Menu

Vyhľadať lety do Mníchova

Ukázať filtre

Mníchov

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Navštívte Mníchov v septembri

  Od polovice septembra do prvého víkendu v októbri sa v Mníchove koná tradičný Oktoberfest. Festival piva, tanca, spevu a jedla.

 • Pre fanúšikov automobilov

  Mníchov má veľa múzeí vrátane múzea BMW. Pôsobivá výstava automobilov a motoriek BMW je otvorená každý deň (okrem pondelkov) od 10:00 rána do 18:00. Vstupenka stojí približne 9 EUR na osobu.

 • Viac ako len pivo

  V Mníchove je najväčšie múzeum vedy a techniky. V obrovských výstavných halách Deutsches Museum nájdete množstvo vozidiel, počítačov a mikroskopov.

Do Mníchova letecky rýchlo a lacno

Mníchov je významnou metropolou a jedným z hlavných dopravných uzlov Európy. Prečo sa oplatí toto mesto navštíviť? Lacné letenky do Mníchova by sa vám mohli hodiť v prípade, že patríte k fanúšikom futbalu a chceli by ste absolvovať zájazd na Bayern Mníchov. Milovníci zábavy tak trošku iného rangu sa zase môžu tešiť na mníchovský Oktoberfest, sviatok radosti, dobrého jedla a najmä pitia, ktorý každoročne navštevujú milióny ľudí z celého sveta. Lety do Mníchova sú prostriedkom, ktorý môže každého priblížiť k nezabudnuteľným zážitkom.

Zaujímavosti o Mníchove

Mníchov je po Berlíne a Hamburgu tretím najväčším mestom Nemecka a dvanástym najväčším mestom v rámci Európskej Únie. Zároveň je aj hlavným mestom spolkovej krajiny Bavorsko. Leží v južnej časti krajiny, na brehoch rieky Isar. Mesto má výbornú strategickú polohu – blízko sa nachádzajú rakúske a bavorské Alpy, rieka Dunaj, ale aj susedné Švajčiarsko či Taliansko.

Letenky do Mníchova vyhľadáva množstvo ľudí z celého sveta a niet sa čomu čudovať. Bavorská metropola totiž patrí ku globálnym centrám umenia, vedy, kultúry, vzdelanosti, obchodu a turizmu. V Mníchove sa snúbi stáročná história s novodobými prvkami, čo vytvára neopakovateľnú atmosféru tohto veľkomesta svetového formátu. A to aj napriek tomu, že mesto si počas II. svetovej vojny vytrpelo svoje a nevyhlo sa mu ani bombardovanie.

Čo navštíviť v Mníchove? Ak natrafíte na let do Mníchova za výhodnú cenu, ušetrené peniažky môže minúť napríklad za vstupenku do jedného z mnohých múzeí v meste. Výber je neobyčajne pestrý – BMW Museum kombinujúce krásny dizajn a skvelú techniku, Deutsches Museum s exponátmi snáď z každej éry a Judisches Museum, smutná spomienka na nie tak dávne časy, ktoré sú pre ľudstvo doteraz mementom.

Športoví a najmä futbaloví nadšenci by si nemali nechať ujsť návštevu Allianz Areny, domovského stánku futbalového giganta Bayern Mníchov a tiež ďalšieho mníchovského klubu, TSV 1860. Výnimočným miestom pre všetkých športových pútnikov je taktiež mníchovský Olympijský park s dominantou v podobe takmer 300 metrov vysokej Olympia Tower. Pred viac ako 40 rokmi hostilo toto miesto 20. letné Olympijské hry.

Výpočet mníchovských pamätihodností a pozoruhodností je samozrejme oveľa bohatší. Ak vás zlákajú ponuky leteniek do Mníchova, určite si niektorú z nich vyberte. Mníchov je krásny v každom ročnom období a vždy má svojim návštevníkom čo ponúknuť.

Letisko Franza Josefa Straußa

Tento oficiálny názov označuje mníchovské letisko, ktoré je v prevádzke od roku 1992, kedy nahradilo nevyhovujúce letisko Mníchov-Reim. Po frankfurtskom letisku ide o druhé najrušnejšie letisko v Nemecku a jedno z TOP 10 najvyťaženejších letísk v rámci Európy.

Možnosť ísť do Mníchova letecky využilo len v roku 2018 viac ako 45 miliónov cestujúcich, pričom k najvyťaženejším patrili lety Mníchov – Londýn a Mníchov – Amsterdam. Záujmu sa však tešili aj letenky Paríž – Mníchov či trasy Barcelona – Mníchov a Mníchov – Madrid.

A ako sa dostať z letiska v Mníchove do centra mesta? V prípade vlastnej dopravy sa zamerajte na komunikácie A 92, A9 a A99. Je však možné využiť aj dve železničné stanice priamo v priestoroch letiskovej budovy, prípadne autobusové linky. Letisko sa nachádza necelých 30 kilometrov od centra Mníchova (pri meste Freising), takže cesta z letiska by nemala trvať viac než niekoľko desiatok minút.

Kde nájsť lacné letenky do Mníchova?

Plánujete let do Mníchova za prácou, zábavou, rodinou, kultúrou, oddychom, pivom či športom? V dobrom vám závidíme, obľúbiť si toto kozmopolitné mesto je totiž veľmi jednoduché a príjemné. Tak či onak, možno aj vy práve teraz riešite letenky Bratislava – Mníchov, prípadne sa zaujímate, či je možné absolvovať priamy let Košice – Mníchov.

