Menu

Letenky Düsseldorf - Vyhľadať lety do Düsseldorfu

Ukázať filtre

Düsseldorf

Letenky Dusseldorf – ako lietať najlacnejšie?

Radi by ste absolvovali city-break či predĺžený víkend v niektorej z európskych destinácií? Skúste Düsseldorf letecky! Spoznajte toto príjemné mesto s vysokou životnou úrovňou a vyberte sa napríklad na výlet do neďalekého Holandska či Belgicka. Düsseldorf ponúka viac, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Fakty a zaujímavosti o Düsseldorfe

Düsseldorf je hlavným (a po Kolíne aj druhým najväčším) mestom spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko a leží na pravom brehu rieky Rýn v západnej časti Nemecka. S populáciou presahujúcou 600 000 obyvateľov sa radí do TOP 10 najväčších miest v Nemecku. Z Düsseldorfu je veľmi blízko do susedných štátov – do Holandska necelú hodinu cesty, do Belgicka približne hodinu a pol.

Prečo by vás mali zaujímať letenky do Dusseldorfu? Pivárov nepochybne kvôli Altbier, kvasenému pivu, ktoré je pre toto mesto typické. Jeho farba zvyčajne býva tmavá až bronzová či jantárová a chuť mierne horká, zároveň však dosť jemná. V Düsseldorfe je niekoľko pivovarov, ktoré Altbier varia podľa pôvodnej receptúry, a nájdete ich v historickom centre mesta (Altstadt), ktoré samotní Nemci označujú ako najdlhší bar na svete.

Ďalším typickým produktom Düsseldorfu je hudobná skupina Kraftwerk. Medzinárodne známe zoskupenie hudobníkov položilo základy elektronickej hudby a odborníci ho dodnes považujú za najvýznamnejší hudobný projekt Nemecka po druhej svetovej vojne. Nesmieme však zabudnúť ani na metalistov zo skupiny Warlock či punkerov z Die Toten Hosen. Aj vďaka nim je Düsseldorf známy po celom svete.

Mnohí však lacné lety do Düsseldorfu využívajú preto, aby sa dostali na Karneval v Düsseldorfe. Jeden z kultúrnospoločenských vrcholov každého roka začína 11. novembra o 11:11 hodine. Na düsseldorfský Karneval nadväzujú Vianočné trhy v Düsseldorfe, ktoré sa konajú od 17. novembra a trvajú až do 23. decembra. Ak chcete do mesta vyraziť práve v tomto čase, neotáľajte a ponuky lacných leteniek si prezerajte čo najskôr.

V Düsseldorfe sa však dajú pekné a poučné chvíle stráviť aj pri prezeraní múzejných exponátov. Mesto ponúka na výber desiatky múzeí. Odporúčame návštevu Aquazoo-Löbbecke-Museum, prehliadku 204 metrov vysokej Rheinturm (najvyššia budova v meste) či Botanischer Garten Düsseldorf plnej zelene a zaujímavých rastlín. Zábavu z trochu iného súdka ponúka Königsallee – obchodná ulica s množstvom luxusných butikov a obchodov.

Medzinárodné letisko Düsseldorf

Aj tie najlacnejšie letenky do Düsseldorfu vás neomylne dovedú na Medzinárodné letisko v Düsseldorfe. Po letiskách vo Frankfurte a Mníchove je práve to düsseldorfské tretím najväčším letiskom v krajine. Nachádza sa len 7 kilometrov severne od Düsseldorfu a približne 20 kilometrov juhozápadne od Essenu. Pre pasažierov sú k dispozícii tri terminály. Pristávacia plocha letiska je uspôsobená tak, aby bola schopná obslúžiť aj pristátie či vzlet Airbusu A380, momentálne najväčšieho dopravného lietadla na svete.

Od roku 2011 na letisku v Düsseldorfue neklesol počet odbavených cestujúcich pod hranicu 20 miliónov ročne. Okrem vnútroštátnych liniek do a z Berlína či Mníchova sa k najpopulárnejším a najvyužívanejším radia lety Düsseldorf – Mallorca, vyhľadávané sú však aj letenky do Londýna z Düsseldorfu či letenky Düsseldorf – Istanbul. Letisko je využívané aj cestujúcimi zo Slovenska, ktorých práve sem nasmerujú lacné letenky Košice – Düsseldorf.

Ako sa dostať z letiska v Düsseldorfe do centra mesta? Vďaka rozvinutej dopravnej sieti a výhodnej polohe letiska nie je doprava do centra Düsseldorfu vôbec problematická. Funguje tu hneď niekoľko autobusových liniek, ktoré letisko spájajú s Düsseldorfom a okolitými oblasťami. Možná je tiež doprava vlakom – S-Bahn Station sa nachádza v priestoroch letiska.

Najlacnejšie letenky do Düsseldorfu

Vďaka ponuke lacných leteniek a klimatickým podmienkam, ktoré sľubujú mierne zimy a mierne až teplé letá, je možné Düsseldorf navštíviť prakticky kedykoľvek. Šanca získať lacné letenky do Düsseldorfu bude vyššia, ak s ich hľadaním začnete dostatočne skoro, napríklad dva či tri mesiace pred plánovanou cestou.

