Menu

Vyhľadať lety do Viedne

Ukázať filtre

Viedeň

Letenky do Viedne – čo je dobré vedieť

Viedeň bola odjakživa multikultúrnym centrom strednej Európy. Miešanie rôznych vplyvov a kultúr má v tomto prekrásnom a pokojnom meste dlhú tradíciu, ktorú v novom tisícročí symbolizujú aj lety z Viedne – presnejšie povedané pestrá paleta destinácií, ktoré je možné z letiska vo Viedni navštíviť. Ak máte chuť cestovať a hľadáte naozaj lacné letenky do Viedne, ste na správnej adrese. V nasledujúcom článku vám predstavíme nie len letisko vo Viedni, ale aj spôsoby, fígle a triky, ako si zabezpečiť letenky za výhodnú cenu a cestovať po celom svete za prijateľné sumy. Pokojne sa usaďte, začíname.

Ako získať lacné letenky do Viedne?

Lacné letenky z Viedne sú predmetom diskusií a cieľom mnohých nedočkavých cestovateľov. Obyvateľom západného Slovenska je totiž Viedeň veľmi dobre dostupná a jej letisko ponúka oveľa väčšie možnosti ako to bratislavské.

Lacné letenky sa dajú získať rôznymi spôsobmi – neraz sú výsledkom marketingových akcií aerolínií, ktoré ponúkajú letenky za pár centov v rámci otvárania nových letových liniek či iných promo akcií. Väčšinou však ide o jednorazové projekty, z ktorých sa poteší maximálne pár jednotlivcov. Aj to je super, no na výhodné lety z Viedne sa dá ísť aj inak.

Existujú web stránky, ktoré sa priamo zameriavajú na ponuky letov. Zaujímajú ich nie len lety z viedenského letiska, ale v zásade z ktoréhokoľvek letiska na svete. Na základe svojho know-how zhromažďujú ponuky stoviek leteckých spoločností a zoraďujú ich na jednom mieste. Stabilné a zavedené weby dokážu presondovať aj viac ako 800 leteckých spoločností a priniesť svojim zákazníkom výhodné ponuky leteniek priamo pod nos. Vám ako zákazníkovi tak odpadá nutnosť prácne preklikávať jednotlivé web stránky aerolínií a do každej zvlášť zadávať miesto či čas odletu a príletu. S webmi ako eSky máte všetko pekne pohromade, na jednom mieste, priamo pred sebou.

Kedy hľadať lacné letenky?

Mimoriadnych úspech leteckej dopravy tkvie v jej schopnosti prepraviť ľudí z bodu A do bodu B veľmi rýchlo a napodiv aj bezpečne. Hovorí sa, že bezpečnejšie ako lietadlo sú už len výťahy. Ak máte vo výbere spôsobu dopravy jasno, ostáva už len zodpovedať otázku kedy hľadať lacné letenky. Môžete byť na web eSky napojený non-stop a dennodenne na ňom hľadať letenky za super ceny, prípadne sa môžete nechať inšpirovať ponukou výhodných letov v sekcii Akcie. Toto všetko vám môže priniesť pestrý výber letov z Viedne aj iných destinácií a vy vďaka eSky poletí napríklad do Nórska, Grécka či Talianska za 20€.

Je však dobré vedieť a uvedomiť si, prečo a ako lacné letenky vznikajú. V klesajúcej cene za letenky môžeme vidieť pôsobenie viacerých vplyvov, väčšinou však veľmi mocne rozhoduje ponuka a dopyt. Ak je o trasu z Viedne do Grécka alebo z Viedne do Amsterdamu dlhodobo veľký záujem, je jasné, že cena leteniek nepôjde dole. Ak sú ale napríklad letenky z Viedne do Nice, prípadne lety z Viedne do Londýna vyťažené málo, dopravca cestujúcich láka aj nižšou cenou za letenky. Spomínaná vyťaženosť letu sa odvíja nie len od atraktivity zvolenej destinácie, ale často aj od faktu, či práve je alebo nie je dovolenková sezóna. To platí nie len pre priame letenky do Viedne, ale aj pre tie charterové.

Aby mal človek dokonalý prehľad o tom, aké ponuky lacných leteniek sú práve na stole, musel by za počítačom stráviť aj 8 či 10 hodín denne. Nie je lepšie tento čas stráviť inak a nechať robotu na tím ľudí a softvér, ktorý celú vec zvládne lepšie a dokonalejšie. Na webe eSky takýto softvér nájdete. Jednou z výhod web stránky eSky ako takej je aj fakt, že je responzívna, čiže sa dá pohodlne a zreteľné zobrazovať na počítači, tablete aj mobilnom telefóne. Pre mobilné zariadenia je však pripravená aj aplikácia eSky, vďaka ktorej môžete mať aktuálne ponuky letov zo Schwechatu a iných miest priamo vo svojom vrecku.