Alebo máte bližšie k letiskám v Maďarsku, Rakúsku či Poľsku a pýtate sa, či je možné kúpiť letenky do Mníchova z Budapešti, alebo nasadnúť na let Viedeň – Mníchov či Katovice – Mníchov? Rozšifrovanie týchto a ďalších cestovateľských záhad a tajomstiev ponúkne vždy a všade web eSky. Jedná sa o overený vyhľadávač lacných leteniek, kde nájdete výhodné ponuky leteniek od stoviek nízkonákladových, tradičných i charterových dopravcov z celého sveta.

Radi by ste získali lacné letenky Košice – Mníchov, no neviete kde ich zohnať a kedy budú v predaji tie najlacnejšie letenky? Do príslušných políčok na webe eSky stačí zadať miesto odletu a príletu spolu so želaným dátumom cesty a o malý moment sa pred vami objaví prehľadný zoznam lacných leteniek pre vami zvolenú trasu a čas. V kalendári si ďalej môžete pozrieť, aké letenky (za akú cenu) sa budú predávať pre konkrétny dátum a deň.

Hľadať lacné letenky cez eSky si prosto musíte vyskúšať. Vďaka praktickým filtrom sa v ponuke leteniek určite nestratíte. Ak chcete zažiť Mníchov – Košice letecky, prípadne chcete letieť z Bratislavy do Mníchova, vyberte si najlepšie letenky s eSky. Okrem prehľadného menu a obrej databázy totiž služba prináša oveľa viac výhod, ako by sa mohlo zdať.

Pomoc a servis na cestách

Web eSky dokáže sprostredkovať celú paletu cestovateľských služieb. Pri rezervácii letenky Košice – Mníchov si napríklad môžete prikúpiť množstvo služieb, týkajúcich sa občerstvenia na palube lietadla, prednostného nástupu, dodatočnej batožiny a tak ďalej. Pri dlhých cestách sa určite môže zísť aj cestovné poistenie – ten pocit, že ste v prípade potreby chránení, prosto stojí za to. Na webe eSky sa cestovné poistenie dá prikúpiť priamo v rezervačnom systéme.

K výhodám a užitočným riešeniam z dielne eSky rozhodne patrí aj možnosť, ktorú ponúka sekcia Let+Hotel. Kúpiť môžete lacné letenky Mníchov, ale zároveň s nimi je možná aj rezervácia ubytovania v Mníchove či akejkoľvek destinácii, kam máte namierené. Ponuka ubytovacích zariadení bude šitá na mieru práve vám a vašim možnostiam – ako časovým (ponuka dostupných a voľných hotelov sa zobrazí na základe dátumu vášho príletu a odletu), tak finančným.

Ak budete hľadať najlacnejšie letenky do Mníchova, nemusíte vždy natrafiť na priame lety. Popravde, práve tie nepriame bývajú často oveľa lacnejšie. Na druhej strane, let s čo i len jedným prestupom si vyžaduje podrobnejšie plánovanie s ohľadom na dostatočný čas na prestup z jednej leteckej linky na druhú. Vďaka eSky ale tieto problémy riešiť nemusíte. Systém totiž dokáže vyhľadať a spojiť aj navzájom nesúvisiace lety tak, aby ste sa vďaka nim mohli dostať do cieľa vašej cesty čo najrýchlejšie, najpohodlnejšie a najlacnejšie.

Tipy ako na lacné letenky

Lety do Mníchova s prestupom nie sú jedinou možnosťou, ako ušetriť za letenky. K osvedčeným radám patrí tá o nákupe leteniek včas. Väčšiu šancu nájsť akciové letenky budete mať vtedy, ak ich začnete hľadať čo najskôr, pokojne aj tri či štyri mesiace pred plánovanou cestou. Skúste prípadne využiť možnosti nízkonákladových leteckých spoločností, ktoré za prijateľný komfort cestovania pýtajú veľmi konkurencieschopné sumy.

Získať letenky lacno môžete aj vtedy, ak budete časovo flexibilní a ochotní obetovať kúsok svojho pohodlia. Mnoho liniek je totiž pomerne problematické obsadiť. Jedná sa najmä o lety s príliš skorým alebo naopak neskorým odletom. Ak navyše ide o odlet v strede týždňa, mnoho cestujúcich len ustarostene vzdychne a začne hľadať iné alternatívy. Ak vám nevadí lietať v menej populárnych termínoch a časoch, je to super, pretože práve na takéto lety sa predávajú letenky lacnejšie.

Tou azda najznámejšou radou je cestovať mimo hlavnej turistickej sezóny či mimo dní, kedy sa v danom meste konajú významné slávnosti a udalosti. Lenže mnoho ľudí si kupuje lacné letenky do Nemecka aj kvôli tomu, že chcú ísť práve na Oktoberfest do Mníchova. Za týchto okolností neostáva iné, ako myslieť na ponuky leteniek včas. Ale celá vec sa dá vyriešiť aj inak, elegantne a efektívne. Stačí si nainštalovať apku od eSky a nastaviť ju tak, aby vás na lacné lety do Mníchova sama upozornila.

Letiská v Mníchove

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Mníchova

Tabuľa odletov a príletov: Mníchov

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Mníchove

Nájsť hotely v Mníchove