Menu

Vyhľadať lety do Olbie

Ukázať filtre

Olbia

Letenky Olbia

Letenky Olbia – výlet na Sardíniu za rozumné peniaze

Dovolenka na Sardínii, to znie ako celkom dobrý plán na leto. Ostrov ponúka pre každého niečo – letenky na Sardíniu zháňajú turisti, milovníci histórie i potápania a vodných športov. Čakajú vás príjemné zákutia, priezračná voda a panenské pláže, kde môžete nerušene oddychovať. Spoznajte potenciál Sardínie a navštívte mesto Olbia. Prečo si rezervovať letenky do Olbie?

Olbia – základné informácie

Olbia sa nachádza na severovýchode Sardínie, v provincii Sassari. Mesto plní úlohu hospodárskeho centra severnej Sardínie. Prekvitá tu najmä cestovný ruch, veď neďaleko Olbie leží vychytená turistická oblasť Costa Smeralda. O letenky do Olbie má záujem čoraz viac ľudí aj preto, že v destinácii nie je núdza o krásne pláže s azúrovo čistou vodou.

Olbia sa pýši bohatou históriou, ktorá siaha až do čias pred naším letopočtom. Najznámejšia pamiatka však datuje svoj vznik oveľa neskôr, do 11. až 12. storočia. Jedná sa o baziliku San Simplicio, v blízkosti ktorej je možné obdivovať aj stredoveký kostol sv. Pavla Apoštola zo 17. storočia. K miestnym pozoruhodnostiam, ktoré by mal vidieť každý, kto si kúpi lacné letenky do Olbie, patrí aj niekoľko dolmenov a menhirov, zvyšky rímskeho fóra a akvaduktu či Castello di Pedres neďaleko Olbie.

Absolútnou vychytávkou je Costa Smeralda – Smaragdové pobrežie. Prírodné krásy sa tu snúbia so smaragdovou vodou a bielymi piesočnatými plážami, pričom všetko dohromady vytvára absolútne úžasnú scenériu. Nečudo, že aj vďaka Costa Smeralda sa o lety do Olbie zaujímajú mnohé svetové celebrity, kroky ktorých smerujú najmä do Porto Cervo – centra Smaragdového pobrežia.

Väčšina však lacný let do Olbie neabsolvuje preto, aby paparazzovala hollywoodske hviezdy. Pre mnohých ľudí sú najväčším lákadlom neuveriteľné pláže a možnosti vyžitia, ktoré poskytujú. Potápanie, plávanie, vodné bicykle, šnorchlovanie, windsurfing či plávanie s delfínmi – kto by odolal? Podľahnúť lákadlám pláží Cala Banana, Terza Spiaggia či La Cinta je veľmi jednoduché a príjemné...

Letenky do Olbie zo Slovenska

Lacné lety do Olbie môžete absolvovať aj zo Slovenských letísk. Avšak väčšina letov, ktoré obsluhuje letisko Costa Smeralda, je sezónneho charakteru. To platí aj pre lety z Bratislavy do Olbie. Letenky Olbia – Bratislava je možné zakúpiť najmä počas letných mesiacov. Hoci sa Sardínia teší z miernych zím a teplých jarných a jesenných mesiacov, letá sú na ostrove predsa len najatraktívnejšie. Je tomu tak aj vďaka množstvu slnečných dní. Veď od mája do augusta môžete v Olbii zažiť v priemere 300 slnečných hodín za mesiac. To v priemere vychádza na krásnych 10 hodín plných slnka denne. Dobrý argument pre kúpu leteniek do Olbie?

Najlacnejšie letenky do Olbie vás určite nezruinujú. V prípade priameho letu z Bratislavy na Sardíniu sa cena letenky do Olbie pohybuje na úrovni niekoľkých desiatok eur. Podobnú sumu zaplatíte aj vtedy, ak využijete priame lety z Viedne do Olbie či Düsseldorfu, kam smerujú aj lety z Košického letiska. Zakúpiť sa dajú aj letenky Praha – Olbia, no aj v tomto prípade sa jedná o let sezónneho charakteru. Ak chcete letieť do Olbie kedykoľvek počas roka, musíte využiť pravidelné a priame lety z letísk vo Verone, Amsterdame, Londýne (Luton) či Miláne.

