Menu

Vyhľadať lety do Berlína

Ukázať filtre

Berlín

Lacné letenky do Berlína - kde ich získať a odkiaľ letieť?

Hľadáte lacné letenky do Berlína? Ste na správnom mieste, na nasledujúcich riadkoch vám totiž poradíme nie len kde získať a hľadať najlacnejšie letenky, ale aj základné informácie o tom, odkiaľ do Berlína môžete letieť. Tak či onak, ak ste si za svoju cieľovú destináciu vybrali Berlín, rozhodne ste nespravili chybu. Ide totiž o jedno z najväčších miest v Európe, ktoré je významným centrom európskej vedy, politiky aj kultúry. Berlín je známy ako veľmi tolerantné mesto, vďaka čomu sa v ňom miešajú rôzne vplyvy prakticky z celého sveta. Pre svoj let v rámci Európy ste si azda nemohli vybrať kultúrne pestrejšie miesto!

Ako hľadať lacné letenky

Natrafiť na lacné lety do Berlína nemusí byť také jednoduché, ako sa zdá. K tomu, aby ste sa letecky do Berlína dostali, musíte mať isté nevyhnutné množstvo vedomostí a poznatkov nie len o miestnych letiskách, ale najmä o tom kde a ako kupovať letenky. Je totiž rozdiel, či let do Berlína absolvujete za 300 alebo za 50€, no nie?

Najlacnejšie letenky sú v súčasnosti veľmi vyhľadávanou komoditou a snáď každý cestovateľ po nich prahne, využívajúc pri tom osvedčené finty a triky. Ponuka lacných leteniek sa totiž odvíja od rôznych faktorov a len ich dokonalým zosúladením je možné dosiahnuť úspech. Od čoho sa teda odvíja cena leteniek?

Na cenu letenky vplýva napríklad aj to, v ktorý deň a v akom čase plánujete letieť. Chcete ísť letecky do Berlína alebo inam? Poobzerajte sa po spojeniach s odletom v utorok, stredu alebo sobotu – v strede týždňa či v prvý víkendový deň totiž ľudia vo všeobecnosti lietajú neradi. Relatívne neobľúbené sú tiež časové obdobia okolo obeda či v nočných hodinách. Preto ak vás nedrží pevný dátum a je pre vás dôležitejšia cena cesty, skúste získať lacné letenky v uvedených dňoch či časoch – práve vtedy totiž existuje dobrá šanca, že objavíte letenky za nižšiu cenu.

Ak ale chcete kúpiť letenky za najnižšie ceny, nenechávajte si to na poslednú chvíľku. Riešiť veci s predstihom sa vždy oplatí a nákup lacných leteniek nie je žiadnou výnimkou. Takže ak vám ide o lacné letenky do Berlína, skúste si ich rezervovať aspoň mesiac, ideálne však dva až tri mesiac vopred. Na last-minute sa veľmi nespoliehajte, obvykle a zvlášť pri frekventovaných letoch totiž platí, že kto chce letieť, ten si aj na poslednú chvíľku priplatí.

Kde hľadať najlacnejšie letenky

Kto povie A, mal by povedať aj B. O tom ako hľadať lacné letenky už viete, poďme si teraz povedať aj niečo o tom kde najlacnejšie letenky hľadať. No, samozrejme že na internete – lenže naozaj sa vyznáte v spleti stoviek a tisícok stránok leteckých dopravcov? Poznáte berlínske letiská a viete, ktoré aerolínie na nich pristávajú? A aby tých otázok nebolo málo – viete ako sa napríklad dostať letecky do Berlína z Bratislavy?

Tých otázok nie je málo a ďalšie sa budú vynárať, keď budete hľadať najlacnejšie letenky. Získať na ne odpoveď nebude vôbec jednoduché – tento moment si bude vyžadovať dlhé hodiny presedené za počítačom, klikanie na každú jednu web stránku leteckého dopravcu zvlášť, zadávanie dátumov príletu, odletu, hrabanie sa medzi ponukami letov, porovnávanie leteniek...Dosť dobre sa môže stať, že pri PC strávite toľko času, že svoj vytúžený let do Berlína zmeškáte.

Vyhľadávač leteniek eSky je tu, aby sa takéto nepríjemnosti nestávali a vy ste mohli dostať letenky lacno a doslova za pár sekúnd. Takže kde nájsť najlacnejšie letenky? Jedine na webe eSky, ktorý vo svojej databáze sústreďuje ponuky viac ako 800 leteckých spoločností z celého sveta. A nie len to – na eSky si vybavíte rezerváciu hotela aj vozidla, takže do svojej cieľovej destinácie nie len priletí, ale budete mať rovno aj vybavené ubytovanie a zaistenú mobilitu.

