Menu

Vyhľadať lety do Nevşehiru

Ukázať filtre

Nevşehir

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC +3

 • Jedinečná zmrzlina

  Ak milujete zmrzlinu a radi ochutnávate rôzne príchute a druhy, poteší vás fakt, že Kapadócii predávajú kozie mlieko. Sladké, trošku husté, jednoducho vynikajúce!

 • Skutočný relax

  Počas svojej návštevy Nevşehiru si tiež môžete dopriať skutočný relax. Uistite sa, že vyskúšate rôzne druhy sáun, ktorých je tu viac než dosť. Ide o skutočný Turecký zážitok, ktorý mnohí zatiaľ nevyskúšali.

 • Zmena tvaru

  V Kapadócii, kde sa nachádza aj Nevşehir, je zemský povrch v neustálom pohybe. Pod vplyvom vetra a dažďa sa zemská pôda stále pohybuje a mení svoj tvar

Čo nevynechať v Nevşehire?

Nevşehir je mesto, ktoré leží v strednom Turecku, v oblasti s rovnakým menom. Krajina, v ktorej sa mesto nachádza, je považovaná za jednu z najkrajších v Turecku. Kapadócia je zázrak prírody, ktorý sa rozprestiera na rozlohe viac ako 100 kilometroch štvorcových. Tieto oblasti a prírodné scenérie sú charakteristické jedinečnými pohľadmi, často nazývané aj ako mesačná krajina.

Krása Nevşehiru je hlavne v jeho bohatej histórii, ktorej pozostatky sú tu dodnes jasne viditeľné. V jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú takzvané podzemné mestá, ako napríklad Derinkuyu a Kaymaklı, kde sa skrývali Kresťania pred prenasledovaním. Mesto Derinkuyu, ktorého pôvodné meno bolo Melengübü, je najväčšie svojho druhu v Kapadócii. Zaujímavé sú taj vrdenia archeológov, že mnoho z podzemných miest ešte nebolo objavených.

Oblasť v okolí Nevşehiru je známa pre svoje kuchynské riady ž červenej hliny, v ktorej sa pripravovali pokrmy. Najznámejšie jedlo sa volá Güveç, ktoré pozostáva hlavne z mäsa či morských plodov. Güveç sa servíruje v tom istom hrnci, v ktorom bol pripravený, aby sa udržala jeho vysoká teplota čo najdlhšie. Dajte si teda pozor, aby ste sa nepopálili! Tento región si, samozrejme, vytvoril aj vlastný druh Tureckého kebabu - kiremit kebabı. V jeho verzii je mäso podávané na hlinenom podnose spolu s cesnakom a čili.

Určite vás tiež zaujímajú tipy na reštaurácie, kde by ste sa mali zastaviť, keď budete v Nevşehire. Jednou z najznámejších je, jednoznačne, Turecká reštaurácia Avanos Kadın Girişimciler Kooperatifi, oproti Yukarı Mahallesi, Vatan Caddesi. Ak máte chuť na kebab, zbehnite do Buyuk Adana Kebab, ktorý sa nachádza mimo centra. Nájdete ho pri Güzelyurt Mahallesi na Urgup Caddesi 73. Ak hľadáte vegetariánske Turecké jedlo, zamierte do reštaurácie Han, ktorá sa nachádza na adrese Kapadokya Caddesi 1.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Nevşehiru?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Nevşehiru?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Nevşehiru, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Nevşehiru?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Nevşehiru zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Nevşehire

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Nevşehiru

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Nevşehire

Nájsť hotely v Nevşehire