Menu

Ryanair lety z Paríža do Varšavy

Ukázať filtre

Varšava

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: poľština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Poľský zlotý (PLN)

 • Poďme na pláž!

  Na pravom brehu rieky Visly oproti starého mesta nájdete širokú pláž, ktorá je obľúbeným miestom pre trávenie času varšavskými obyvateľmi. V teplý letný večer pláž stojí za návštevu a dobú zábavu.

 • Mesto ako fénix

  Varšava výrazne utrpela počas druhej svetovej vojny - v dôsledku vojnového stavu a zámerného ničenia budov ustupujúcimi Nemcami, až 85% budov na ľavom brehu Visly bolo zničené.

 • Streetfood na nástupišti

  Chcete cítiť jedinečnú atmosféru a ochutnať Varšavu? Vo víkend vo večerných hodinách príďte na vlakovú stanicu Warszawa Główna a pozrite sa na Nočný trh! Na uzavretých nástupištiach budete môcť ochutnať streetfood jedlá z celého sveta a uvidíte večernú tvár Varšavy.

Čo vidieť vo Varšave?

Hlavné a najväčšie mesto Poľska je skutočnou medzinárodnou metropolou. Mesto, ktoré ťažko utrpelo počas 2. svetovej vojny, sa za posledných dvadsať rokov stalo moderným európskym hlavným mestom.

Varšavské Staré mesto a Nové mesto sú už povinnou súčasťou každej exkurzie. Vcítenie sa do atmosféry Staromestského námestia, ulici Freta a novomestského námestia ako aj obdivovanie Katedrály sv. Jána Krstiteľa dáva obraz mesta, ktoré sa zdvihlo z obrovského zničenia. Veď celé historické centrum mesta v roku 1945 bolo veľkou zrúcaninou! Za návštevu stoji aj Kráľovský hrad, ktorý otvára najstaršiu časť Varšavy s palácmi, ulicami a námestiami zo 17. a 19. storočia. Urobte si prechádzku ulicami Krakowskie przedmieście, Nowy Świat a priľahlými ulicami a uvidíte srdce starej časti Varšavy.

Ale Varšava to nielen nádherné mestské paláce a úzke meštianske domy na Hlavnom námestí. To tiež pozoruhodný Palác kultúry, ktorý stojí v centre mesta, a zachovávajúca svoju jedinečnú a autentickú predvojnovú atmosféru štvrť Praga, ktorá sa nachádza na pravom brehu Visly. Ďalším lákadlom pre milovníkov moderných múzeí sú inštitúcie – Múzeum varšavského povstania (Muzeum Powstania Warszawskiego), Centrum Vedy Kopernik (Centrum Nauki Kopernik) a POLIN – Múzeum dejín poľských Židov, ktoré sa nachádza v srdci socialistickej štvrti Muranów, teda štvrti ktorá bola postavená na mieste geta, ktoré bolo úplne zničené počas druhej svetovej vojny.

Letiská

Paríž Varšava

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Paríž - Varšava