Menu

Vyhľadať lety do Varšavy

Ukázať filtre

Varšava

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: poľština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Poľský zlotý (PLN)

 • Poďme na pláž!

  Na pravom brehu rieky Visly oproti starého mesta nájdete širokú pláž, ktorá je obľúbeným miestom pre trávenie času varšavskými obyvateľmi. V teplý letný večer pláž stojí za návštevu a dobú zábavu.

 • Mesto ako fénix

  Varšava výrazne utrpela počas druhej svetovej vojny - v dôsledku vojnového stavu a zámerného ničenia budov ustupujúcimi Nemcami, až 85% budov na ľavom brehu Visly bolo zničené.

 • Streetfood na nástupišti

  Chcete cítiť jedinečnú atmosféru a ochutnať Varšavu? Vo víkend vo večerných hodinách príďte na vlakovú stanicu Warszawa Główna a pozrite sa na Nočný trh! Na uzavretých nástupištiach budete môcť ochutnať streetfood jedlá z celého sveta a uvidíte večernú tvár Varšavy.

Ponuka letov z Varšavy – kde, ako a kedy hľadať najlacnejšie letenky

Varšava je hlavným a zároveň najväčším mestom v Poľsku. Patrí tiež k významným kultúrnym a turistickým centrám krajiny našich severných susedov. A hoci je Varšava od Slovenska vzdialená zhruba 500 až 600 kilometrov, sú jej letiská Modlin a letisko Fryderyka Chopina pomerne hojne využívané aj cestovateľmi zo Slovenska. Hľadáte lacné letenky z Varšavy, prípadne sa do tejto krásnej metropoly túžite dostať? Choďte na vec šikovne a ponuky najlacnejších leteniek vás určite neminú.

Letenky do Varšavy

Pre Slovákov sú letenky do Varšavy zaujímavé najmä preto, že toto mesto, respektíve jeho letiská, slúžia ako prestupná stanica na lety do celého sveta. Priame lety z Bratislavy do Varšavy však momentálne (začiatok roka 2019) nie sú na programe dňa. Vhodnou alternatívou sú preto spojenia z Viedne a Budapešti. Z viedenského Schwechatu zabezpečujú lety do Varšavy napríklad Austrian Airlines, obľúbená nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air či poľský dopravca LOT, pričom s dvomi posledne menovanými môžete lacné lety do Varšavy absolvovať aj z letiska v Budapešti.

Pokiaľ ale hľadáte najlacnejšie letenky do Varšavy a máte v pláne cestovať z východnej časti Slovenska, máme pre vás dobrú správu. Priame lety Košice – Varšava je možné absolvovať z letiska v Košiciach. Táto linka, ktorú obsluhujú stroje poľských aerolínií LOT, dokonca patrí medzi najvyťaženejšie v rámci košického letiska. Kúpte si letenky za výhodnú cenu, nasadnite do lietadla na letisku v Košiciach a už za hodinu môžete vystupovať na poľskej pôde a to dokonca v hlavnom meste Poľska! Samozrejme, že v ponuke je aj opačná možnosť, teda lacné letenky z Varšavy do Košíc.

Letiská vo Varšave

Letisko Modlin je menším z dvojice Varšavských letísk. Od centra Varšavy je vzdialené zhruba 40 kilometrov smerom na severozápad a nachádza sa v mestečku Nowy Dwór. Letisko s Varšavou spája komunikácia číslo 62, ktorá sa napája na trasu S7, možnosť dopravy však poskytuje aj niekoľko autobusových liniek. Tie cestujúcich môžu odviezť na necelých 5 kilometrov vzdialenú železničnú stanicu v dedinke Modlin, odkiaľ do Varšavy smeruje niekoľko desiatok vlakov denne.

Modlin patrí k vyťaženejším letiskám v Poľsku. V ponuke tohto letiska sú najmä trasy po Európe. Z letiska Modlin sa dostanete na sever, napríklad do Birminghamu, Newcastlu, Belfastu, Štokholmu či Edinburghu, ale aj do vychytených dovolenkových destinácií ako Barcelona, Palma de Mallorca alebo Málaga. Keďže spojenia z tohto letiska zabezpečuje lowcost dopravca Ryanair, je veľmi pravdepodobné, že pri hľadaní natrafíte na naozaj výhodné ponuky leteniek.

Ďalším a nepomerne väčším varšavským letiskom je letisko Fryderyka Chopina. Ide o najväčšie a najvyťaženejšie letisko v Poľsku, ktoré odbaví takmer 50% osobnej leteckej dopravy v celej krajine. Letisko leží v juhozápadnej časti mesta, len asi 10 kilometrov od centra Varšavy. Obe časti Varšavy spája niekoľko autobusových a železničných liniek, doprava do mesta je však možná aj prostredníctvom tepny Żwirki i Wigury, pomenovanej po slávnych poľských letcoch.

Na letisku Fryderyka Chopina funguje niekoľko desiatok pravidelných a charterových liniek. Z Varšavy sa dostanete do rôznych kútov Európy, ale napríklad aj do Kataru, Dubaja či do USA. Najviac liniek vo svojom portfóliu majú spoločnosti Wizz Air a LOT Polish Airlines, obsluhujúce najväčšie, najznámejšie a najatraktívnejšie európske metropoly. Ak budete hľadať najlacnejšie letenky z Varšavy do Londýna, Paríža či Amsterdamu, možno narazíte práve na ponuky týchto aerolínií.

Ako hľadať najlacnejšie letenky?

