Menu

Vyhľadať lety do Bologne

Ukázať filtre

Bologna

Lacné letenky do Bologne s eSky

Talianska Bologna sa nachádza na ekonomicky prosperujúcom severe Talianska. Čo sa týka cestovného ruchu, je možno trochu v tieni známejších prímorských destinácií a letovísk, no to neznamená, že nemá čo ponúknuť. Ak natrafíte na lacné letenky do Bologne, určite nad nimi pouvažujte. Bolognu sa naozaj oplatí zažiť. V hlavnom meste regiónu Emilia-Romagna sídli biskup aj údajne najstaršia univerzita na svete. Vznikla v roku 1088 a medzi jej absolventov patrili takí velikáni ako Dante Alighieri, Mikuláš Kopernik či Francesco Petrarca. Mesto sa môže pýšiť tiež tým, že patrí k najbohatším centrám v rámci celého Talianska a pravidelne sa umiestňuje na popredných priečkach v rebríčkoch miest s najvyššou životnou úrovňou. Sú to dostatočné dôvody k tomu, aby ste si začali hľadať letenky do Bologne?

Ako hľadať lacné letenky?

Chcete hľadať lacné letenky napríklad práve do Bologne a máte v tom trochu chaos? Stačí poznať zopár informácií a všetko pôjde ľahšie. Cena leteniek sa totiž odvíja od viacerých momentov a jedným z nich je sezónnosť. Lacné lety sa dajú nájsť aj počas vrcholiacej dovolenkovej sezóny, no pravdepodobnejšiu šancu budete mať, ak si svoj let naplánujete na jar či na jeseň. Vtedy turistov v lietadlách ubúda, ulice miest sú prázdnejšie a aj voda v moriach je ešte prijateľná.

Čas je naozaj dôležitý a pre výber leteniek to môže platiť dvojnásobne. Najlacnejšie letenky do Bologne (ale aj iných miest prakticky kdekoľvek na svete) sa vo všeobecnosti predávajú v dňoch a časoch, kedy dopravná špička utícha. Za takéto dni sa považujú najmä utorok, streda, ale tiež dni počas víkendu. Ak budete pátrať v ponuke leteniek, skúste sa zamerať práve na spomínané dni ako na dni príletu či odletu. Čo sa týka konkrétnych hodín, tak lacné letenky online sa predávajú najmä v čase menej populárnych odletov. Medzi ne v zásade patria odlety v obedňajších a večerných hodinách. Spojte faktory sezónnosti, nepopulárnych dní a hodín dohromady a s veľkou pravdepodobnosťou sa vám podarí nájsť najlacnejšie letenky. Skrátka a jasne, ak chcete ušetriť za letenky, cestujte v období, keď ostatní cestujú neradi.

Vyhľadávanie lacných leteniek vám však v mnohom dokáže uľahčiť overený vyhľadávač najlacnejších leteniek. Web eSky k takýmto vyhľadávačom patrí. Stránka eSky pracuje s databázou ponúk viac ako 860 leteckých spoločností. Nie len že všetky ponuky zhromažďuje na jednom mieste, eSky ich navyše logicky prepája tak, aby ste sa dopracovali k ceste, ktorá stojí najmenej a je najrýchlejšia. To je super najmä v prípade, že vás čaká jeden alebo viac prestupov – nemusíte riešiť každý let zvlášť, na eSky si všetko logicky naplánujete a rezervujete letenky za najnižšiu možnú cenu. Stránka eSky je prehľadná, jej ovládanie je intuitívne a rieši za vás vyhľadávanie lacných leteniek, ktoré sa neodkladne spája s porovnávaním.

Do Bologne zo Slovenska

Ak chcete letieť do Bologne zo Slovenska, máte možnosť využiť dokonca priame letecké spojenie! Vo svojom portfóliu ho má írska low-cost letecká spoločnosť Ryanair. Letenky z Bratislavy do Bologne sme prostredníctvom eSky našli za super cenu 20€. Hľadali sme s približne mesačným predstihom. Tak čo, skúsite nás prekonať? Čo sa týka dĺžky letu, tá je prijateľná aj pre ľudí, ktorí mávajú v lietadle strach. Z Bratislavy do Bologne sa dostanete za menej ako hodinu a pol, takže túto trasu by sme sa nebáli odporučiť ani ľuďom, ktorí lietadlom cestujú prvýkrát a chcú si overiť, ako toto pomerne špecifické cestovanie budú zvládať.

