Menu

Vyhľadať lety z Afganistanu do Ruska

Rusko

 • Sankt Petersburg
 • Moskva
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: ruština
  Časové pásmo: UTC +3
  Mena: Ruský rubeľ (RUB)

 • Rande na streche

  Počas bielej noci sú romantickým miestom na sledovanie panorámy mesta ... strechy domov v centre. Môžete sa tam dostať s jedným z petrohradských rooferov. No stojí to za to!

 • Ruské Versailles

  Ak máte radi nádheru a luxus, nezabudnite ísť do Petergofu, je to palác s dobre udržiavaným parkom, ktorý má niekoľkých desiatok hektárov, a veľký počet pamiatkových fontánok.

 • Dajte si pozor na mosty!

  Zdvíhacie mosty nad riekou Neva nefungujú v noci, preto pri plánovaní večernej prechádzky mestom skontrolujte grafiku otvárania a zatvárania mostov, aby ste nezostali v noci na opačnej strane rieky.

Čo vidieť v Petrohrade?

Jedinečný Petrohrad každoročne láka stovky tisíc turistov, a to nielen úchvatnými pamiatkami a všadeprítomnou nádherou, ale aj nádejou, že uvidia tzv. biele noci. UNESCO zaradilo Petrohrad ako ôsme najkrajšie mesto na svete. Čo vidieť v Petrohrade?

Petrohrad sa môže pochváliť skutočne bohatou sieťou vodných kanálov (pri ústiu rieky Neva do Fínskeho zálivu) a obrovským množstvom pamiatok. Je to ideálne prostredie pre sledovanie bielych nocí. V období od mája do júla je vo večerných hodinách súmrak a preto sa sem nikdy nestmieva. V tom čase mesto skutočne nespí a na uliciach uvidíte veľké množstvo prechádzajúcich sa ľudí, hlavne turistov. Kde je najlepšie obdivovať tento astrologický jav? Obyvatelia Petrohradu najčastejšie odporúčajú brehy rieky Neva, odkiaľ je nádherný výhľad na mosty a rieku.

Návštevu mesta je najlepšie začať prechádzkou okolo centra Nevského Prospektu, aby ste pocítili atmosféru a tempo života Petrohradu. Medzi pamiatkami určite je treba uvidieť pôsobivý Chrám Kristovho vzkriesenia - Spasiteľa na krvi (Tserkov Spas na Krovi), ktorého celý interiér je vyzdobený mozaikami. Je tiež povinné ísť do Ermitáže, teda komplexu piatich budov: Zimný palác, Malá Ermitáž, Stará Ermitáž, Nová Ermitáž a Divadlo Ermitáže. Je to najslávnejšie ruské múzeum, ktoré založila cárovná Katarína Veľká. Stojí tiež uvidieť sochu Petra I. a krížnik „Aurora“ alebo Petropavlovskú pevnosť, ktorá je symbolom októbrovej revolúcie, kde môžete obdivovať hroby ruských cárov.

Aké chute by sa mali spájať s Petrohradom? Určite známe ruské polievky, ako napríklad soľanka, ucha, boršč alebo šči, ale aj bliny so smotanou a kaviárom. Môžete si ich kúpiť nielen v reštauráciách, ale aj baroch s rýchlom občerstvením, teda na tzv. stolovyjach. V centre je tiež veľa populárnych barov, kde sa podáva sushi a gruzínske reštaurácie. Kde isť? Ak hľadáte ruské príchute, určite ich nájdete v reštauráciách Troika, Pelmenya a Severyanin.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Ruska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Ruska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Ruska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Ruska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Ruska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.