Menu

Vyhľadať lety z Chania Ioannis Daskalogiannis do Oděsa Intl Airport

Ukázať filtre

Odesa

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: ukrajinčina
  Mena: Ukrajinská hrivna (UAH)

 • Filmové schody

  Z prístavu do Prímorského bulváru a ďalšej, starej časti mesta vedú obrie schody, ktoré zaznamenali svoje miesto v dejinách a stali sa ikonou filmu vďaka slávnemu režisérovi Sergejovi Ejzenštejnovi, ktorý dal im „hlavnú úlohu“ vo svojom filme "Krížnik Potemkin".

 • Delfinárium

  Na nábreží, v blízkosti Ševčenkovského parku stojí charakteristická budova, v ktorej sa nachádza delfinárium. Hostia môžu plávať v bazéne z delfínmi!

 • Mesto mnohých kultúr

  Odesa, vďaka svojej polohe a význame po celé stáročia bola mestom, kde sa spájali mnohé kultúry - okrem Ukrajincov, Rusov žili tam aj Židia, Poliaci, Nemci, a dokonca aj Gréci.

Čo vidieť v Odese?

Najväčší prístav na Ukrajine je mesto dlhej histórie, plnej svedectiev starých čias. Odesa je známa ako Perla Čierneho mora - čo je celkom zdôvodnené, pretože mesto stále sa môže pochváliť nielen elegantnými budovami, ale aj značkou jedného z najväčších turistických stredísk v regióne.

Odesa bola založená v 15. storočí Tatármi, mesto opakovane menilo svoju národnosť – vládli tu Litovčania, Rusi aj Turci. Strategická poloha mesta a nádherná klíma boli dôvodmi pre ktoré Odesa bola nielen obchodným centrom cárskeho Ruska, ale aj skvelým miestom k životu. O bývalej sile Odesy svedčí veľký kozmopolitný prístav, ktorý bol oknom do sveta Ruského impéria, vďaka nemu mesto na začiatku 20. storočia bolo štvrtým najdôležitejším mestom krajiny - po Petrohrade, Moskve a Varšave. Práve z 19. stor. a zo začiatkov 20. storočia pochádza rad pôsobivých pamiatok vrátane filharmónia, krásne Veľké divadlo opery a baletu, múzeum umenia, ktoré sídli v impozantnom paláci, park Preobražensky s pôsobivým Chrámom Premenenia Pána.

Odesa tiež mala svoje miesto na kartách veľkej histórie. Počas revolúcie v roku 1905 v meste došlo v štrajku, ku ktorému sa pripojila posádka bojovej lodi "Potemkin". Táto udalosť, a neskôr potlačenie štrajku sa šírilo široko-ďaleko a bolo aj predstavené v slávnom filme Sergeja Ejzenštejna „Krížnik Potemkin“.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek Chania Ioannis Daskalogiannis Oděsa Intl Airport?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov Chania Ioannis Daskalogiannis Oděsa Intl Airport?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky Chania Ioannis Daskalogiannis Oděsa Intl Airport, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky Chania Ioannis Daskalogiannis Oděsa Intl Airport?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov Chania Ioannis Daskalogiannis Oděsa Intl Airport zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Odesse

Nájsť hotely v Odesse