Menu

Vnútroštátne lety - Rumunsko

Rumunsko

 • Craiova
 • Constanta
 • Oradea
 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)

 • Hudobná fontána

  V blízkosti budovy prefektúry si môžete vychutnať show Fântâna Muzicala. Počas teplých letných večerov priťahuje do parku stovky ľudí.

 • Mesto psov

  V Craiove sa môžete stretnúť s mnohými túlavými psami, ktorí putujú po uliciach, dokonca aj v centre mesta. Je to dosť neobvyklý pohľad, ale buďte opatrní a vyvarujte sa ich obťažovaniu a hladkaniu.

 • Znamenie lásky

  Ak chcete aby všetci v meste vedeli o vašej náklonnosti, nechajte tu zámok s vašimi menami. Môžete ho pripevniť k zábradliu na moste v botanickej záhrade na Strade Constantine Lecca.

Čo nevynechať v Craiova

Mesto Craiova ležiace v západnej časti Valašska sa môže pochváliť storočnou históriou. Najprv ju založili Daci a potom obsadili starí Rimania. V 19. storočí dosiahla svoj vrchol rozvoja, no krátko potom začala strácať svoju bývalú slávu kvôli početným epidémiám. Vďaka prítomnosti dvoch univerzít, Craiova dnes ožila ako akademické centrum, ale aj ako kultúrne hlavné mesto regiónu. Mesto je známe aj pre otvorených a pohostinných obyvateľov s ktorými sa určite stretnete počas vášho pobytu v Rumunsku.
 
Architektonické atrakcie mesta zahŕňajú stredoveké ortodoxné kostoly, napríklad kostol Madona Dudu, katedrálu svätého Demetrija a vzdialený kostol kláštora Coşuna. Craiova je tiež domovom jednej z najkrajších rumunských prefektúr (Prefectura judeţului Dolj) s parkom a mestskou "chill-out zónou", ktorá sa nachádza v jeho tesnej blízkosti. Ak sa chcete dozvedieť viac o rumunskom folklóre, navštívte Múzeum Oltenie v Băniei House, ktoré je najstaršou nereligióznou stavbou v Craiove. Ďalším najvyšším bodom je neo-barokový palác Jean Mihail. Hostiteľské múzeum a výstava sôch Constantana Brâncuşiho, známeho rumunského umelca.

Zastávkou, ktorú nesmiete vynechať, ak idete do Craciovy prvýkrát, je park Nicolae Romanescu, ktorý sa nachádza vedľa Bulevardul 1 Mai. Podľa niektorých je to najkrajší prírodný park vo východnej Európe. Môžete tu relaxovať, tráviť čas v zoologických a botanických záhradách, prenajať si bicykel alebo loď, športovať alebo si dať niečo dobré pod zub. V historickej časti centra nájdete vynikajúce reštaurácie s tradičnou rumunskou kuchyňou. Jedným zo skúsených a odporúčaných miest je reštaurácia Casa Ghnicea na Strade Madone Dudu, kde vám nielen jedlo, ale aj hudba a dekor pripomenie, v akej nádhernej krajine ste. Turisti, rovnako ako miestni obyvatelia, odporúčajú Carul din Stele na Beharca St. Ochutnajte tochitură ardelenească - tradičný guláš podávaný so zemiakovou kašou a smaženými vajcami.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Rumunska do Rumunska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Rumunska do Rumunska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Rumunska do Rumunska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Rumunska do Rumunska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Rumunska do Rumunska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Rumunsko - Rumunsko