Menu

Vyhľadať lety do Alghero

Ukázať filtre

Alghero

Lacné letenky - Alghero. Objavte kúsok Katalánska v letovisku na Sardínii.

Lacné letenky na Sardíniu sú každoročne, najmä však počas horúcej letnej sezóny, žiadaným artiklom. Nie je sa čomu diviť, veď tento ostrov v Stredozemnom mori patrí k najvychytenejším turistickým destináciám v Európe. Páčilo by sa aj vám tráviť leto na sardínskych plážach? V tom prípade máme pre vás jeden tip – zarezervujte si letenky do Alghera. Toto historické mesto v severozápadnej časti Sardínie má neopakovateľnú atmosféru aj vďaka nepopierateľnému katalánskemu vplyvu.

Čo sa oplatí vidieť v meste Alghero

Alghero je tak trochu historický katalánsky skanzen. V 14. storočí sa sem totiž presťahovala početná kolónia z Katalánska. Je to poznať na architektúre stavieb a tiež na fakte, že katalánčina sa tu ako jazyk zachovala dodnes, hoci v jej stredovekej podobe.

Hľadáte typické prímorské miesto s príjemnou atmosférou, úzkymi uličkami a skvelou klímou? Začnite riešiť lacné letenky do Alghera kým nie je neskoro. V tomto sardínskom mestečku nájdete krásne pláže a skvelé lokality na potápanie. Oba parametre sú vlastné pláži Le Bombarde, rozprestierajúcej sa na Riviera di Corallo. Podobne skvelé podmienky na potápanie či surfovanie však panujú aj na susednej časti Koralovej riviéry, na pláži Lazzaretto. Pre rodiny s deťmi sú zase ako stvorené pláže Mugoni a Maria Pia a to najmä vďaka čistučkej vode a mierne sa zvažujúcemu brehu. To však zďaleka nie je všetko – krásne piesočnaté a bezpečné pláže nájdete pozdĺž celého pobrežia mestečka Alghera.

Samotné centrum mesta dýcha dokonalou prímorskou atmosférou. Objavíte v ňom typické úzke uličky a viaceré historické pamiatky – k najstarším patrí kostol San Francesco a mestská brána Torre dell Portal, obe z druhej polovice 14. storočia. Najznámejšou stavbou Alghery je však gotická katedrála Santa Maria či mestské hradby s baštami Bastione della Maddalena alebo Torre di San Giacomo. Ponuka letov do Alghera však turistov oslovuje aj vďaka celému radu špecialít, ktoré tu môžu ochutnať. Medzi miestne gastronomické lahôdky patria najmä tunajšie langusty, ku ktorým sa servírujú vyberané talianske vína. Biele Vermentino, červené a ružové Cannonaou alebo červené Anghelu Ruju – ktoré by ste najradšej ochutnali vy?

Lacné letenky do Alghera

Na ostrov Sardínia je vo všeobecnosti možné dostať sa buď loďou alebo lietadlom. Pokiaľ ide o leteckú prepravu v meste Alghero, tá je zabezpečené prostredníctvom letiska Alghero – Riviera del Corallo. Letisko je známe aj pod názvom Alghero-Fertilia a nachádza sa zhruba 8 kilometrov severozápadne od centra mesta. Alghero Fertilia je popri letiskách Olbia Costa Smeralda a Cagliari – Elmas tretím letiskom, ktoré zabezpečuje leteckú dopravu na Sardínii.

Priame pravidelné lety a letenky z Bratislavy do Alghera zatiaľ nie sú zavedené. Podobná situácia je aj v prípade letov Košice – Alghero. Letisko v meste Alghero odbavuje počas celého roka len niekoľko pravidelných liniek, ktoré smerujú do a z Milána, Ríma, Bergama, Pisy, Bologne, ale tiež letenky do Londýna či Bukurešti. Sezónne sa však lieta aj na linkách Alghero – Praha, Charleroi, Madrid a vďaka spoločnosti Ryanair je v letnej sezóne v prevádzke aj trasa Bratislava – Alghero. Let trvá len niečo viac ako 2 hodiny, lieta sa v intervaloch utorok – sobota a najlacnejšie letenky do Alghera vás môžu vyjsť len na niekoľko desiatok eur.

Na podobnú cenu za letenky na Sardíniu, konkrétne do mesta Alghero, môžete natrafiť aj pri ponukách letov z letiska v Budapešti. Aj v tomto prípade však ide o sezónne spojenie. Možnosti sú teda rôzne – letieť do Alghera môžete kedykoľvek počas roka, avšak s prestupmi v Miláne alebo Ríme, sezónne sa dá lietať aj priamo z Bratislavy alebo Budapešti. Ak budete riešiť letenky do Alghera, určite pri svojom pátraní po nich využite vyhľadávač leteniek.

