Menu

Letenky Bari - Vyhľadať lety do Bari

Ukázať filtre

Bari

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: taliančina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Pivo na čerstvom vzduchu

  V Bari je povolené piť alkohol vo verejných priestoroch. Vo večerných hodinách pivo (napr. Peroni za 1 euro) a jedlo je možno kúpiť, napr. na móle San Nicolo, na Lungomare a Piazza Meracnatile.

 • Nielen v sezóne

  V Bari je počasie perfektné a to po celý rok. Ak nemáte radi horúce počasie, iďte tam v septembri alebo v októbri - nebude príliš horúco, no napriek tomu dokážete stráviť príjemný čas na pláži.

 • Ako sa dostať do mesta z letiska?

  Najlacnejší spôsob, ako cestovať do Bari je mestská hromadná doprava - autobusová linka 16 (lístky stoja 1 až 1,5 euro) alebo metrom, taxík je najrýchlejší no stojí nad 20 eur, alebo najatým autom. Môžete tiež využiť Tempesta Shuttle Bus (4 eur.).

Bari

Lacné letenky do Bari – tip na super dovolenku

Zvažujete čo s letom a rozmýšľate nad dovolenkou v Taliansku? Čo tak vyskúšať lacné letenky do Bari a spoznať život na juhovýchodnom pobreží talianskej čižmy? Mnohí návštevníci radia Bari medzi najkrajšie miesta Talianska. Chcete vedieť prečo? Najlepšie spravíte, ak do Bari pricestujete a presvedčíte sa na vlastné oči a na vlastnej koži. Pohodová atmosféra tu priam sála z každého rohu. Naplánujte si city break v Bari, prípadne vezmite celú rodinu a strávte nezabudnuteľné dni pri Jadranskom mori!

Bari – základné informácie a zaujímavosti

Bari sa nachádza v rovnomennej provincii regiónu Apúlia, ktorej je zároveň hlavným mestom. Žije v ňom približne 700 tisíc obyvateľov a mesto ako také leží 1 meter nad morom. Bari je spolu s Neapolom a Palermom významným ekonomickým centrom južnej časti Talianska, nachádza sa tu prístav i univerzita.

Turisti, ktorí využívajú najlacnejšie letenky do Bari, vo veľkom počte navštevujú štvrť Murat, tvoriacu srdce mesta. Láka najmä promenáda pri mori a uličky s množstvom obchodov. V Bari však nájdete aj mnoho sakrálnych pamiatok; za všetky spomenieme baziliku sv. Mikuláśa z roku 1087, ktorá uchováva pozostatky tohto známeho svätca.

Let do Bari sa oplatí absolvovať už len kvôli miestnej kuchyni. Tá je založená na lokálnych produktoch – olivovom oleji, pšenici, zelenine, ovocí, víne a samozrejme všakovakých druhoch rýb. Výborná povesť cestovín orechiette, recchietelle, cavatelli či chiancarelle prekročila hranice mesta, podobne ako zvesť o vínach z regiónu Apúlia; hovoríme najmä o Castel del Monte či sviežom Moscato di Trani.

Do Bari letecky

Ako sa dostať na Apeninský polostrov? Okrem prepravy autom sa dá využiť verejná doprava. Ísť priamym vlakom do Talianska zo Slovenska sa však nedá, treba minimálne raz prestupovať. Oveľa rýchlejšia a komfortnejšia je však cesta lietadlom. Ponuky lacných leteniek do Talianska sa dajú využiť celoročne, vrátane tých do Bari.

A čo to znamená ísť lacno do Talianska? Nuž vedzte, že cena letenky do Bari vás naozaj nezruinuje. Stačí trochu šťastia a môžete sa dostať k letenkám za cenu lepšej večere pre dvoch. Bari letecky vás môže vyjsť na 60, 40 eur či dokonca ešte menej. Takto lacno do Talianska?! Áno, je to tak.

Vybrať sa lietadlom do Bari znie ako ideálna dovolenka pre jedného, no ani páry či rodiny by sa tu akiste nenudili. Z letísk v strednej Európe lietajú do Bari lacno najmä nízkonákladové aerolínie WizzAir či Ryanair.

V ponuke sú letenky z Budapešti do Bari, rovnako ako lacné letenky do Bari z Viedne, Krakova alebo Prahy. Priame lety do Bari z Bratislavy či Košíc zatiaľ nie sú na programe dňa, no aj z našich letísk sa do Bari dá lietať veľmi lacno, i keď s prestupom. Na druhej strane, pár hodín čakania v Ríme vám aspoň dá príležitosť spoznať kúsok tohto úžasného mesta bez toho, že by ste si museli kupovať letenky do Ríma. I keď ani tie by neboli na zahodenie, čo poviete?

Letisko v Bari

Letecká doprava do Bari smeruje na miestne medzinárodné letisko, pomenované po Karolovi Wojtylovi, obľúbenom pápežovi. Letisko sa nachádza necelých 10 kilometrov severozápadne od centra mesta.