Existuje však aj iná možnosť. Ak je pre vás rozhodujúcim kritériom cena a nie termín cesty, poobzerajte sa po akciových letenkách na internete. Letenky za výhodnú cenu ponúkajú najmä nízkonákladoví dopravcovia. Kúpiť letenky lacno však môžete aj na linky s odletom veľmi skoro ráno či neskoro večer. To sú vo všeobecnosti nie veľmi obľúbené časy letu. Väčšina ľudí lieta radšej inokedy. Ak sa dokážete prispôsobiť skoršiemu vstávaniu alebo neskoršiemu usínaniu, môžu vám byť odmenou super letenky za nízku cenu.

Najlacnejšie lety do Düsseldorfu sa pravdepodobne nebudú týkať termínov či dní hraničiacich so začiatkom významných udalostí v meste. Ako ušetriť za letenky? Jednoducho. Skúste si zarezervovať letenky do Düsseldorfu na termín mimo týchto eventov či hlavnej turistickej sezóny. Veľmi nápomocným je v tomto smere vyhľadávač lacných leteniek eSky. Na webe eSky získate prehľad o všetkých možných letoch do Düsseldorfu na dlhé mesiace dopredu. Zistíte, či je let priamy alebo nepriamy, koľko stojí, ako dlho trvá a čo všetko budete mať v cene. Ak vám nejaká služba bude chýbať, eSky ponúka možnosť jej dokúpenia. Takýmto spôsobom si môžete na jednom mieste okrem letenky kúpiť aj miesto pre dodatočnú batožinu, prednostný nástup do lietadla, cestovné poistenie či rezervovať ubytovanie v destinácii, do ktorej smerujete.

Do Düsseldorfu zo Slovenska

Ponuka slovenských letísk nie je taká bohatá ako v prípade letísk okolitých štátov, no aj zo Slovenska sa dá lietať všelikam a za veľmi dobré ceny. Priamy let do Düsseldorfu je napríklad možný z letiska v Košiciach. Najlacnejšie letenky do Düsseldorfu z Košíc stoja pár desiatok eur a samotná cesta zaberie len o trošku viac ako 2 a pol hodiny. Keďže sa jedná o linku, ktorú spravuje nízkonákladový dopravca, je možné kúpiť si akurát letenku v ekonomickej triede, pričom registrovaná batožina je za príplatok.

Zaujímajú vás viac letenky Bratislava – Düsseldorf? V tomto prípade asi nebudete mať šťastie na priame letecké spojenie do Düsseldorfu, aj tak ale môžete cestovať rýchlo a veľmi lacno. Stačí využiť vyhľadávač leteniek eSky, ktorý dokáže na základe miesta a termínu odletu a príletu nájsť a skombinovať aj navzájom nesúvisiace letecké linky tak, aby ste sa do Düsseldorfu z Bratislavy dostali v dobrom čase a za dobrú cenu. Najlacnejšie letenky z Bratislavy do Düsseldorfu vás tak môžu vyjsť na podobnú sumu, akú zaplatíte za akciové letenky Košice – Düsseldorf. V prípade, že by ste na ponuky najlacnejších leteniek z Bratislavy či Košíc nemali šťastie, môžete využiť veľmi lacné letenky Viedeň – Düsseldorf. Z Viedne lieta do Düsseldorfu hneď niekoľko liniek a práve lety Düsseldorf – Viedeň patria k veľmi obľúbeným.

Najlacnejšie letenky na internete

Radi by ste vedeli kde a kedy sa budú predávať najlacnejšie letenky na internete? Online lacné letenky vám určite neutečú, ak si do svojho mobilného zariadenia stiahnete a nainštalujete aplikáciu od eSky. Je úplne zdarma a po nastavení vás bude formou notifikácií upozorňovať na lacné letenky do Düsseldorfu, Monaka, New Yorku, letenky do Paríža, prosto do destinácií, po ktorých vaše cestovateľské srdce najviac túži.

To najlepšie z databázy ponúk leteniek spoločnosti eSky môžete nájsť v sekcii Akcie na webe eSky. 24 hodín denne a 7 dní v týždni tu objavíte najvýhodnejšie ponuky leteniek, ktoré sú práve dostupné na webe. Letenky do Amsterdamu, Barcelony, Mníchova a mnohých ďalších európskych a svetových destinácií za ceny rádovo v desiatkach eur. Super cestovanie začína na eSky!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Düsseldorfu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Düsseldorfu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Düsseldorfu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Düsseldorfu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Düsseldorfu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Düsseldorfe

Pozrite si letisko

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Düsseldorfu

Hľadáte lacné letenky do Düsseldorfu? Toto nemecké mesto v západnej časti krajiny má veľmi výhodnú polohu, keďže leží blízko hraníc s Belgickom a Holandskom. Düsseldorfom preteká rieka Rýn a samotné mesto má dve tváre. Modernú a historickú. Ak hľadáte príjemnú kombináciu moderných mrakodrapov a typickej nemeckej architektúry, rezervujte si letenky do Düsseldorfu a poďte sa presvedčiť na vlastné oči. Spomedzi zaujímavých bodov by sme chceli upriamiť pozornosť na vežu Rhine Tower, z ktorej sa môžete na celý Düsseldorfu pozrieť z výšky 170 metrov. Ak milujete umenie, určite sa zastavte v Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen, kde nájdete veľmi peknú umeleckú zbierku.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Düsseldorfe

Nájsť hotely v Düsseldorfe