Menu

Letenky Palermo - Vyhľadať lety do Palerma

Ukázať filtre

Palermo

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: taliančina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Čo piť v Palerme

  Vo večerných hodinách obyvatelia hlavného mesta Sicílie zvyčajne pijú Zibibbo, teda sladké víno, ktorého pohár v baroch zvyčajne stojí asi 1 euro.

 • Skutočná Sicília

  Ak hľadáte sicílsku kvintesenciu - hlučný život, iďte na mestské trhy, napr. Capo, Vuucciria alebo Ballaro. Kúpite si tam čerstvé ovocie, zeleninu, víno a lahodné pochúťky.

 • Na žúr

  Palermo sa môže pochváliť umeleckou štvrťou Kalsa, ktorej námestia vo víkendových večerných hodinách sú plné mladých ľudí. Musíte to uvidieť.

Čo vidieť v Palerme?

Hlavné mesto Sicílie v návštevníkoch vyvoláva rôzne emócie - od potešenia atmosférou mesta až po sklamanie nedostatkom typických turistických atrakcií. Určite bude oslovovať ľudí, ktorí hľadajú dobré počasie, vynikajúcu kuchyňu a autentickosť.
 
Palermo je zanedbané, neustále zapchaté a špinavé, no napriek tomu je to jedno z najnavštevovanejších miest v Taliansku. Prečo? Lebo je skutočné a je tu cítiť dolce far niente. Kam ísť? Samozrejme mali by ste uvidieť ulice via Roma a Corso Vittorio Emanuele, rovnako ako okolie prístavu, kde si môžete nielen vychutnať krásny výhľad, ale aj zjesť typické talianske občerstvenie od pouličných predavačov. Mali by ste navštíviť okrem iného aj Cappella Palatine Palazzo dei Normanni, teda kaplnku s unikátnymi mozaikami z 12. storočia, ktorá je vedľa kráľovského paláca z 11. storočia. Kaplnka je zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Nezabudnite tiež ísť do mestskej katedrály - Cattedrale di Palermo, ktorá architektonickými odborníkmi je považovaná za nočnú moru. V priebehu rokov prešla mnohými rozšíreniami a rekonštrukciami, a preto dnes je ťažké povedať, aký architektonický štýl predstavuje. No určite by ste mali isť na terasu, ktorá sa nachádza na jej streche. Zaujímavým, ale trochu kontroverzným miestom sú katakomby Convento dei Cappucini. Musíte vidieť aj námestie Piazza Bellini s tromi pôvodnými kostolmi vrátane San Cataldo a La Martorana.
 
Palermo je cieľom mnohých kulinárskych výletov, pretože mesto je známe svojimi mimoriadne chutnými a lacnými pouličnými jedlami. Najlepšie stánky nájdete každú noc na ulici Discesa Maccheronai v blízkosti námestia Piazza San Domenico. Určite ochutnajte arancini, teda opečené ryžové guľôčky plnené napr. syrom, mäsom alebo špenátom, panini e Panella crocchè teda žemľu so sezamom s vyprážanými fašírkami so zemiakov a cíceru, rovnako ako grilované morské plody, napr. vongole, ustrice, chobotnice, kalamáre a krevety. Na Sicílii musíte tiež ochutnať caponatu - zeleninový guláš s baklažánom a špecialitu Palerma - pane ca’ meusa - vyprážaná teľacia slezina v žemli.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Palerma?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Palerma?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Palerma, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Palerma?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Palerma zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Palerme

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Palerma

Nájdite si letenky do Palerma na Sicílii a navštívte toto jedinečné Talianske mesto. Hlavné mesto Sicílie, ktorá je najväčším ostrovom v Stredozemnom mori. Nezabudnite navštíviť Palermskú katedrálu a Palatínsku kaplnku. Podobne ako celé Taliansko, aj Sicília je plná histórie na každom rohu. Ak máte radi prírodu, zastavte sa v kostolíku San Giovanni degli Eremiti, ktorý je obklopený krásnou záhradou, alebo vybehnite do hôr, smerom k Monte Pellegrino. Taliansko je aj o jedle a Palermo nezaostáva. V meste nájdete mnoho trhov s jedlom, no tie najznámejšie sú Ballaro, Cap a Vucciria, ktoré ležia priamo v centre. Rezervujte si lacné letenky do Palerma a ochutnajte Sicíliu.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Palerme

Nájsť hotely v Palerme