Menu

Vyhľadať lety do Gdanska

Ukázať filtre

Gdansk

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: poľština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Poľský zlotý (PLN)

 • Gdansk zhora

  Panoráma mesta a Gdanského zálivu môžete vidieť z kopca Gradowa, rovnako ako z veže Baziliky Panny Márie alebo z veže mestskej radnice (hlavné mesto).

 • Pozor na najčastejšiu chybu!

  Gdansk má dve hlavné štvrti s dvoma mestskými radnicami. Historické staré mesto s najväčšími turistickými atrakciami (napr. Neptúnovou fontánou) je tzv. hlavné mesto. Druhá štvrť sa volá Staré mesto a je vedľa železničnej stanice.

 • Mesto x 3

  Gdansk a jeho dve susedné mestá tvoria aglomeráciu s názvom Trojmesto (Trójmiasto). Mestskými vakmi – SKM, môžete rýchlo ísť na mólo v Sopote alebo na tiché pláže v Gdyni.

Čo vidieť v Gdansku?

Gdansk je miesto s dvoma tvárami. Na jednej strane je to hlavné turistické mesto s najvýznamnejšími pamiatkami, na druhej strane je to mesto modernej architektúry, súčasného umenia a hipsterských barov mimo centra mesta. Každý si tam nájde niečo pre seba!

Každé ročné obdobie je dobré na návštevu Gdanska s jeho pamiatkami, históriou Solidarity a krásnym, majestátnym pobrežím Baltského mora. V letných mesiacoch je počasie priaznivé pre opaľovanie, na jar a na jeseň je sezón búrok, vtedy je počasie priaznivé pre prechádzky historickými uličkami a na brehoch búriaceho mora a v zime sa odporúča navštíviť múzeá a zohriať sa v jednej z útulných kaviarní.

Hlavnou atrakciou mesta Gdansk je historické staré mesto. Stojí za návštevu impozantné zdobená Zlatá brána, ktorá otvára cestu na najznámejšiu ulicu v meste - ulica Długa. To presné tam sa každoročne v auguste koná Dominikánsky jarmok (Jarmark Dominikański), ktorý je najväčším podujatím tohto druhu v Poľsku, na tejto ulici nájdete najzaujímavejšie obchody so suvenírmi. Jedným z najkrajších námestí v Európe je Długi Targ, kde sa nachádza Neptúnová fontána, Artušov dvor, Zlatý dom a impozantná radnica a Bazilika Panny Márie - najväčší európsky chrám postavený z tehál. Večer je najlepší čas na prechádzku pozdĺž rieky Motława, jedného z najkrajších miest v meste.

Neodmysliteľným prvkom Gdanska je lodenica. So súvisiacou s ňou históriou Solidarity a Lechom Wałęsom sa lepšie oboznámite v modernej budove Európskeho centra Solidarity (Europejskie Centrum Solidarności). Pozor, varujeme – toto miesto je tak zaujímavé a tak dobre navrhnuté, že strávite tam veľa času! Ak ste fanúšikom modernej architektúry a umenia, iďte do postaveného z čiernych tehál Shakespearovského divadla a do štvrti Zaspa, kde na stenách starých panelových domov objavíte pôsobivú zbierku malieb.

Keď už budete na pobreží Baltského mora, mali by ste ochutnať vyprážanú rybu. Najlepšie reštaurácie, ktoré ponúkajú slede, tresky alebo makrele, nájdete nad riekou Motława a v centre mesta. Ak dávate prednosť stravovaniu v duchu slow food, prejdite na aktuálne módne ulice: Wajdeloty (štvrť Wrzeszcz) a Straganiarska (centrum mesta). Na romantickú večeru – najmä večerom - je najlepšie vybrať si jednu z krčmičiek v historických domoch na ulici Mariacka. 

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Gdanska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Gdanska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Gdanska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Gdanska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Gdanska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Gdansku

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Gdanska

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Gdansku

Nájsť hotely v Gdansku