Máte záujem o tie najlacnejšie letenky z Varšavy, do Varšavy , prípadne do iných, nemenej zaujímavých a atraktívnych lokalít v Európe a vo svete? Otázka ako hľadať najlacnejšie letenky je teda určite na mieste. Interesantné veci, ktoré vám pri hľadaní leteniek za výhodné ceny pomôžu, sa dajú vyčítať z dlhodobých pozorovaní a štatistických ukazovateľov osobnej leteckej dopravy.

Práve z nich vyplýva, že nízke ceny leteniek sa týkajú najmä spojení a liniek, ktoré lietajú v nie úplne populárnych dňoch. Reč je najmä o dňoch v strede týždňa, ale ani sobota údajne nepatrí k veľmi obľúbeným dňom na lietanie. Ak chcete ušetriť za letenky a ste dostatočne časovo flexibilní, zamerajte sa tiež na linky s odletom v skorších ranných či, naopak, večerných hodinách. Existuje pomerne dobrá šanca, že linky v týchto fázach dňa nebudú tak vyťažené a v snahe o ich naplnenie môže dopravca ponúknuť letenky za lepšiu cenu.

Zaujímajú vás lacné letenky do Ríma, Barcelony, Madridu alebo Mníchova? Vo všeobecnosti platí, že najvyhľadávanejšie turistické destinácie sa oplatí navštevovať mimo hlavnej turistickej sezóny. Skúste objavovať ich čaro počas mesiacov ako september, október, november – ich ulice nebudú tak preplnené a rozpálené ako v lete. Ak sa ale hlavnej turistickej sezóne nechcete alebo nemôžete vyhnúť, určite si najlacnejšie letenky na internete zarezervujte s čo najväčším možným časovým predstihom. Práve tak totiž vaša šanca natrafiť na letenky za výhodnú cenu vzrastie. Ak sa dá, rezervujte si svoj let s dvoj, troj, no pokojne aj päťmesačným predstihom.

Kde hľadať najlacnejšie letenky?

Hľadať najlacnejšie letenky je v súčasnosti pomerne jednoduché. Nestačí však uplatniť vyššie spomínané rady. Nech už hľadáte letenky z Varšavy, Bratislavy alebo Viedne, určite si nezabudnite pomôcť overeným vyhľadávačom leteniek. Absolútny TOP je eSky, web, ktorý pracuje s databázou viac ako 800 leteckých spoločností. Pokročilý vyhľadávací systém dokáže v desiatkach tisícov ponúk leteniek identifikovať tie najlacnejšie a najvhodnejšie pre vás. Stačí zadať niekoľko základných parametrov ako dátum a miesto odletu a príletu, počet cestujúcich či preferovanú triedu, a systém automaticky vyberie letenky za najlepšiu cenu. eSky sa oplatí využívať aj v prípade, že pri lete z bodu A do bodu B musíte aspoň raz prestupovať. Aj na takúto variantu je systém eSky pripravený a dokáže vám ponúknuť to najlepšie z najlepšieho. Oproti iným vyhľadávačom leteniek je vyhľadávací systém eSky prehľadnejší, ponúka však aj pridanú hodnotu v podobe možnosti prikúpenia si cestovného poistenia či rôznych iných služieb (napríklad výber konkrétneho sedadla v lietadla, služby online check-in a mnoho ďalšieho). V databáze eSky sa navyše nachádza aj viac ako 1 milión hotelov v rôznych destináciách po celom svete – spolu s letenkou si tak môžete zarezervovať aj ubytovanie a to bez nutnosti riešiť časový harmonogram. Všetky možnosti a ponuky sa prispôsobia vašich finančným aj časovým možnostiam.

Lacné letenky na eSky

Vyhľadávač lacných leteniek eSky ponúka aj užitočné tipy pre cestovateľov, ktorí sa ešte len chystajú objavovať svet. Na webe sú k dispozícii rady ohľadne odbavovacieho procesu na letiskách či povolených a nepovolených predmetov v batožine. Ak chcete cestovať, no nemáte konkrétnu predstavu kam, mali by ste určite kliknúť na sekciu Akcie. Kedykoľvek tu nájdete tipy a ponuky najlacnejších leteniek na internete do rôznych kútov sveta. Letenky do Atén, Londýna, New Yorku, nezriedka už od ceny 20€!

S eSky môžete vedieť o každej ponuke výhodných leteniek na webe. Prihláste sa na odber newsletteru alebo si zdarma nainštalujte aplikáciu eSky, nastavte si parametre podľa vlastných preferencií a už len čakajte na správy o tých najlepších ponukách leteniek. Informácie o lacných letenkách sa oplatí mať pod palcom.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Varšavy?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Varšavy?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Varšavy, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Varšavy?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Varšavy zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská vo Varšave

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Varšavy

Hlavné mesto Poľska, Varšava, patrí medzi tie mestá Európy, ktoré by ste mali určite navštíviť. Rezervujte si lacné letenky do Varšavy a poďte si vychutnať túto Poľskú metropolu. Mesto, ktoré má typické črty metropoly s takmer dvoma miliónmi obyvateľov. Počas vašej návštevy Varšavy určite nevynechajte napríklad Varšavské staré mesto, ktoré hrdo patrí k svetovému dedičstvu UNESCO. Odporúčame tiež Kráľovský palác, či vedecké centrum Copernicus. Rezervujte si letenky do Varšavy a navštívte metropolu Poľska, ktorá patrí medzi známe mestá na mape sveta a navštevujú ju turisti z každého kúta zeme.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely vo Varšave

Nájsť hotely vo Varšave