Letisko Costa Smeralda

Aj tie najlacnejšie lety do Olbie vás s veľkou pravdepodobnosťou dostanú na letisko Costa Smeralda. Nachádza sa približne 4 kilometre od centra mesta a pôvodne slúžilo vojenským účelom. V 60-tych rokoch minulého storočia sa tu začalo s komerčnými letmi, neskôr došlo k rozšíreniu a zmodernizovaniu celého letiska. V roku 2004 bol predstavený celkom nový terminál, ktorý výrazne rozšíril možnosti letiska. To je schopné odbaviť približne 5 miliónov cestujúcich ročne.

Jedná sa o moderné letisko vybavené obchodmi, reštauráciami, nájdete tu dokonca malú galériu a plochy s miestnou flórou. Popri letisku v Cagliari, ktoré však leží na opačnej strane ostrova, je práve letisko Costa Smeralda najvýznamnejším dopravným uzlom Sardínie. Podobne výhodné ako ponuky leteniek do Olbie sú aj možnosti prepravy z letiska do centra mesta. Funguje tu pravidelná autobusová doprava, pričom cesta z letiska do Olbie trvá približne 15 minút. Z mesta, respektíve miestnej železničnej stanice, sa následné dá cestovať v podstate kamkoľvek v rámci Sardínie.

Ako na lacné letenky do Olbie?

Zaujala vás ponuka lacných leteniek do Olbie a radi by ste si zarezervovali let na Sardíniu? S výberom leteniek určite neotáľajte. Čakať na last-minute letenky na Sardíniu sa príliš neoplatí, oveľa rozumnejšie je zarezervovať si akciové letenky do Olbie včas a s dostatočným predstihom. Začnite hľadať výhodné lety do Olbie už mesiac či dva pred plánovaným odletom. Získate potrebný čas a aj výber leteniek bude bohatší.

Netreba zabúdať, že ponuka najlacnejších leteniek do Olbie je takmer výlučne koncentrovaná sezónne. Sezónne letenky bývajú zväčšia drahšie ako tie mimosezónne, no v tomto prípade to celkom neplatí. Aj behom vyťaženého letného dovolenkového obdobia je možné zarezervovať si lacné letenky Olbia doslova za pár eur.

Niekedy stačí, ak je cestovateľ dostatočne flexibilný a nevadí mu cestovanie v skorých ranných či neskorých večerných hodinách. Práve to sú totiž časy, ktoré väčšine ľudí priveľmi nevoňajú. Linky s odletom skoro ráno a neskoro večer býva problém naplniť, preto aj letenky na ne sú neraz za akciovú cenu; a práve to by mohla byť šanca pre vás, ako ušetriť za letenky.

TIP: kúpa leteniek cez vyhľadávač lacných letov

Tajným tromfom pri honbe za čo najlacnejšími letenkami môže byť overený vyhľadávač lacných leteniek. Jeho výhodou je, že na jednom mieste zobrazuje stovky, tisíce, možno desaťtisíce leteniek od stoviek leteckých spoločností.

Kto chce získať letenky za najlepšiu cenu, ten by mal využívať osvedčený vyhľadávač leteniek. K ušetreným finančným prostriedkom sa pridá aj ušetrený čas, ktorý nemusíte venovať hľadaniu a porovnávaniu ponúk dopravcov. Vyhľadávač môže byť veľmi nápomocný aj v prípade, kedy cestovateľa čaká let s niekoľkými prestupmi.

Softvér vyhľadávača totiž dokáže spárovať do logického celku aj navzájom nesúvisiace lety tak, aby prestup medzi jednotlivými linkami bol čo najkratší a cesta plynulá, lacná a pohodlná. Ak ste si zarezervovali lacné letenky do Olbie, určite sa vám bude hodiť aj ubytovanie v Olbii. Overený vyhľadávač lacných leteniek vie byť nápomocný aj v tomto smere. Cestovať s najnovšími technológiami je prosto radosť a pohoda.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Olbie?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Olbie?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Olbie, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Olbie?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Olbie zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Olbii

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Olbie

Tabuľa odletov a príletov: Olbia

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Olbii

Nájsť hotely v Olbii