Vyhľadávanie leteniek do Alghera cez eSky

Vyhľadávač leteniek eSky pracuje s databázou a ponukami leteniek od viac ako 800 leteckých spoločností. V kurze sú najmä ponuky najlacnejších leteniek na internete. Okrem nich si na webe eSky môžete zarezervovať aj ubytovanie či vozidlo z autopožičovne – obe s ohľadom na čas vášho príletu a odletu z cieľovej destinácie.

Výhodou je, že s eSky získate prehľad o najvýhodnejších letenkách na trhu. Stačí zadať niekoľko potrebných údajov ako dátum a miesto príletu a odletu a vyhľadávací systém vám z mamutej databázy vyfiltruje tie časovo a finančne najvýhodnejšie ponuky lacných leteniek. Hľadať online letenky do Alghera či iných letovísk po celom svete nemôže byť jednoduchšie.

Výsledky vyhľadávania sú maximálne prehľadné. Dozviete sa z nich nie len cenu letenky, ale aj typ stroja, ktorým sa poletí, čas odletu a príletu či podrobnosti o cestovnej triede a službách, ktoré sú alebo nie sú v cene letenky. V ďalšej fáze rezervácie letenky si môžete prikúpiť službu online check-in, cestovné poistenie, ale tiež niekoľko služieb pre komfortnejší let (výber sedadla, prednostný nástup na palubu atď.).

Výhody rezervácie leteniek cez systém eSky oceníte aj vtedy, ak pri presune do cieľovej destinácie budete musieť presadať z letu na let. Komplikovanejšie letecké spojenia nie sú pre eSky problémom. Poletíte do mesta Alghero mimo turistickej sezóny? Pravdepodobne teda budete prestupovať v Miláne či Ríme. S eSky však nemusíte riešiť komplikovaný itinerár ani rezervovať najlacnejšie letenky do Alghera zvlášť pre každý let. Vďaka technológii Virtual Interlining vybavíte rôzne lety naraz a za najlepšiu možnú cenu.

Prehľad o najlacnejších letenkách

Prehľad o lacných letenkách sa vždy hodí. To platí najmä pre sezónne a nepravidelné linky a letovisko Alghero na Sardínii. Túžite po letenkách do Alghera, no neviete kedy bude spustený ich predaj? Možno už práve beží. Kliknite na eSky, zadajte miesto odletu a cieľovú destináciu a požadovaný dátum spolu s dostupnými letenkami do Alghera si vyhľadajte v kalendári. Webová stránka eSky je responzívna, čo znamená, že ju bez problémov a v rovnako vysokej kvalite otvoríte na veľkom monitore počítača a tiež na hociktorom tablete či smartfóne.

Na najlacnejšie letenky na Sardíniu a ponuky leteniek do Alghera vás však môže upozorniť aj aplikácia eSky. Jej inštalácia je bezplatná a využitie obrovské. Zadajte s požadované parametre a zbierajte notifikácie a ponuky lacných leteniek na Sardíniu, Korziku a v podstate kamkoľvek na svete. V prípade, že vám viac vyhovuje mailová komunikácia, môžete sa prihlásiť na odber noviniek eSky. Aj takto, vďaka newsletterom, si udržíte prehľad a vedomosť o najlacnejších letenkách na internete.

Nezáleží na tom, či patríte ku skúseným cestovateľom alebo ľuďom, ktorí si dovolenku v zahraničí užijú raz za päť rokov. Ponuka lacných leteniek online a komplexné riešenia v podobe rezervácie ubytovania, vozidla či cestovného poistenia je na eSky pre každého. eSky vás prevedie každou fázou vašej cesty bezpečne a nekomplikovane.

Na letenky za výhodnú cenu nikdy nie je neskoro. Ak ale chcete svoje šance na ich zisk zvýšiť, rezervujte si let v dostatočnom predstihu. Ponuka leteniek do Alghera môže byť časom veľmi horúca a ceny za let môžu vďaka zvyšujúcemu sa dopytu po letenkách stúpať.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Alghero?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Alghero?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Alghero, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Alghero?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Alghero zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Alghero

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Alghero

Hľadáte perfektnú letnú dovolenku? Pozrite si aktuálne lacné letenky na taliansky ostrov Sardíniu. Letenky do Alghera sú v predaji za tie najnižšie ceny a vaša dovolenka začne už v lietadle. Romantické Taliansko má mnoho ostrovov, no Sardínia patrí medzi tie najkrajšie. Pre svoju väčšiu rozlohu vám ponúkne krásne pláže, no tiež ľahkú turistiku s perfektnými vyhliadkovými plošinami. Pozrite si lacné letenky do Alghera a naplánujte svoju letnú dovolenku v Taliansku. Pripravte si však žalúdok na všetko to dobré jedlo a víno, ktoré krajinu preslávili po celom svete. Taliansko je vždy dobrý nápad.

Tabuľa odletov a príletov: Alghero

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Alghero

Nájsť hotely v Alghero