Menu

Letenky Rím - Vyhľadať lety do Ríma

Ukázať filtre

Rím

Ako sa dostať do Ríma rýchlo a lacno?

Rím je hlavným a najväčším mestom Talianska a tiež jedným z najväčších európskych hlavných miest. Má bohatú históriu, azda aj preto sa nazýva večným mestom. Hovorí sa, že ak by ste chceli navštíviť všetky kostoly v Ríme behom jedného roka, museli by ste každý deň vstúpiť aspoň do troch z nich. Chcete stráviť nezabudnuteľný víkend v Ríme, alebo si na „večné mesto“ dokážete vyhradiť oveľa viac času? Vŕta vám v hlave otázka ako sa dostať do Ríma rýchlo a lacno? No, určite nie autobusom alebo autom, pretože by na vás čakala aspoň 13 hodinová štreka. Rím letecky a za desatinu času – to je tá správna možnosť! Ak navyše máte možnosť získať lacné letenky do Ríma, nie je nad čím uvažovať.

Kde nájsť lacné letenky do Ríma?

Nezáleží na tom, či ste skúseným cestovateľom alebo letíte prvýkrát. Tip na miesto, kde nájsť lacné letenky do Ríma ale aj iných destinácií, ocení každý. Existuje niekoľko spôsobov, ako letenky za výhodné ceny nájsť, no väčšina z nich je podobná hľadaniu ihly v kope sena. Ak chcete nájsť skutočne tie najlacnejšie letenky do Ríma, budete musieť preveriť každú leteckú spoločnosť zvlášť, to znamená kliknúť si na jej web stránku, zadať požadovaný čas príletu a odletu a modliť sa, aby vám na obrazovke vyskočila prijateľná ponuka letov do Ríma. Spravíte desiatky kliknutí a...? Možno letenky do Ríma nájdete a možno nie. Existuje ale aj iná možnosť a volá sa eSky. Web eSky zhromažďuje informácie zo stoviek a stoviek leteckých spoločností, je to teda akýsi katalóg či agregátor letov a leteniek. Výhoda pre vás ako zákazníka spočíva v tom, že máte všetky informácie a najlepšie ponuky leteniek pokope na jednom mieste. Jednoducho si teda môžete vyfiltrovať tie absolútne najlacnejšie letenky do Ríma a iných miest po celom svete bez zdĺhavého klikania a prepínania medzi rôznymi webmi.

Ako hľadať lacné letenky?

Kde hľadať lacné letenky už vieme, poďme si teraz povedať niečo aj o spôsobe, ako letenky za nízke ceny nájsť. Ako príklad si vezmime trebárs už spomínaný web eSky. V prehľadnom menu na domovskej stránke si zadáte miesto odletu a príletu, požadované rozmedzie dátumov a počet cestujúcich a ďalej už len stačí nechať pracovať vyhľadávací softvér eSky. Špeciálny prehliadač spomedzi stoviek, ba až tisícov možností vyberie tie najvyhovujúcejšie a najvýhodnejšie lety a zoradí ich podľa ceny, od najnižšej po najvyššiu.

V tomto konkrétnom prípade môžete prísť na to, že lety Slovensko Taliansko sa dajú podniknúť z Bratislavy aj Košíc. Lety z Bratislavy do Ríma majú v kompetencii napríklad Czech Airlines, Smartwings či Alitalia – pravda, väčšinou sa jedná o lety s aspoň jedným prestupom, najčastejšie v Prahe, Benátkach alebo Bologni. Čas letu trvá v priemere jednu až dve hodiny, celkový čas cesty sa však môže natiahnuť práve vďaka prestupom a čakaniu na pripojovací let.

Let zo Slovenska do Ríma však ponúka aj letisko Košice. Letovú trasu Košice – Rím zabezpečujú Austrian Airlines, Lufthansa, Air France či aerolínie KLM – opäť však s prestupmi, najčastejšie vo Viedni, Mníchove, Prahe alebo v Paríži. Ako vidieť, letenky do Ríma ponúka mnoho leteckých spoločností, od nízko nákladových až po tie klasické, ktoré patria medzi najväčších svetových gigantov leteckej dopravy. A je skvelé, že cestovať lietadlom do Ríma sa dá aj zo Slovenska, aj keď nie priamo. Ak si svoj let dobre načasujete, môžete ušetriť desiatky, ba až stovky eur za jednu letenku. Ako šetriť za letenky? To sa čoskoro dovziete.

Kedy si kupovať letenku?

Je zaujímavé, že cena leteniek nie je stála. Naopak, je pohyblivá a jej výška sa odvíja od rôznych faktorov, napríklad od vyťaženosti danej trasy či od času, v ktorom sa let má uskutočniť. Ani lety do Ríma v tomto prípade nie sú výnimkou. Aj ich, respektíve ceny leteniek, sa dotýka neviditeľná ruka trhu, dopyt a ponuka. Aj tu zákonite platí, že ak je dopyt väčší ako ponuka, nie je dôvod znižovať cenu leteniek. Ak ale ponuka výrazne presahuje dopyt, môže pokojne dôjsť k tomu, že za let z Bratislavy do Ríma ušetríte niekoľko desiatok, možno aj stoviek eur.

