Menu

Letenky Krakov - Vyhľadať lety do Krakova

Ukázať filtre

Krakov

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: poľština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Poľský zlotý (PLN)

 • Obwarzanki

  Byť v Krakove a nie ochutnať obwarzaneka, je to ako byť v Paríži a neochutnať gaštany! Obwarzanki sú podobne ako praclíky, a po prvýkrát boli spomenuté už v 14. storočí. V starom meste sa predávajú takmer všade.

 • Prázdne stoličky

  Obyvateľom židovského pôvodu, ktorí utrpeli počas 2. svetovej vojny, je venovaný výrazný pamätník v bývalom gete – na celom Námestí hrdinov geta (plac Bohaterów Getta) rozmiestnené sú prázdne stoličky.

 • Živá história vo štvrti Kazimierz

  Kazimierz je stará židovská štvrť, a je dôkazom toho, že Krakov po cele storočia bol multikultúrnym mestom. Nachádzajú sa sem reštaurácie, ktoré ponúkajú kóšer jedlá, staré synagógy a klezmerská hudba.

Lacné letenky - Krakov

Máte vo svojom cestovateľskom zornom poli poľský Krakov? Chválime váš vkus, pretože toto starobylé mesto patrí k ozajstným skvostom nie len Poľska, ale celej Európy. Letenky do Krakova by vás nemali minúť, rovnako ako historické pamiatky v tomto meste – k tým najznámejším patrí napríklad Wawelské návršie, no dohromady je v Krakove viac ako 6 tisíc historických objektov z rôznych období. Dostatočný dôvod prečo zháňať lacné letenky do Krakova? Verím, že určite. Ak je pre vás záhadou ako hľadať lacné letenky do Krakova či iných destinácií, mali by ste spozornieť ešte viac. Na nasledujúcich riadkov vám odtajníme techniky a tajomstvá, ktoré pri hľadaní leteniek za super cenu využijete. Kvôli letenkám nemusíte predávať sedačku ani rodinné dedičstvo, veď tie najlacnejšie letenky dostanete už za cenu denného menu pre dvoch. Neveríte? O pravdivosti týchto slov vás presvedčí ponuka letov na...ale veď nepredbiehajme, všetko postupne.

Ako hľadať lacné letenky?

Nie len pre najlacnejšie letenky do Krakova, ale aj pre letenky z Krakova do Paríža, New Yorku či iných destinácií po celom svete platí, že ich cena sa odvíja od rôznych faktorov. Jedným zo zásadných momentov je neviditeľná ruka trhu, ktorá udáva jasné pravidlá – kde je dopyt, tam môže cena stúpať; a naopak, kde je ponuka vyššia ako dopyt, tam sa bojuje aj klesajúcou cenou. Aj ponuka letov do Krakova alebo z letiska v Krakove sa týmto jednoduchým princípom riadi.

Pri predaji, respektíve kúpe leteniek sa dajú vypozorovať isté všeobecné tendencie, vychádzajúce zo správania nakupujúcich. Z neho vyplýva, že ľudia v menšej miere cestujú v obedňajších a večerných hodinách. Hľadáte lacné letenky z Krakova či iných miest? Skúste sa zamerať na lety práve v týchto hodinách. Avšak nie len časový termín môže byť rozhodujúci, do hry totiž vstupujú aj dni v týždni. A opäť tu máme obľúbenejšie a tie menej obľúbené. Do druhej sorty patria najmä dni v strede týždňa, čiže utorok alebo streda, a prvý víkendový deň, ktorým je sobota. Je veľmi pravdepodobné, že letenky za nízku cenu sa budú týkať práve letov v niektorý zo spomínaných dní.

Hodne však závisí aj od zvolenej destinácie, respektíve jej atraktivity. Letenky z Krakova na Tenerife počas letnej sezóny pravdepodobne nebudú úplne najlacnejšie – nie je na to totiž dôvod, ak lety bývajú maximálne vyťažené, podobne ako napríklad letenky z Krakova do Londýna. Preto ak vás netlačí čas a dátum, môžete sa riadiť týmito odporúčaniami. Lenže čo robiť v opačnom prípade, ak termíny nepustia a vy už presne viete kedy potrebujete letieť?

Lacné letenky – kde ich hľadať?

Kde hľadať lacné letenky? To je dobrá otázka, na ktorú existuje ešte lepšia odpoveď. Aby bolo vaše hľadanie čo najmenej prácne, vrele vám odporúčame využiť vyhľadávač leteniek eSky. Systém eSky funguje ako mega-agregátor ponúk viac ako 800 leteckých spoločností z celého sveta. Vďaka pokročilému softvéru dokáže eSky v stovkách tisíc ponúk leteniek nájsť spojenia, ktoré najviac vyhovujú parametrom, ktoré ste si zvolili. Okrem toho dokáže tiež identifikovať tie absolútne najlacnejšie letenky, ktoré sa aktuálne objavujú. Nie je výnimkou, že aerolínie občas dajú do obehu aj letenky za 10 či 15 eur do naozaj vychytených destinácií. Bez eSky by ste na ne natrafili len ťažko.