V prípade letov do Bologne z Košíc situácia nie je taká ružová. Priame linky na tejto trase zatiaľ nie sú k dispozícií a ak chcete letieť z Košíc do Bologne, musíte cestu riešiť s minimálne jedným medzipristátím v Prahe alebo Viedni. Treba si však kontrolovať časový harmonogram, pretože cesta sa vám vďaka prestupom môže nepríjemne natiahnuť.

Bologna letecky

Bologna letecky sa však dá riešiť aj z iných ako slovenských letísk. Na eSky sme napríklad našli letenky z Viedne do Bologne od Austrian Airlines, od konca októbra 2018 by ich však mali ponúkať aj aerolínie Laudamotion. Priamy let do Bologne z Budapešti sme zase našli u Wizz Air. Letisko v Budapešti však ponúka veľa možností aj pre lety do Bologne s jedným medzipristátím, napríklad u Lufthansy sme našli takýto let s prestupom v Mníchove a časom letu len minimálne prevyšujúcim 3 hodiny. Pokiaľ budete chcieť letieť do Bologne z Krakova, pravdepodobne využijete ponuku Ryanair. My sme vďaka eSky našli lacné letenky do Bologne za necelých 40€. Veľmi dobré spojenie do Talianska však ponúka letisko v Prahe. Ohromila nás najmä najlacnejšia letenky do Bologne z Prahy za cenu 10€! Existuje lepšia pozvánka na cesty ako práve táto?

Ak chcete aj vy nájsť najlacnejšie letenky do Bologne, určite si pomôže s vyhľadávačom eSky. Stačí zadať základné údaje vaše cesty a ostatnú prácu za vás spraví softvér. Či už potrebujete letenky na konkrétny dátum, alebo skrátka túžite cestovať čo najlacnejšie, eSky vám v každom prípade veľmi pomôže.

Letisko Bologna

Keď je reč o lietaní do mesta Bologna, bolo by dobré predstaviť si aj miestne letisko. Letisko Bologna, známe aj ako letisko Guglielma Marconiho, sa nachádza len 6 kilometrov severozápadne od centra mesta a približne 200 kilometrov juhovýchodne od Milána. Ide o medzinárodne letisko, ktorého vyťaženosť každoročne stúpa a aktuálne dosahuje hranicu približne 8 miliónov odbavených cestujúcich v priebehu roka.

Letiská, ktoré sú pomerne blízko centra miest, sa u turistov tešia veľkej obľube, a nie inak tomu je aj v prípade letiska v Bologni. Šesť kilometrová vzdialenosť medzi letiskom a mestom by sa dala prekonať dokonca aj na bicykli, aktuálne sú však v permanencii najmä autobusové linky, ktoré pendlujú medzi letisko a železničnou stanicou, ale tiež diaľnice v smere na Miláno (A1), Padovu (A13) a Anconu (A14). V pláne je aj vybudovanie železničného spojenia.

Hľadanie lacných leteniek – ako si ho uľahčiť

S eSky sa hľadanie lacných leteniek a plánovanie cesty stane doslova zábavou. Webová stránka je veľmi prehľadná, jasná a ide priamo k veci. Na home-page si v hornej časti všimnite niekoľko odkazov na podstránky, ktorá vám umožnia nie len nákup najlacnejších leteniek do Bologne, ale aj rezerváciu hotelov či automobilov kdekoľvek na svete. Na podstránke „Akcie“ zase nájdete aktuálne ponuky najlacnejších leteniek online, ktoré sú práve k dispozícii. Ak patríte k cestovateľom, ktorí sú časovo flexibilní a pri výbere ich najbližšej cesty zohráva podstatnú úlohu práve cena letenky, možno budete najčastejšie navštevovať práve toto oddelenie.

V prípade, že na prehliadanie webových stránok nemáte čas, môžete využiť službu prihlásenia sa na odber noviniek od eSky. Hneď ako sa objaví ponuka lacných leteniek, ktorá by vás mohla zaujímať, dostanete upozornenie emailom. Ak ale fungujete na mobilných zariadeniach a váš život ste neoddeliteľne spojili s používaním aplikácií, rozšírte svoj zoznam aj o aplikáciu od eSky. Vďaka nej sa rozžiari obrazovka vášho smartfónu vždy, keď sa v ponuke aerolínií vyskytne nejaká zaujímavá a najmä lacná letenky do Bologne či inej, vami preferovanej destinácie.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Bologne?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Bologne?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Bologne, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Bologne?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Bologne zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Bologni

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Bologne

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Bologni

Nájsť hotely v Bologni