Nemenej skvelá je aj možnosť odoberať newsletter eSky. S newslettermi vo všeobecnosti máme skúsenosti mnohí – zaregistrujeme sa na web, napríklad eshop, a automaticky sa staneme odoberateľmi noviniek, o ktoré v podstate ani nestojíme. S newsletterom eSky to je ale inak, na jeho odber sa ľudia hlásia dobrovoľne, pretože im ponúka pridanú hodnotu, šetrí financie a v neposlednom rade aj čas. Ako? Ponúka aktualizovaný prehľad lacných leteniek a podáva len také informácie, ktoré chcete a sú pre vás zaujímavé. Lovci lacných leteniek, ktorí cielia nie len na výhodné lety z Viedne, by mali spozornieť.

Letisko Viedeň-Schwechat

Medzinárodné letisko vo Viedni, známe najmä ako letisko Viedeň-Schwechat, sa nachádza necelých 20 kilometrov juhovýchodne od centra Viedne a len 57 kilometrov západne od Bratislavy. Zahŕňa tak pomerne významnú oblasť, do ktorej je ešte nutné pripočítať aj moravskú metropolu Brno, vzdialenú približne 130 kilometrov od Viedne. Vo svojich ranných časoch slúžilo letisko vojenským účelom, postupom času sa však z neho stalo výsostne územie pre nákladnú a najmä osobnú leteckú dopravu. V súčasnosti sa cez letisko vo Schwechate premelie asi 25 miliónov turistov ročne, čo je približne 12krát väčší počet než na letisku v Bratislave. Najvyťaženejšími sú lety z Viedne do Londýna, Frankfurtu, Paríža či Istanbulu, v medzikontinentálnom meradle hrajú prím lety Viedeň Dubaj, vyťažené sú ale aj lety z Viedne do Tel Avivu, Chicafa, Pekingu či Bangkoku. Niet divu, veď na letisku vo Viedni operujú desiatky leteckých dopravcov z celého sveta. V zozname nájdeme nízko nákladových dopravcov aj klasické letecké spoločnosti ako Air France, ruský Aeroflot, Air China, British Airways, Emirates, Lufthansa a mnoho mnoho ďalších. Lacné letenky a lety z Viedne často nájdeme v ponuke Wizz Air, ktorá zabezpečuje napríklad spojenie Viedeň – Rím, v jej portfóliu ale nájdeme aj lety do Malagy, Madridu, Lisabonu, Larnaky či Eindhovenu. Silnú pozíciu má tiež domáci dopravca Austrian Airlines, ktorý okrem pravidelných liniek do celej Európy ponúka aj sezónne lety do Antalye, Cagliari, Los Angeles, na Ibizu, na Santorini či do Splitu.

Ako sa dostať na letisko vo Viedni?

Doprava vo Viedni je riešená veľmi prehľadne, preto s riešením otázky ako sa dostať na letisko vo Viedni nebudete mať veľa problémov. Letisko leží v blízkosti diaľnice A4, spájajúcej Viedeň s Budapešťou. Ak po nej pôjdete, určite natrafíte na východ a nápis Flughafen Wien-Schwechat. Z Bratislavy do Schwechatu by ste mali ísť po diaľnici A6, ktorá sa na A4 neskôr napája. Pohodlné a bezproblémové zvezenie ponúkajú aj viaceré autobusové linky, ktoré pasažierov dovezú priamo až na letisko, pričom operujú z Bratislavy, Budapešti aj Brna. Využiť možno aj koľajovú dopravu, k dispozícii je vlaková linka, ktorá jazdí približne každých 30 minút a spája letisko s centrom mesta, a tiež metro, s ktorým ste v centre tak isto behom pár minút jazdy.

Lety z Viedne

Pamiatky Viedne a jej historické centrum sú nepochybne pútavými lákadlami, no to pravé dobrodružstvo začne až v momente, keď objavíte ponuky letov z Viedne. Nájdite si cestičky a spoznajte možnosti ako letieť z Viedne do Európy či USA. Nájsť lacné letenky a cestovať za pár desiatok eur nebolo nikdy také jednoduché. Využite spôsoby, ktoré so sebou prináša moderná doba, a vydajte sa lietadlom z Viedne do celého sveta.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Viedne?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Viedne?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Viedne, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Viedne?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Viedne zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská vo Viedni

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Viedne

Hľadáte lacné letenky do Viedne? Mesto, ktoré preslávila klasická hudba, dobrá čokoláda a umenie. Viedeň, hlavné mesto Rakúska, je na cestovateľskom hľadáčiku ľudí z celého sveta. Rakúsko je pre cestovanie ideálna krajina, ktorá má nádherné mestá, aj hory. Navyše, perfektne sa tu dohovoríte po anglicky. Ak máte pár hodín navyše, zastavte sa tiež v Schönbrunne, alebo strávte deň na pláži pri Dunaji. Oblasť Donausiel je populárnym víkendovým miestom Viedenčanov, ktorí tu trávia slnečné víkendy. Nájdite si letenky do Viedne a ochutnajte rakúsku noblesu a jedinečnú kultúru. A keď vám vyhladne, odporúčame tradičný Wiener Schnitzel. No a z Viedne je to iba na skok do Bratislavy.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely vo Viedni

Nájsť hotely vo Viedni