Menu

Ryanair lety z Milána do Cork

Ukázať filtre

Cork

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: írčina, angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (leto), UTC+0 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Na hrad

  Niekoľko kilometrov od Corku je kamenný hrad Blarney z roku 1446. Zaujímavosťou je, že turisti bozkávajú "kameň z Blarney" a veria, že im to prinesie šťastie. Stojí to za vyskúšanie.

 • Duch Titancu

  V prístavnej časti mesta Cobh pred rokmi svoju cestu za Atlantik začínali lode s tisíckami írskych vysťahovalcov, ktorí túžili po americkom sne. Zaujímavé je, že sem svoju nešťastnú plavbu do Ameriky začal aj Titanic.

 • Ak nie Guinness, tak čo?

  Ak Guinness nie je pivo pre Vás tak ochutnajte pivo typu stout, ktoré je tiež temné, ale sladšie. Stojí za ochutnávku pivo z pivovaru Beamish.

Čo vidieť v Corku?

Cork je známy svojou bohatou históriou, charakteristickými budovami z červeného pieskovca, atmosférickými uličkami a vynikajúcim pivom. Je to mesto, ktoré musíte vidieť počas Vášho pobytu v Írsku.

Nachádzajúce sa na močarisku rieky Lee mesto Cork vďačí za svoj názov írskemu termínu Corcach Mór Mumhan čo znamená Veľký munsterský močiar. Súčasné centrum mesta sa nachádza na ostrove a väčšina ulíc to zasypané riečne kanály. Okrem toho je mesto vystavené silným pobrežným vetrom. Takéto umiestnenie podporuje vlhkosť a tvorbu hmly, takže zabaľte si teplé oblečenie a dáždnik.

V Corku sú dve katedrály - rímskokatolícka Najsvätejšej Panny Márie a sv. Anny a katedrála sv. Findbara patriaca do írskej cirkvi. Milovníci histórie by mali navštíviť aj najstaršiu budovu v meste, teda vežu Red Abbey a "klamára so štyrmi tvárami," je to kostolná veža Shandon, ktorej vežové hodiny na každej strane ukazujú iný čas. Veľmi očarujúce je historické mesto, priľahlé k pešej zóne Grande Parade uličky a historické mosty - Griffith a Southgate. Za návštevu stoji aj okolie parku Bishop Lucom, kde je viktoriánska tržnica a štvrť Huguenot s veľmi úzkymi uličkami a očarujúcimi reštauráciami.

Cork je známy svojim silným pivom, ale tiež sa môže pochváliť chutnou regionálnou kuchyňou. Ak hľadáte miestne chute, skúste typické raňajky s opečenou slaninou, volským okom, klobáskou, čiernym pudingom a fazuľou v paradajkovej omáčke a na večeru si dajte fish & chips, teda obaľované kúsky ryby and hranolky s octom. Typickým jedlom je Irish stew - guláš z baranieho alebo jahňacieho mäsa so zemiakmi a cibuľou. Samozrejme, k tomuto si dajte Guinness. Kde jesť? Najlepšie reštaurácie to napr: Welcome Inn, Barry's alebo The Old Oak.

Letiská

Miláno Cork

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Miláno - Cork