Letisko v Bari bolo postavené v tridsiatych rokoch minulého storočia. Prešlo postupnou modernizáciou, okrem iného aj z dôvodu konania Majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré v roku 1990 hostilo Taliansko. V súčasnosti slúži vnútroštátnej a medzinárodnej leteckej doprave. V kurze sú najmä hlavné európske destinácie (vrátane dovolenkových), je však možné absolvovať aj let z Bari do Sharm El Sheikhu.

Nasmerovala vás ponuka leteniek do Bari na toto letisko a radi by ste sa dostali do centra mesta? Využite cestnú komunikáciu A14 či železničnú dopravu, ktorá spája letisko priamo s centrom Bari. K dispozícii sú tiež viaceré autobusové linky, ktoré okrem Bari smerujú aj na letiská v Brindisi či Foggii. Tieto mestá sú od Bari vzdialené asi hodinu cesty (Brindisi na juhovýchod, Foggia smerom na severozápad).

Kedy a ako zháňať lacné letenky do Bari

Akciové letenky do Bari sa vďaka príjemnému stredomorskému podnebiu s miernymi zimami a horúcimi, suchými letami oplatí hľadať celoročne. Od júna do septembra sa priemerná denná teplota v Bari pohybuje nad úrovňou 21 °C, no ani v máji či októbri nie je oveľa nižšia.

Ak plánujete stráviť v Bari letnú dovolenku spojenú s kúpaním v mori, rezervujte si najlacnejšie letenky do Talianska na jún, júl či august, kedy sú tu teploty najvyššie a voda v mori najteplejšia. Neotáľajte však veľmi a letenky si rezervujte s dostatočným predstihom. Ak budete vyberať niekoľko mesiacov pred plánovaným odletom, s veľkou pravdepodobnosťou bude dostatok voľných miest a aj cena leteniek bude priaznivá. Na last minute letenky sa neoplatí čakať, možno ani žiadne nebudú a ak, tak za oveľa vyššiu cenu.

V prípade, že sa chcete túlať uličkami a poznávať Bari a jeho okolie, voľte pre svoj let jarné či neskoré letné alebo skoršie jesenné dni. Oveľa menej turistov a príjemnejšie teploty budú na prechádzky mestom ideálne. V tomto čase sa zvlášť oplatí vyraziť si do Bari na krátky city break.

Vyhľadávač leteniek – dobrý tip ako ušetriť za letenky

Vyhľadávač lacných leteniek predstavuje skvelú možnosť, ako hľadanie lacných leteniek urýchliť a zjednodušiť. Ak chcete využiť prehľadný a osvedčený vyhľadávač s veľkou databázou ponúk leteniek, vyskúšajte loviť letenky cez eSky.

Databáza eSky integruje ponuky niekoľkých stoviek leteckých spoločností. Môžete v nej nájsť pravidelné, sezónne i charterové linky z ktoréhokoľvek letiska na svete do ktorejkoľvek destinácie. Stačí len zadať typ letenky, miesto a termín príletu a odletu, vybrať si triedu a počet cestujúcich. O ostatné sa postará eSky.

Na základe zadaných údajov dokáže systém vyselektovať najlacnejšie letenky pre daný smer. Z ponuky si môžete vybrať tie, ktoré vám najviac vyhovujú. V ďalšom kroku nasleduje rezervácia letenky. Tá je opäť veľmi rýchla a bezproblémová, navyše si počas nej môžete prikúpiť poistenie na cesty či doplnkové služby (registrovanú batožinu, občerstvenie v lietadle a tak ďalej).

Akciové ponuky leteniek vždy na dosah

Lákajú vás akciové ponuky leteniek? Vaši priatelia už možno nejaké z nich využili a z ciest si priniesli množstvo skvelých zážitkov. Túžite po podobných dobrodružstvách aj vy? Spoľahnite sa na eSky a riešenia, ktoré vám uľahčia cestovanie.

Stiahnite si bezplatnú aplikáciu od eSky a nechajte sa informovať o aktuálnych ponukách leteniek. Najlepšie letenky online vám neuniknú ani vtedy, keď sa prihlásite na odber noviniek. Newsletter eSky si nájdete vo svojej mailovej schránke vždy, keď sa na trhu objaví super letenka do vami vybraného mesta.

Lákajú vás diaľky, no neviete si vybrať destináciu? Kliknite si na web eSky a vojdite do sekcie Akcie. Kedykoľvek tu nájdete výber najatraktívnejších leteniek do celého sveta. Pravidelne sa tu objavujú letenky na Maltu, Island, do Ríma, Moskvy, ale aj Los Angeles či Kanady.

Začnite cestovať pohodlnejšie a lacnejšie. Vaše cestovateľské zážitky môže odštartovať práve let do Bari. Zarezervujte si ho teraz a spolu s ním aj ubytovanie v tomto príjemnom prímorskom mestečku. Letenky, poistenie, ubytovanie a dokonca aj vypožičanie automobilu vybavíte pod jednou strechou, na webe eSky.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Bari?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Bari?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Bari, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Bari?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Bari zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Bari

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Bari

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Bari

Nájsť hotely v Bari