Menu

Vyhľadať lety do Parintins

Parintins

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC -4

 • Romantické plavby

  V meste Parintins zastavujú aj luxusné plavby, ktoré sa plavia po celej Brazílii. Ich organizátori ponúkajú návštevníkom viacero možností a tieto plavby trvajú od šesť do dvadsaťpäť dní. Dajte im šancu.

 • Výlet po meste

  Ak sa chcete pohybovať po meste, tuk tuky sú ideálny, lacný a rýchly spôsob dopravy. Vďaka nim môžete preskúmať celé mesto a uvidíte toho viac, ako keby ste si prenajali auto.

 • Šialene chutný dezert

  Počas vašej návštevy mesta Parintins určite ochutnajte brazílsky dezert Brigadeiro. Ide od druh koláča s extrémne silnou čokoládovou príchuťou, ktorá vám dodá energiu a zlepší zmysel pre humor! Sľubujeme!

Čo nevynechať v Parintins?

Parintins je brazílske mesto v štáte Amazonas, ktoré sa rozprestiera na ostrove Tupinambarana na Amazonke. Zaujímavosťou je, v meste Parintins nájdete Coca-Colu v jej modrom prevedení.

Mesto je primárne známe pre kultúrne udalosti, ktoré sa v ňom každoročne odohrávajú. Hovoríme najmä o the Folclórico de Parintins Festival, ktorým mesto žije v júni. V počte návštevníkov je toto druhý najnavštevovanejší karneval v Brazílii. Predbieha sa iba karneval v Riu. Farebné predstavenia trvajú tri dni a aj vy da do nich môžete jednoducho zapojiť a vyskúšať si extravagantný tanec.

V okolí mesta sa nachádzajú dažďové pralesy, rieka a ostrovy. Dodnes je hlavným dopravným prostriedkom loď, nakoľko je Amazonka najvodnatejšia rieka sveta. Krajom sa tiež tiahne pohorie, ktoré s riekou Valéria vytvárajú nádherné miesta, často navštevované turistami. V lete je v obľube tiež pláž na rieke, ktorá je vhodná aj na plávanie či pozorovanie okoloidúcich lodí.

Centrum mesta tvorí štvorec, ktorá nesie meno the Sacred Heart of Jesus (obetované srdce Ježiša), ktorému dominuje katedrála. Pri prístave sa tiež nachádza blší trh, kde kúpite naozaj všetko. Počnúc maskami na karneval, cez šperky až po farby a štetce pre miestnych umelcov. Nakúpiť môžete priamo z farebných lodí na rieke.

Parintins je však malé mesto a nenájdete tu mnoho reštaurácií. Stále vám však odporúčame sem-tam vybehnúť a potúlať sa uličkami. Pozdĺž prístavu nájdete pár reštaurácií, ktoré sa špecializujú na morské jedlo a mäsité pokrmy. Zamierte aj do reštaurácie Restaurante da Vania na Rua Rio Branco 669, alebo Kuiu at Praca Cristo Redentor 6.

Letiská v Parintins

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Parintins

Tabuľa odletov a príletov: Parintins

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Parintins

Nájsť hotely v Parintins