A ako to celé funguje z pohľadu užívateľa? V prvom rade treba povedať, že web eSky je užívateľsky veľmi prívetivý a vo vysokej kvalite ho otvoríte na počítači aj mobilných zariadeniach. Taký je prosto príkaz doby. A čo samotné vyhľadávanie lacných leteniek? To začína už na home-page eSky, kde stačí zadať miesto odletu a príletu, dátum odletu (prípadne návratu, počet cestujúcich a druh letenky (spiatočná, jednosmerná). Následne systém prehľadá databázu a vyberie najideálnejšie letecké spojenia z časového aj finančného hľadiska. Lacné letenky online do niekoľkých sekúnd na vašom monitore, bez nutnosti stráviť hľadaním leteniek na webe desiatky hodín s neistým výsledkom.

A ešte jeden super tip pre vás – akciové ponuky leteniek a letenky za dobrú cenu nájdete aj v sekcii Akcie na webe eSky. Ide o skvelú inšpiráciu najmä pre cestujúcich, ktorí chcú skrátka objavovať nové miesta čo najlacnejšie a dokážu sa prispôsobiť. Ak vás zaujíma ponuka letov do Barcelony, Paríža, Ríma, Atén, Sofie a iných miest, určite si tu vyberiete, najmä v prípade, že letenky stoja 20 či 10€, v niektorých prípadoch dokonca aj menej.

Aby ste mali ponuku lacných letov vždy pod kontrolou, môžete sa prihlásiť na odber newsletteru či stiahnuť si aplikáciu eSky – obe varianty vás upozornia vždy, keď budú na obzore lacné lety z Krakova, Bratislavy či iných miest podľa vašej voľby.

Letenky do Krakova, lety z Krakova

Pravidelné lety zo Slovenska do Poľska v Krakove nekončia, ale smerujú na letisko vo Varšave. Tá je predsa len o poznanie severnejšie ako spomínaný Krakov, kam sa zo Slovenska dá dostať za relatívne krátky časový úsek. Krakovské letisko Jána Pavla II., známe aj ako Krakov-Balice, je aj vďaka tomuto momentu Slovákmi veľmi vyhľadávané. Je väčšie ako letiská v Košiciach a Bratislave a ako také ponúka viacero zaujímavých možností a priamych leteckých spojení.

Letisko Jána Pavla II. v Krakove slúži ako dopravný uzol pre populárneho dopravcu Ryanair, ktorý práve odtiaľto ponúka široké portfólium letov za veľmi príjemné ceny. K dispozícii sú priame lety z Krakova do Ríma, Dublinu, Liverpoolu či Valencie a mnoho ďalších. Atraktívne sú aj letenky do Madridu z Krakova. Z Krakova sa dá s British Airways lietať priamo na letisko Londýn-Heathrow, k najvyťaženejším linkám však patria lety Krakov – Frankfurt, respektíve Krakov – Mníchov. Samozrejmosťou je tiež ponuka lacných sezónnych letov do dovolenkových destinácií na juhu Európy, najmä do miest v Taliansku, Grécku a Španielsku.

Ako sa dostať na letisko v Krakove

Poďme si povedať niečo o tom, ako sa dostať na letisko v Krakove bez toho, aby ste museli blúdiť ulicami mesta. Pokiaľ volíte dopravu vlastným autom, určite si pomôžte navigáciou a súradnicami 50°4´40“ N, 19°47´5“ E. Krakovské letisko leží asi 11 kilometrov západne od centra mesta, v blízkosti diaľnice A4. Zo samotného Krakova sa sem môžete dostať rôznymi spôsobmi – ulicou Balicka či ulicou ks. Józsefa cez krakovský obchvat.

Na letisko sa dá dostať aj pomocou autobusových liniek 208, 252 a nočnou linkou 902, ktorá odchádzajú z hlavnej železničnej a autobusovej stanice v meste. Na letisko v Krakove však jazdí aj vlaková linka, takže ak vašu púť budete začínať na hlavnej železničnej stanici, budete mať na výber – ísť na letisko po kolesách alebo po koľajách?

Či už bude Krakov vašim hlavným cieľom alebo „len“ prestupnou stanicou, určite ho neváhajte zaradiť do svojich plánov. Môžete využiť nie len lacné letenky do Krakova, aj ponuka lacných leteniek z Krakova je veľmi zaujímavá a lákavá. Vycestovať za najlacnejšími letenkami na juh Poľska sa skrátka oplatí, bez ohľadu na to, čo ste z Martina alebo Banskej Bystrice.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Krakova?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Krakova?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Krakova, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Krakova?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Krakova zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Krakove

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Krakova

Rezervujte si letenky do Krakova a navštívte toto jedinečné Poľské mesto. Krakov navštevujú turisti z celého sveta a dokonca ho mnohí uprednostňujú pred Varšavou. Staré mesto je jedným z prvých UNESCO mestských pamiatok na svete. Nájdete tu nádhernú Židovskú štvrť Kazimierz a nespočetné množstvo kaviarní. Ak milujete kávu, rezervujte si lacné letenky do Krakova a zažite menšiu verziu Viedne. Krakov je ideálna víkendová destinácia, ak máte radi odpočinok, skúšanie nových reštaurácií, nakupovanie, no históriu zároveň. Mesto je však hrdé aj na svoje parky, ktoré sú v každej časti mesta. Avšak, ten najznámejší je Planty park, ktorý budete milovať.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Krakove

Nájsť hotely v Krakove