Avšak späť k letenkám. Na eSky funguje vyhľadávanie lacných leteniek skvele. Stačí len zvoliť požadované miesto odletu, príletu, časové rozmedzie, počet cestujúcich, prípadne či chcete jednosmernú alebo spiatočnú letenku – po navolení si týchto parametrov spustíte vyhľadávanie a za niekoľko sekúnd máte na monitore ponuku leteniek a spojení, ktoré najviac vyhovujú vašim predstavám. Systém eSky z bohatej databázy vyberie pospája lety tak, aby na seba (v prípade letov s prestupom) logicky nadväzovali a aby ste si mohli vybrať letenky za najlepšiu cenu. K tomu v prehľadnom menu uvidíte aj rôzne detaily o lete, ako napríklad čas letu, typ lietadla, usporiadanie sedadiel alebo či je v cene letenky aj niečo navyše. Ak hľadáte inšpiráciu a je vám jedno, či kúpite najlacnejšie letenky do Berlína, San Francisca alebo Moskvy, choďte na webe eSky do sekcie „Akcie“, kde sa zobrazujú aktuálne ponuky najlacnejších leteniek do celého sveta. Letenky do Barcelony, Bologne, Paríža či Atén za 20€? To môže byť realita.

Lety do Berlína

Na eSky je fajn, že web si vo veľmi dobrej kvalite otvoríte nie len na počítači, ale tiež na mobilných zariadeniach ako tablet či smartfón. Ponuka lacných leteniek tak môže byť s vami kedykoľvek si spomeniete; aj vďaka ďalšej vymoženosti v podobe veľmi funkčnej aplikácie eSky, ktorú si môžete pohodlne stiahnuť do mobilu. Ďalšou super možnosťou, ako neprísť o lietanie lacno, je prihlásiť sa na odber noviniek, teda do newsletteru eSky. Nastavíte si v ňom parametre, ktoré vás zaujímajú, a budete dostávať len tie tipy, ktoré chcete naozaj vidieť.

Možno k nim budú patriť aj tipy ako letieť zo Slovenska do Berlína. Ešte v roku 2016 patrili lety Bratislava – Berlín medzi TOP 3 najčastejšie využívané trasy na letisku v Bratislave. Priame lety do Berlína z Bratislavy prevádzkovala nízkonákladová spoločnosť Ryanair, ktorá ich však už v ponuke nemá. Keď si teda budete kupovať letenky do Berlína z Bratislavy, počítajte s tým, že vás budú čakať dva prestupy – prvý v Prahe, druhý potom buď vo Frankfurte, Amsterdame alebo Varšave.

O niečo rýchlejšie môže byť spojenie Košice – Berlín. Portál eSky má v databáze letenky z Košíc do Berlína od Austrian Airlines, Lufthansy či poľských LOT, ktoré z východu Slovenska lietajú do hlavného mesta Nemecka len s jedným prestupom vo Viedni, respektíve vo Varšave. Let do Berlína z Košíc by v ideálnom prípade mal zabrať niečo viac ako tri hodiny, pričom v cene letenky môže byť aj občerstvenie a jedlá na palube.

Ak však hľadáte priamy let do Berlína, zadajte ako miesto odletu napríklad Schwechat, odkiaľ priamo do Berlína lieta Lufthansa, Austrian Airlines či easyJet. Posledne menované aerolínie majú v popise aj linku Budapešť – Berlín, priame lety z Budapešti do Berlína však sprostredkúva aj Ryanair. Známy írsky dopravca však lieta aj z Krakova a v čase, kedy vzniká tento článok, je letenka Krakov – Berlín k dispozícii za super cenu 9€.

A viete čo je najlepšie? Že všetky tieto informácie sme získali za pár sekúnd, vďaka webu eSky. Naozaj, rezervácia lacných leteniek a cestovanie lietadlom je azda najjednoduchšie a najlacnejšie v dejinách aviatiky a bola by veľká škoda tejto šance nevyužiť. Lacné letenky do Berlína, na Malorku, Korfu či Miami máte na dosah ruky. Presvedčte sa na vlastnej skúsenosti, že lietanie nie je pre horných desaťtisíc. Kúpte si lacné letenky za pár desiatok eur, cestujte po svete a zažívajte to, čo by ste doma v obývačke nikdy nezažili.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Berlína?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Berlína?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Berlína, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Berlína?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Berlína zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Berlíne

Pozrite si letisko

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Berlína

Berlín je hlavné mesto Nemecka, ktoré zároveň patrí k najväčším mestám v Európe. Mesto je domovom pre viacero svetoznámych inštitúcií, športových a kultúrnych podujatí. V meste sú tri letiská Tegel, Schönefeld a letisko Tempelhof. V súčasnosti letisko Tempelhof je uzavreté a jeho úlohu prevzalo letisko Tegel, ktoré v budúcnosti taktiež bude uzavrete v prospech letiská Schönefeld, ktoré je stále rozširované. Lety do Berlína môžete jednoducho rezervovať prostredníctvom našej stránky. Pamätihodnosti a zaujímavosti Berlína asi netreba propagovať, preto už dnes si rezervujte lacné lety do Berlína a užite si nočný berlínsky život.

Tabuľa odletov a príletov: Berlín

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Berlíne

Nájsť hotely v Berlíne