Menu

Vyhľadať lety z Edinburgh Airport do Malaga Pablo Ruiz Picasso

Malaga

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: španielčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Mesto Picassa

  V Málage sa narodil najslávnejší kubistický maliar - Pablo Picasso. Turisti môžu navštíviť aj jeho rodinný dom v Plaza de la Merced aj Museo Picasso Málaga (ul. San Agustin), v ktorých to sa nachádzajú jeho obrazy zo všetkých období tvorby.

 • Španielske Pompidou

  Mesto sa javí ako kultúrne hlavné mesto južného Španielska. Svoju pobočku tu odnedávna má jak Centrum Georges Pompidou, teda parížske múzeum súčasného umenia.

 • Zoznámte sa s Banderasom

  Málaga je rodiskom herca Antonio Banderasa. Ako hlásia miestne médiá, často ho môžno stretnúť na Calle Larios alebo počas pouličných slávností na Vianoce a Veľkú noc.

Čo vidieť v Málage?

Málaga – hlavné mesto regiónu Costa del Sol, dlho bola v pozadí ďalších andalúzskych miest, ako je Sevilla, Cordoba a Granada. Avšak nesprávne, pretože toto mesto má čo ponúknuť!

Zrejme presne v tom, nachádzajúcom sa na juhu Pyrenejského polostrova, meste môžete cítiť atmosféru skutočného Španielska, ktorá spolu s otvorenosťou a radosťou zo života jeho obyvateľov, otvorenými do neskorých nočných hodín tapas barmi, eklektickou architektúrou, slnečným počasím, a dokonca aj býčími zápasmi robia z Málagy naozaj výnimočné miesto. Čo vidieť?

Málaga čaruje zrekonštruovanými a dobre udržiavanými pamiatky z takmer každej doby a povzbudzuje k prechádzkam úzkymi uličkami a cíteniu atmosféry miesta. Vedľa seba nájdete tu dobre zachovalé ruiny rímskeho divadla (Teatro Romano), maurskú pevnosť Alcazaba s archeologickým múzeom, rovnako ako gotickú, nedokončenú katedrálu (Catedral de Málaga). Najväčšou atrakciou mesta je Castillo de Gibralfaro, odkiaľ je najkrajší výhľad na more a centrum. Stojí za to ísť tam aj večer - dojmy budú ešte silnejšie!

Vedeli ste, že miestne pláže patria k najčistejším na španielskom pobreží? Jedna z najväčších a najznámejších je vo východnej časti mesta - Playa de La Malagueta. Ak hľadáte nádherné výhľady, vyberte sa na pláž vedľa Picassovej promenády - Las Acacias. Pre fanúšikov nudizmu je pláž Guadalmar. Keď budete chcieť nakupovať, navštívte najslávnejšiu ulicu - Calle Larios alebo iďte do Atarazanas, je to najstarší trh v meste, kde si môžete kúpiť miestne špeciality, napr. olivový olej, sladké víno, čerstvé ryby a morské plody aj remeslo. Tieto miesta žijú 24 hodín denne.

Pri pohľade na zvyky miestnych obyvateľov je možné predpokladať, že v Málage víkend trvá tri, nie dva dni. Španieli začínajú oslavovať už vo štvrtok večer. Vtedy sa všetky tapas bary, krčmy, reštaurácie a ďalšie podniky obsadia až na posledné miesto. Navštívte aspoň jeden z miestnych barov a ochutnajte grilované čerstvé ryby a morské plody, ako sú kraby, krevety, chobotnice a kalamáre, rovnako ako tradičné tapas, napr. syry, šunky a olivy.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek Edinburgh Airport Malaga Pablo Ruiz Picasso?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov Edinburgh Airport Malaga Pablo Ruiz Picasso?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky Edinburgh Airport Malaga Pablo Ruiz Picasso, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky Edinburgh Airport Malaga Pablo Ruiz Picasso?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov Edinburgh Airport Malaga Pablo Ruiz Picasso zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Malage

Nájsť hotely v Malage