A práve v týchto momentoch oceníte vyhľadávacie know-how spoločnosti eSky. Na lacné letenky nemusíte striehnuť ako rys, pretože softvér to spraví za vás. Môžete kliknúť na podkategóriu „Akcie“ a nechať sa oslovovať super výhodnými letenkami, prípadne sa prihlásiť na odber newsletteru, nastaviť si presné parametre a dostávať len informácie, ktoré dostávať chcete. Takýmto spôsobom sa k vám môže ľahko a rýchlo dostať letenka do Ríma, Barcelony, Londýna či akejkoľvek inej destinácie za naozaj výhodnú cenu. Oplatí sa však striehnuť aj na drobnosti, respektíve podrobnosti – niektoré aerolínie nie len že ponúknu letenky za nízku cenu, ešte k nim navyše pridajú aj prepravu batožiny či občerstvenie v cene letu. A s takouto „výbavou“ sa už cestuje vskutku pohodlne.

Letisko v Ríme

Nech už poletíte do Ríma z Bratislavy alebo Košíc, s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou vás v Taliansku privíta letisko Leonarda da Vinci-Fiumicino. Ide o jedno z najrušnejších letísk v Európe, veď každoročne jeho personál odbaví zhruba 40 miliónov cestujúcich. Letisko, pomenované po géniovi, ktorý má okrem iného na svedomí prvé známe náčrty a prototypy lietajúcich strojov, sa nachádza zhruba 35 kilometrov západne od historického centra Ríma.

Pýtate sa ako sa dostať z letiska v Ríme do centra mesta? Doprava z aj do tohto letiskového kolosu je zabezpečená šesťprúdovou cestou a viacerými autobusmi či taxislužbou. Dá sa využiť aj doprava po vlastnej ose, dôrazne však odporúčame používať GPS navigáciu a dávať dobý pozor pri riadení vozidla – talianske cesty a premávka sú totiž známe tým, že vodiči nie vždy rešpektujú dopravné predpisy.

Spoľahnúť sa však dá na železničnú dopravu, ktorá má zastávky aj priamo na letisku. Jazdí tu Leonardo Express aj lokálne vlaky, väčšinou každých 15 minút. Letisko v Ríme považujte za vstupnú bránu do „večného mesta“, ktoré údajne založili Romulus a Remus.

Dovolenka v Ríme

Ak premýšľate kam vyrazíte najbližšie, pouvažujte aj nad letenkami do Ríma. Nezabudnite, že na lacné letenky do Ríma možno budete musieť trošku počkať, no čakanie sa vám rozhodne vyplatí. Kto už v Ríme bol, ten iste potvrdí, že nechať sa strhnúť miestnym pomerne hektickým prostredím je veľmi jednoduché. Nespravte túto chybu aj vy a doprajte si na rímske pamiatky dostatok času. Mesto je tak rozsiahle, že vidieť z neho všetko nie je behom pár dní možné. Je však možné sa doň vrátiť a to aj opakovane, veď letenky do Ríma sú v ponuke dennodenne. Počkajte si na výhodné ceny leteniek a ponuky letov do Ríma či iných miest nie len v Európe a oddajte sa super zážitkom, ktoré vám prinesie len cestovanie. To, čo uvidíte a zažijete, vám zostane navždy.

Rím letecky predstavuje výbornú možnosť, ako načerpať nové skúsenosti a pocity. Týmto historickým mestom, ktoré je stovky, ba tisícky rokov jedným z najdôležitejších miest na svete, budete unesení, či už pri pohľade z lietadla alebo aj neskôr, po jeho pristátí. Čaru tohto veľkomesta sa brániť nemusíte, podmaní si vás tak či tak, možno rovnako ako lacné cestovanie a lietanie.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Ríma?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Ríma?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Ríma, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Ríma?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Ríma zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Ríme

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Ríma

Rím je hlavné mesto Talianska, ktoré má vo svojich hraniciach aj suverénny a samostatný štát – Vatikán, ktorý je sídlom katolíckej cirkvi a pápeža. Keď už sme pri Vatikáne, určite musíte sem vidieť Baziliku svätého Petra a Sixtínsku kaplnku, ale to asi viete. Mesto má dva medzinárodné letiska – Ciampino a Fiumicino. Na letisku Ciampino pôsobia len nízkonákladové letecké spoločnosti. Z Bratislavy priame lacné lety do Ríma má vo svojej ponuke írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair, ktorá na letisku Ciampino má aj svoju základňu. Lety do Ríma môžete nájsť prostredníctvom nášho vyhľadávača, alebo nám zavolajte na infolinku a my ich vyhľadáme pre Vás.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Ríme

Nájsť hotely v Ríme