Menu

Vyhľadať lety z Tunis Carthage do Mnichov Franz Josef Strauss

Ukázať filtre

Mníchov

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: nemčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Navštívte Mníchov v septembri

  Od polovice septembra do prvého víkendu v októbri sa v Mníchove koná tradičný Oktoberfest. Festival piva, tanca, spevu a jedla.

 • Pre fanúšikov automobilov

  Mníchov má veľa múzeí vrátane múzea BMW. Pôsobivá výstava automobilov a motoriek BMW je otvorená každý deň (okrem pondelkov) od 10:00 rána do 18:00. Vstupenka stojí približne 9 EUR na osobu.

 • Viac ako len pivo

  V Mníchove je najväčšie múzeum vedy a techniky. V obrovských výstavných halách Deutsches Museum nájdete množstvo vozidiel, počítačov a mikroskopov.

Čo nevynechať v Mníchove

Začnite prehliadkou mesta v Marienplatz, často označovanou ako najkrajšia historická časť Mníchova. Určite budete chcieť vidieť aj Neues Rathaus (Nová radnica) v neo-gotickom štýle, s jej fasádou, ktorá prezentuje históriu krajiny. Budova má vežu s hodinami a pohyblivými figúrkami. Vo výške 85 metrov sa nachádza pozorovacia plošina otvorená denne od 10:00 rána do 19:00 v máji až októbri, alebo od 10:00 do 17:00 v novembri až do apríla. Určite sa zastavte aj pri chráme z 15. storočia, Frauenkirche (chrám Panny Márie Vážení), ktorý je postavený z červených tehál a Peterskirche (kostol svätého Petra) pochádzajúci z 12. storočia.

Neďaleko od centra mesta, pozdĺž brehu rieky Isar, leží anglická záhrada (Angielski). O rozlohe viac ako 370 hektárov je hrdo najväčším mestským parkom v Európe, v ktorom nájdete Kleinhesseloher jazero, Schonfeldwiese časť pre nudistov a pivnú záhradu Freiheit (Chinese Tower).

Počas dňa aj noci si môžete vychutnať zhon davu, ale aj živú hudbu. Ak sa chcete cítiť ako miestny obyvateľ z Mníchova, jednoducho si objednajte praclík a k nemu veľké pivo. A ak ste v nálade sa baviť, zamierte do Grafinger Straße 6 a párty zóny zvanej Kultfabrik. K dispozícii je tu asi 20 klubov a niekoľko barov, reštaurácií a koncertov.

Máte radi pivnice s dlhou tradíciou a super atmosférou? Ak áno, nenechajte si ujsť reštauráciu Hofbräuhaus Am Platzl. Otvorená od roku 1589, do ktorej sa 4 000 hostí naraz. V ponuke má miestne nápoje, bavorskú kuchyňu a každú nedeľú tu hrá živá hudba. Ostatné miesta, ktoré stoja za návštevu sú Südtiroler Stuben Platzl 6, pri Zum Augustiner Neuhauser Strasse 27, 6 Heiliggeiststraße Ludwigs a Brenner 15 na Maximilianstrasse. Na zozname "musíte-ochutnať" by mala byť aj Krustenbraten (bravčová pečienka s chrumkavou kôrkou), Haxey (koleno), Sauerlunge (pľúcka v omáčke), a Weisswurst (tradičná bavorská klobása podávaná so zemiakmi a smaženou kapustou).

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek Tunis Carthage Mnichov Franz Josef Strauss?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov Tunis Carthage Mnichov Franz Josef Strauss?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky Tunis Carthage Mnichov Franz Josef Strauss, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky Tunis Carthage Mnichov Franz Josef Strauss?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov Tunis Carthage Mnichov Franz Josef Strauss zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Mníchove

Nájsť hotely v Mníchove