnejšie, určite využite ponuky letov do Solúna. Zvlášť, keď máte možnosť cestovať zo Slovenska. Letenky z Bratislavy do Solúna vás môžu vyjsť na pár eur a samotná cesta zaberie menej než dve hodiny. To je slušná a pozitívna vízia, čo poviete? Lety Bratislava – Thessaloniki fungujú na pravidelnej báze s odletmi v pondelok a piatok. To vám otvára super možnosti ako stráviť predĺžený víkend či letnú dovolenku v príjemnej destinácii na juhu Európy. Navyše, za tie vôbec najlacnejšie letenky do Solúna nezaplatíte viac ako 20€. Letieť do Grécka za cenu menšieho nákupu v supermarkete? Ťažko uveriteľné, no je to tak.

Alternatívy sa vám otvárajú aj v prípade, že do Grécka chcete letieť z Košíc. Pravda, priame letecké spojenie do Solúna z Košíc nenájdete. Na tejto trase treba rátať s jedným či dvomi prestupmi, najčastejšie na letiskách vo Viedni, Istanbule alebo Mníchove. Solún z Košíc si na priamej linke možno neužijete, no do Grécka sa z východu Slovenska dá lietať aj inam. Sezónne sú k dispozícii letenky z Košíc na Krétu či lacné letenky Košice – Rodos za celkom príjemné ceny.

Grécko letecky zo zahraničia

Grécko letecky sa však dá absolvovať aj z letísk v blízkom zahraničí. Alternatívu k Bratislave ponúka Schwechat. Vďaka low cost leteckému dopravcovi Wizz Air sa letenky Viedeň – Solún držia na výborných cenách. Najmä mimo letnej turistickej sezóny (na jar či na jeseň a v zime) sa dá do Solúna lietať aj za menej ako 15€. Čakali by ste, že najlacnejšie letenky z Viedne dosiahnu takúto nízku cenu?

Ponuky letov do Solúna majú pod palcom aj dopravcovia lietajúci na juh Grécka z Budapešti. Sezónne lety Budapešť – Solún prevádzkuje Ryanair, ktorého svojou pravidelnou linkou dopĺňa nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air. Ste zo severného Slovenska a chcete letieť do Grécka? Spomínané letiská máte trochu od ruky, skúste to preto s letiskom v Krakove. Lacné letenky do Solúna z Krakova vás nebudú stáť viac ako pár desiatok eur. Poletíte pravdepodobne s aerolíniami Ryanair, ktoré trasu Krakov – Solún prevádzkujú od apríla 2019. A čo Praha? Tá predsa nemôže zaostávať, aj keď sa zo stovežatej do Solúna dostanete skôr sezónne.

Letisko Solún Makedonia

Ak poletíte do Solúnu, tak vás všetky, aj tie najlacnejšie letenky na internete, privedú na letisko Solún Makedonia. Ide o medzinárodné a tretie najväčšie letisko v celom Grécku. Funguje už od roku 1930 a radí sa k najrušnejším a najvyťaženejším letiskám v krajine. Aj keď veľa liniek, ktoré smerujú z či na toto letisko, má sezónny charakter, jeho vyťaženosť sa pomaly ale isto blíži k 10 miliónom odbavených cestujúcich za rok.

ako sa dostať z letiska Solún Makedonia do centra mesta? Cesta nie je veľkým problémom aj preto, že letisko je od centra Solúnu vzdialené necelých 15 kilometrov. Veľa však závisí od dopravnej situácie a hustoty premávky. Pokiaľ by bola situácia na ceste priaznivá, trasa letisko – mesto by nemala trvať viac ako 30 minút. Tak či onak, môžete využiť taxi služby alebo niekoľko autobusových liniek, ktoré sú v porovnaním s taxíkmi nepomerne lacnejšie (za jazdu autobusom zaplatíte aj 10krát menej). Je tu však aj možnosť rezervácie vozidla u niektorej z miestnych auto-požičovní a využiť ciest EO16 a A25. Železničná doprava k dispozícii nie je, no v roku 2020 a 2021 sa počíta s otvorením stanice metra, ktoré by cestu medzi Solúnom a letiskom Makedonia určite urýchlilo.

Ako a kde si rezervovať najlacnejšie letenky do Solúna?

Najlacnejšie letenky do Solúna vám nemusia unikať. Azda žiadna atraktívna dovolenková destinácia nemá problém s obsadenosťou leteckých liniek najmä počas letnej sezóny. Solún nie je v tomto smere žiadnou výnimkou. Čo to znamená pre vás? Jediné: ponuky najlacnejších leteniek do Solúna začnite prezerať s dostatočným časovým predstihom. Plánujete si dovolenku na júl či august? Rezervujte si výhodné letenky online už v januári či februári. Ich výber je bohatší a ceny prijateľnejšie.

Ak ste, naopak, z časového hľadiska flexibilní a dokážete sa prispôsobiť termínom odletov či príletov, skúste si vyhľadať letecké spojenia s odletom a príletom počas jarných či jesenných dní. Práve v týchto termínoch môžete naraziť na mimoriadne lacné letenky do Solúnu. Odporúčame tiež využiť služby osvedčeného vyhľadávača lacných leteniek eSky. V sekcii Akcie na webe eSky bývajú pravidelne uverejňované atraktívne ponuky lacných leteniek s najlepšími cenami na webe. Systém eSky ich filtruje z ponúk viac ako 800 leteckých spoločností z celého sveta, vrátane tých nízkonákladových.

Stačí len udať miesto odletu a destináciu, kam chcete ísť, doplniť termíny a vyhľadávač vám za okamih predloží zoznam najlacnejších letov. Vďaka technológii Virtual Interlining si s eSky rýchlo a jednoducho naplánujete aj naozaj dlhé cesty, na ktorých treba minimálne raz prestupovať. Systém na základe vašich požiadaviek skombinuje dostupné lety a letenky tak, aby vás cesta vyšla čo najlacnejšie a ubehla čo najrýchlejšie. Nemusíte teda porovnávať najlepšie ponuky leteniek na internete – na webe eSky ich nájdete pod jednou strechou.

Okrem leteniek za nízke ceny vybavíte prostredníctvom eSky aj úrazové poistenie, poistenie batožiny, službu online check-in a ďalší balík služieb, využiteľných pred či po nástupe do lietadla. Ak si chcete počíhať na ponuky akciových leteniek, eSky bude vašim „strážnym psom“, ktorý vás na ne upozorní. Stačí si zdarma stiahnuť aplikáciu alebo sa prihlásiť na odber newsletterov. V oboch prípadoch sa môžete tešiť na najaktuálnejšie informácie o výhodných letenkách nielen do Solúnu, ale aj iných atraktívnych lokalít kdekoľvek na svete. Plaťte málo, poznávajte svet a objavujte čaro cestovania.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Solúna?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Solúna?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Solúna, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Solúna?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Solúna zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Solúne

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Solúna

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Solúne

Nájsť hotely v Solúne